Liberty League Link to official site

2012 LL schedule

Standings | Composite Schedule | Conference Schedule
Date Away Home Time/Status Links

Sep. 22 WPI  17  RPI  39  Final RC RC
  Union  31  St. Lawrence  20  Final
  Merchant Marine  21  Hobart  42  Final
  Rochester  14  Springfield  44  Final

Sep. 29 Hobart  61  WPI  8  Final RC
  St. Lawrence  20  Rochester  30  Final
  RPI  31  Merchant Marine  34  Final
  Springfield  21  Union  49  Final

Oct. 6 Springfield  7  Hobart  28  Final RC
  Union  21  WPI  6  Final RC
  St. Lawrence  27  RPI  46  Final RC
  Rochester  44  Merchant Marine  26  Final

Oct. 13 RPI  31  Rochester  21  Final RC
  Merchant Marine  13  Springfield  66  Final

Oct. 20 Hobart  35  RPI  7  Final RC
  Springfield  33  St. Lawrence  20  Final
  Rochester  7  Union  20  Final RC
  WPI  13  Merchant Marine  28  Final RC

Oct. 27 St. Lawrence  17  WPI  36  Final RC
  Union  34  Hobart  42  Final RC

Nov. 3 Merchant Marine  7  Union  51  Final
  WPI  15  Rochester  42  Final RC
  RPI  21  Springfield  42  Final
  Hobart  34  St. Lawrence  14  Final

Nov. 10 Springfield  62  WPI  23  Final RC
  Rochester  24  Hobart  43  Final
  St. Lawrence  12  Merchant Marine  33  Final RC
  Union  34  RPI  28  Final - OT
iCalendar RSS Feed
Sep. 5: All times Eastern
TBA
Anna Maria at Worcester State
TBA
McDaniel at Catholic
7:00 PM
Albright at Kean
7:00 PM
Widener at Rowan
7:00 PM
WPI at Curry
7:00 PM
Mass-Dartmouth at Mount Ida
7:00 PM
Salve Regina at Bridgewater State
7:30 PM
Trine at Manchester
Sep. 6: All times Eastern
TBA
RPI at Norwich
TBA
Plymouth State at Castleton State
TBA
Carnegie Mellon at Case Western Reserve
TBA
St. Lawrence at Coast Guard
TBA
Thomas More at Wesley
TBA
Rhodes at Austin
TBA
Arizona Christian at George Fox
12:00 PM
Dickinson at Hobart
12:00 PM
Holland College (PEI, Canada) at Maine Maritime
Video
12:00 PM
Otterbein at St. John Fisher
12:00 PM
Union at Ithaca
1:00 PM
Lebanon Valley at Franklin and Marshall
1:00 PM
Emory and Henry at Ferrum
1:00 PM
Washington and Lee at Averett
1:00 PM
Franklin at Illinois Wesleyan
1:00 PM
Hampden-Sydney at Wabash
1:00 PM
Rose-Hulman at Kalamazoo
Live Stats Video
1:00 PM
Wilmington at Olivet
1:00 PM
Adrian at Defiance
1:00 PM
King's at Moravian
1:00 PM
Alfred State at Morrisville State
1:00 PM
Randolph-Macon at Johns Hopkins
1:00 PM
Susquehanna at Lycoming
1:00 PM
Oberlin at Brockport State
1:00 PM
Utica at Misericordia
1:00 PM
Delaware Valley at Montclair State
1:00 PM
Southern Virginia at Methodist
1:00 PM
Ohio Wesleyan at Bluffton
1:00 PM
Marietta at Kenyon
1:00 PM
Merchant Marine at Apprentice
1:30 PM
Alma at Heidelberg
1:30 PM
Berry at Maryville (Tenn.)
1:30 PM
Bridgewater (Va.) at Gettysburg
1:30 PM
Muskingum at Waynesburg
1:30 PM
St. Vincent at John Carroll
1:30 PM
Mount Union at Bethany
1:30 PM
Juniata at Grove City
2:00 PM
Sewanee at DePauw
2:00 PM
Carleton at Macalester
2:00 PM
Albion at UW-Stevens Point
2:00 PM
UW-Platteville at Buena Vista
2:00 PM
UW-Eau Claire at St. Thomas
2:00 PM
Ohio Northern at Washington U.
Live Stats Video
2:00 PM
UW-River Falls at St. John's
2:00 PM
Crown at Gustavus Adolphus
2:00 PM
Concordia-Moorhead at Jamestown
2:00 PM
Simpson at Iowa Wesleyan
2:00 PM
Hope at Monmouth
2:00 PM
Lawrence at Rockford
2:00 PM
Aurora at Illinois College
2:00 PM
Carroll at Lakeland
2:00 PM
Elmhurst at Loras
2:00 PM
Millikin at Greenville
2:00 PM
Coe at Wheaton (Ill.)
2:00 PM
Central at Benedictine
2:00 PM
Presentation at Luther
2:00 PM
Martin Luther at Maranatha Baptist
2:00 PM
MacMurray at Culver-Stockton
2:00 PM
Eureka at Knox
2:00 PM
UW-Stout at Dakota Wesleyan
2:00 PM
Huntingdon at Louisiana College
3:00 PM
St. Norbert at Carthage
4:00 PM
Claremont-Mudd-Scripps at Puget Sound
4:00 PM
Pomona-Pitzer at MIT
4:00 PM
Lewis and Clark at Whitworth
5:00 PM
Hartwick at Western Connecticut
6:00 PM
Salisbury at Christopher Newport
6:00 PM
Augustana at Mount St. Joseph
7:00 PM
Stevenson at N.C. Wesleyan
7:00 PM
Butler at Wittenberg
Live Stats Video
7:00 PM
Shenandoah at Gallaudet
Audio
7:00 PM
Wooster at Washington and Jefferson
7:00 PM
Greensboro at Guilford
7:00 PM
Geneva at Frostburg State
7:00 PM
Thiel at Allegheny
7:00 PM
Taylor (Ind.) at Anderson
7:00 PM
Concordia (Wis.) at North Park
7:00 PM
Beloit at Chicago
Live Stats
7:00 PM
LaGrange at Birmingham-Southern
7:00 PM
Howard Payne at Trinity (Texas)
7:00 PM
Mary Hardin-Baylor at Millsaps
7:00 PM
Sul Ross State at Texas Lutheran
7:00 PM
Robert Morris-Chicago at UW-Oshkosh
7:00 PM
UW-La Crosse at Dubuque
7:30 PM
Hanover at Centre
8:00 PM
St. Olaf at Northwestern (Minn.)
8:00 PM
Hamline at Minnesota-Morris
8:00 PM
Lake Forest at Wisconsin Lutheran
8:00 PM
Wartburg at Augsburg
8:00 PM
Hardin-Simmons at Southwestern
Dec. 20: All times Eastern
Final
at UW-Whitewater 52, Mount Union 14
@ Salem Stadium; Salem, Va.
Box Score Recap Photos Photos
Dec. 14: All times Eastern
Final
UW-Whitewater 16, at Mary Hardin-Baylor 15
Box Score Recap Recap Photos
Final
at Mount Union 41, North Central (Ill.) 40
Box Score Recap Recap Photos

What We're Reading