2019 Division III football scoreboard

Previous: 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 | 2005 | 2004 | 2003 | 2002 | 2001 | 2000 | 1999 | 1998

Scoreboards by conference: Top 25 | ASC | CCC | Centennial | CCIW | E8 | ECFC | HCAC | IIAC | Independents | LL | MAC | MASCAC | MIAA | MIAC | MWC | NACC | NCAC | NESCAC | NEWMAC | NJAC | NWC | OAC | ODAC | PAC | SAA | SCIAC | UMAC | USAC | WIAC

All times Eastern

Date Away Home Time/Status Links
Sep. 5 Belhaven    Millsaps    TBA
Sep. 5 Capital    Westminster (Pa.)    6:30 PM
Sep. 5 Johns Hopkins    Randolph-Macon    7:00 PM
Sep. 5 Buena Vista    Hamline    7:00 PM
Sep. 5 McMurry    Trinity (Texas)    7:00 PM
Sep. 5 Trine    Manchester    7:30 PM
Sep. 5 Lake Forest    Wisconsin Lutheran    8:00 PM V
Sep. 6 Nichols    Dean    7:00 PM
Sep. 6 Stevenson    Curry    7:00 PM
Sep. 6 Worcester State    WPI    7:00 PM V
Sep. 6 Delaware Valley    Kean    7:00 PM
Sep. 6 Salisbury    Albright    7:00 PM
Sep. 6 Alvernia    Gallaudet    7:00 PM
Sep. 6 Anna Maria    Becker    7:00 PM
Sep. 6 Framingham State    Endicott    7:00 PM V
Sep. 6 Hope    Millikin    7:00 PM V LS A
Sep. 6 Chapman    Pacific    10:00 PM
Sep. 7 Lycoming    Susquehanna    TBA
Sep. 7 St. Lawrence    Utica    TBA
Sep. 7 Greensboro    Apprentice    TBA
Sep. 7 North Park    Anderson    TBA
Sep. 7 Maine Maritime    SUNY-Maritime    12:00 PM
Sep. 7 Norwich    Salve Regina    12:00 PM
Sep. 7 St. John Fisher    Buffalo State    12:00 PM
Sep. 7 FDU-Florham    Merchant Marine    12:00 PM
Sep. 7 Carnegie Mellon    MIT    12:00 PM V
Sep. 7 Alfred State    Mass-Dartmouth    12:00 PM V LS
Sep. 7 Wesley    Franklin Pierce    12:00 PM
Sep. 7 Brockport    Hobart    12:00 PM
Sep. 7 TCNJ    Muhlenberg    12:00 PM
Sep. 7 Allegheny    RPI    12:00 PM
Sep. 7 Grove City    Juniata    12:00 PM V
Sep. 7 Morrisville State    Bridgewater State    12:00 PM
Sep. 7 Bethany    Ursinus    12:00 PM
Sep. 7 Fitchburg State    Cortland    12:00 PM
Sep. 7 Thomas More    St. Thomas (Fla.)    12:00 PM
Sep. 7 Western Connecticut    William Paterson    1:00 PM
Sep. 7 Plymouth State    Castleton    1:00 PM
Sep. 7 Kenyon    Catholic    1:00 PM V
Sep. 7 Wilkes    Hartwick    1:00 PM
Sep. 7 Montclair State    Southern Virginia    1:00 PM
Sep. 7 Kalamazoo    Oberlin    1:00 PM
Sep. 7 Bluffton    Wooster    1:00 PM
Sep. 7 Methodist    Shenandoah    1:00 PM
Sep. 7 Dickinson    Washington and Lee    1:00 PM
Sep. 7 Averett    Hampden-Sydney    1:00 PM
Sep. 7 N.C. Wesleyan    Emory and Henry    1:00 PM V A
Sep. 7 Springfield    Western New England    1:00 PM
Sep. 7 Baldwin Wallace    Alma    1:00 PM
Sep. 7 Franklin and Marshall    Lebanon Valley    1:00 PM
Sep. 7 North Central (Ill.)    Christopher Newport    1:00 PM
Sep. 7 Ithaca    St. Vincent    1:00 PM
Sep. 7 Alfred    Thiel    1:00 PM
Sep. 7 Westfield State    Union    1:00 PM
Sep. 7 Wittenberg    Washington and Jefferson    1:00 PM
Sep. 7 Misericordia    McDaniel    1:00 PM
Sep. 7 Coast Guard    University of New England    1:00 PM
Sep. 7 Mayville St.    St. Scholastica    1:00 PM
Sep. 7 Centre    Hanover    1:30 PM
Sep. 7 Geneva    Mount St. Joseph    1:30 PM
Sep. 7 Waynesburg    Muskingum    1:30 PM
Sep. 7 UW-Stevens Point    John Carroll    1:30 PM
Sep. 7 Berry    Maryville (Tenn.)    2:00 PM
Sep. 7 Guilford    Huntingdon    2:00 PM
Sep. 7 Otterbein    Ohio Wesleyan    2:00 PM
Sep. 7 Coe    Augustana    2:00 PM
Sep. 7 East Texas Baptist    UW-Platteville    2:00 PM
Sep. 7 Macalester    Carleton    2:00 PM
Sep. 7 Southwestern    Sewanee    2:00 PM
Sep. 7 Wartburg    Greenville    2:00 PM V
Sep. 7 Finlandia    Concordia (Wis.)    2:00 PM
Sep. 7 Martin Luther    Gustavus Adolphus    2:00 PM
Sep. 7 Crown    St. Olaf    2:00 PM
Sep. 7 Concordia-Moorhead    UW-La Crosse    2:00 PM
Sep. 7 St. John's    UW-Stout    2:00 PM
Sep. 7 Simpson    Bethel    2:00 PM
Sep. 7 Augsburg    Ripon    2:00 PM
Sep. 7 Lawrence    Grinnell    2:00 PM
Sep. 7 Howard Payne    Austin    2:00 PM
Sep. 7 Carroll    Lakeland    2:00 PM
Sep. 7 Wheaton (Ill.)    Monmouth    2:00 PM
Sep. 7 Northwestern (Minn.)    Central    2:00 PM
Sep. 7 St. Norbert    Aurora    2:00 PM
Sep. 7 Carthage    UW-Oshkosh    2:00 PM
Sep. 7 Westminster (Mo.)    Nebraska Wesleyan    2:00 PM
Sep. 7 Luther    Whittier    2:00 PM
Sep. 7 Whitworth    La Verne    2:00 PM
Sep. 7 Pomona-Pitzer    Lewis-Clark Valley    2:00 PM
Sep. 7 Trinity International    St. Thomas    2:10 PM
Sep. 7 Loras    UW-Eau Claire    2:10 PM V A
Sep. 7 Dubuque    UW-Whitewater    3:00 PM
Sep. 7 Rockford    MacMurray    3:00 PM
Sep. 7 Redlands    George Fox    3:00 PM
Sep. 7 Claremont-Mudd-Scripps    Puget Sound    3:00 PM V
Sep. 7 Heidelberg    Adrian    6:00 PM
Sep. 7 Defiance    Albion    6:00 PM
Sep. 7 Franklin    Benedictine    6:00 PM
Sep. 7 Widener    Rowan    6:00 PM
Sep. 7 Moravian    King's    6:00 PM
Sep. 7 Concordia-Chicago    Beloit    6:00 PM
Sep. 7 Birmingham-Southern    LaGrange    6:00 PM
Sep. 7 Marietta    Hiram    7:00 PM
Sep. 7 Case Western Reserve    Rochester    7:00 PM
Sep. 7 Ohio Northern    Denison    7:00 PM
Sep. 7 Mount Union    Rose-Hulman    7:00 PM V
Sep. 7 Olivet    Wilmington    7:00 PM
Sep. 7 Gettysburg    Bridgewater    7:00 PM
Sep. 7 Washington U.    Chicago    7:00 PM V
Sep. 7 Knox    Eureka    7:00 PM
Sep. 7 Lyon    Hendrix    7:00 PM
Sep. 7 Louisiana College    Stetson    7:00 PM
Sep. 7 UW-River Falls    Minnesota-Morris    7:00 PM
Sep. 7 Hardin-Simmons    Sul Ross State    7:00 PM
Sep. 7 Rhodes    Illinois College    8:00 PM