2019 Division III football scoreboard

Previous: 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 | 2005 | 2004 | 2003 | 2002 | 2001 | 2000 | 1999 | 1998

Scoreboards by conference: Top 25 | ARC | ASC | CCC | Centennial | CCIW | E8 | ECFC | HCAC | LL | MAC | MASCAC | MIAA | MIAC | MWC | NACC | NCAC | NESCAC | NEWMAC | NJAC | NWC | OAC | ODAC | PAC | SAA | SCIAC | UMAC | USAC | WIAC

All times Eastern

Date Away Home Time/Status Links
Nov. 9 Texas Lutheran    No. 1 Mary Hardin-Baylor    2:00 PM V V LS LS A A
Nov. 9 Muskingum    No. 2 Mount Union    1:30 PM LS A A
Nov. 9 UW-Stout    No. 3 UW-Whitewater    3:00 PM V LS A
Nov. 9 No. 4 St. John's    Hamline    2:00 PM V LS A
Nov. 9 Carthage    No. 5 Wheaton (Ill.)    2:00 PM V LS A
Nov. 9 No. 6 Muhlenberg    Gettysburg    1:00 PM V V LS LS
Nov. 9 No. 7 Berry    Centre    1:00 PM V LS A
Nov. 9 Illinois Wesleyan    No. 8 North Central (Ill.)    2:00 PM V LS A
Nov. 9 No. 9 Ithaca    RPI    12:00 PM V LS A
Nov. 9 Augsburg    No. 10 Bethel    2:00 PM V LS
Nov. 9 Gustavus Adolphus    No. 11 St. Thomas    2:10 PM V LS A
Nov. 9 No. 12 Salisbury    TCNJ    2:00 PM V LS A A
Nov. 9 No. 13 John Carroll    Heidelberg    1:30 PM V LS
Nov. 9 No. 14 Wartburg    Central    2:00 PM V LS A A
Nov. 9 Kean    No. 15 Wesley    1:00 PM LS A
Nov. 9 No. 17 Hardin-Simmons    East Texas Baptist    3:00 PM V LS A
Nov. 9 UW-Stevens Point    No. 18 UW-Platteville    3:00 PM V LS A A
Nov. 9 Claremont-Mudd-Scripps    No. 19 Chapman    10:00 PM V LS
Nov. 9 Juniata    No. 20 Johns Hopkins    12:00 PM V V LS LS
Nov. 9 McDaniel    No. 21 Susquehanna    6:00 PM V LS
Nov. 9 No. 22 Cortland    Hartwick    1:00 PM V LS
Nov. 9 No. 23 Case Western Reserve    Waynesburg    1:30 PM LS
Nov. 9 Whittier    No. 24 Redlands    10:00 PM V LS LS A
Nov. 9 No. 25 Linfield    Whitworth    3:30 PM V LS A A
Nov. 9 Alfred    Brockport    12:00 PM V A
Nov. 9 University of New England    Endicott    12:00 PM V LS
Nov. 9 SUNY-Maritime    Alfred State    12:00 PM LS
Nov. 9 Stevenson    Wilkes    12:00 PM V LS A
Nov. 9 Bates    Hamilton    12:00 PM V LS
Nov. 9 Amherst    Williams    12:00 PM V LS
Nov. 9 Norwich    MIT    12:00 PM V LS
Nov. 9 Western New England    Becker    12:00 PM V LS
Nov. 9 Salve Regina    Husson    12:00 PM LS
Nov. 9 Worcester State    Westfield State    12:00 PM V LS
Nov. 9 Western Connecticut    Fitchburg State    12:00 PM LS
Nov. 9 Bridgewater State    Framingham State    12:00 PM V LS
Nov. 9 Catholic    Merchant Marine    12:00 PM V LS
Nov. 9 Gallaudet    Anna Maria    12:00 PM V LS
Nov. 9 Wesleyan    Trinity (Conn.)    12:00 PM V LS
Nov. 9 Albion    Finlandia    12:00 PM
Nov. 9 Coast Guard    WPI    12:00 PM V LS
Nov. 9 Castleton    Dean    12:00 PM V LS
Nov. 9 Massachusetts Maritime    Mass-Dartmouth    12:00 PM V LS
Nov. 9 Springfield    Maine Maritime    12:00 PM V
Nov. 9 Buffalo State    Hobart    12:00 PM V LS A
Nov. 9 Wittenberg    Kenyon    12:00 PM V LS
Nov. 9 Alvernia    FDU-Florham    12:00 PM LS
Nov. 9 Dickinson    Moravian    12:00 PM V LS
Nov. 9 Middlebury    Tufts    12:30 PM V LS
Nov. 9 UW-Eau Claire    UW-La Crosse    12:30 PM V LS A A
Nov. 9 William Paterson    Montclair State    1:00 PM V LS A
Nov. 9 Rochester    St. Lawrence    1:00 PM V LS A
Nov. 9 Oberlin    DePauw    1:00 PM LS A
Nov. 9 St. John Fisher    Morrisville State    1:00 PM LS
Nov. 9 St. Vincent    Washington and Jefferson    1:00 PM V LS A A
Nov. 9 Nichols    Curry    1:00 PM V LS
Nov. 9 Lycoming    Lebanon Valley    1:00 PM V LS
Nov. 9 Westminster (Pa.)    Carnegie Mellon    1:00 PM V LS A A
Nov. 9 Southern Virginia    Washington and Lee    1:00 PM V LS A
Nov. 9 Ferrum    Hampden-Sydney    1:00 PM LS A
Nov. 9 Hope    Kalamazoo    1:00 PM LS A
Nov. 9 Wooster    Allegheny    1:00 PM V LS A
Nov. 9 Trine    Adrian    1:00 PM LS
Nov. 9 Emory and Henry    Guilford    1:00 PM V LS A
Nov. 9 Olivet    Alma    1:00 PM V LS
Nov. 9 LaGrange    Methodist    1:00 PM V LS
Nov. 9 Franklin and Marshall    Ursinus    1:00 PM V LS
Nov. 9 Randolph-Macon    Bridgewater    1:00 PM V LS A
Nov. 9 Rowan    Christopher Newport    1:00 PM V LS
Nov. 9 Denison    Ohio Wesleyan    1:00 PM V LS
Nov. 9 Utica    Union    1:00 PM V LS
Nov. 9 Hiram    Wabash    1:00 PM V LS A
Nov. 9 Geneva    Grove City    1:00 PM LS
Nov. 9 King's    Widener    1:00 PM V LS
Nov. 9 Albright    Misericordia    1:00 PM V LS
Nov. 9 Greensboro    Maryville (Tenn.)    1:00 PM LS
Nov. 9 Concordia-Chicago    Rockford    1:00 PM V LS
Nov. 9 Martin Luther    MacMurray    1:00 PM V LS
Nov. 9 Westminster (Mo.)    Northwestern (Minn.)    1:00 PM V LS
Nov. 9 Sul Ross State    Belhaven    1:00 PM V LS
Nov. 9 Lakeland    Benedictine    1:00 PM V LS
Nov. 9 Thiel    Bethany    1:25 PM
Nov. 9 Otterbein    Marietta    1:30 PM
Nov. 9 Manchester    Defiance    1:30 PM V LS
Nov. 9 Baldwin Wallace    Ohio Northern    1:30 PM LS A A
Nov. 9 Franklin    Bluffton    1:30 PM LS
Nov. 9 Capital    Wilmington    1:30 PM LS
Nov. 9 Mount St. Joseph    Anderson    1:30 PM V LS
Nov. 9 N.C. Wesleyan    Huntingdon    2:00 PM V
Nov. 9 Hanover    Rose-Hulman    2:00 PM V LS
Nov. 9 Concordia (Wis.)    Eureka    2:00 PM
Nov. 9 Birmingham-Southern    Trinity (Texas)    2:00 PM V LS
Nov. 9 Millikin    Washington U.    2:00 PM V LS A
Nov. 9 Chicago    Illinois College    2:00 PM V LS
Nov. 9 Aurora    Wisconsin Lutheran    2:00 PM V LS
Nov. 9 Iowa Wesleyan    Greenville    2:00 PM V LS
Nov. 9 St. Olaf    Concordia-Moorhead    2:00 PM V LS A
Nov. 9 Buena Vista    Dubuque    2:00 PM V LS A
Nov. 9 St. Norbert    Lake Forest    2:00 PM V LS
Nov. 9 Ripon    Lawrence    2:00 PM V
Nov. 9 Simpson    Loras    2:00 PM V LS A
Nov. 9 Hendrix    Millsaps    2:00 PM V LS
Nov. 9 Rhodes    Austin    2:00 PM V LS
Nov. 9 Elmhurst    North Park    2:00 PM V LS
Nov. 9 Grinnell    Cornell    Cancelled V
Nov. 9 Howard Payne    Southwestern    2:00 PM V LS
Nov. 9 Knox    Monmouth    2:00 PM V LS
Nov. 9 Louisiana College    McMurry    2:00 PM V LS
Nov. 9 Nebraska Wesleyan    Luther    2:00 PM V LS A
Nov. 9 Macalester    Beloit    2:00 PM V LS
Nov. 9 St. Scholastica    Minnesota-Morris    2:00 PM V LS
Nov. 9 Carroll    Augustana    2:00 PM V LS
Nov. 9 UW-River Falls    UW-Oshkosh    2:00 PM V LS A
Nov. 9 Lewis and Clark    George Fox    4:00 PM V LS
Nov. 9 Willamette    Puget Sound    4:00 PM V V LS
Nov. 9 Pacific    Pacific Lutheran    4:00 PM
Nov. 9 Colby    Bowdoin    4:30 PM V LS
Nov. 9 Averett    Brevard    5:00 PM LS
Nov. 9 Cal Lutheran    La Verne    8:00 PM V V LS LS
Nov. 9 Occidental    Pomona-Pitzer    10:00 PM