Division III football team news, schedules and results

School Nickname Location Conference Region Surface Enrollment
Adrian Bulldogs Adrian, MI MIAA North Turf 1582
Albion Britons Albion, MI MIAA North Turf 1489
Albright Lions Reading, PA MAC East Turf 2299
Alfred State Pioneers Alfred, NY IND East Turf 3277
Alfred Saxons Alfred, NY E8 East Turf 1895
Allegheny Gators Meadville, PA NCAC North Turf 2080
Alma Scots Alma, MI MIAA North Turf 1331
Amherst Lord Jeffs Amherst, MA NESCAC East Turf 1697
Anderson Ravens Anderson, IN HCAC North Turf 1901
Anna Maria Amcats Paxton, MA ECFC East Turf 845
Augsburg Auggies Minneapolis, MN MIAC West Turf 2439
Augustana Vikings Rock Island, IL CCIW North Turf 2513
Aurora Spartans Aurora, IL NACC North Turf 2428
Austin Kangaroos Sherman, TX SCAC South Grass 1249
Averett Cougars Danville, VA USAC South Turf 851
Baldwin Wallace Yellow Jackets Berea, OH OAC North Turf 3012
Bates Bobcats Lewiston, ME NESCAC East Turf 1753
Becker Hawks Leicester, MA ECFC East Turf 1362
Beloit Buccaneers Beloit, WI MWC West Turf 1288
Benedictine Eagles Lisle, IL NACC North Turf 3037
Berry Vikings Mount Berry, GA SAA South Turf 1882
Bethany Bison Bethany, WV PAC South Turf 802
Bethel Royals Arden Hills, MN MIAC West Grass 2699
Birmingham-Southern Panthers Birmingham, AL SAA South Turf 1385
Bluffton Beavers Bluffton, OH HCAC North Turf 933
Bowdoin Polar Bears Brunswick, ME NESCAC East Grass 1716
Bridgewater State Bears Bridgewater, MA MASCAC East Turf 7869
Bridgewater Eagles Bridgewater, VA ODAC South Turf 1819
Brockport State Golden Eagles Brockport, NY E8 East Turf 6255
Buena Vista Beavers Storm Lake, IA IIAC West Turf 1873
Buffalo State Bengals Buffalo, NY E8 East Turf 8797
Cal Lutheran Kingsmen Thousand Oaks, CA SCIAC West Turf 2477
Capital Crusaders Columbus, OH OAC North Turf 2329
Carleton Knights Northfield, MN MIAC West Grass 1975
Carnegie Mellon Tartans Pittsburgh, PA PAC South Turf 5609
Carroll Pioneers Waukesha, WI MWC West Turf 2493
Carthage Red Men Kenosha, WI CCIW North Turf 2533
Case Western Reserve Spartans Cleveland, OH PAC North Turf 4196
Castleton Spartans Castleton, VT ECFC East Turf 1839
Catholic Cardinals Washington, DC ODAC South Turf 3409
Central Dutch Pella, IA IIAC West Turf 1426
Centre Colonels Danville, KY SAA South Turf 1337
Chapman Panthers Orange, CA SCIAC West Turf 5433
Chicago Maroons Chicago, IL SAA North Turf 4955
Christopher Newport Captains Newport News, VA NJAC South Grass 4962
Claremont-Mudd-Scripps Stags Claremont, CA SCIAC West Grass 2873
Coast Guard Bears New London, CT NEFC East Turf 963
Coe Kohawks Cedar Rapids, IA IIAC West Turf 1249
Colby White Mules Waterville, ME NESCAC East Turf 1847
Concordia (Wis.) Falcons Mequon, WI NACC North Turf 2521
Concordia-Chicago Cougars River Forest, IL NACC North Turf 1025
Concordia-Moorhead Cobbers Moorhead, MN MIAC West Turf 2815
Cornell Rams Mount Vernon, IA MWC West Turf 1103
Cortland State Red Dragons Cortland, NY E8 East Turf 5963
Crown Storm St. Bonifacius, MN UMAC West Turf 915
Curry Colonels Milton, MA NEFC East Turf 1976
Defiance Yellow Jackets Defiance, OH HCAC North Turf 805
Delaware Valley Aggies Doylestown, PA MAC East Turf 1607
Denison Big Red Granville, OH NCAC North Turf 2173
DePauw Tigers Greencastle, IN NCAC North Turf 2237
Dickinson Red Devils Carlisle, PA CC South Turf 2328
Dubuque Spartans Dubuque, IA IIAC West Turf 1544
Earlham Quakers Richmond, IN HCAC North Grass 1139
East Texas Baptist Tigers Marshall, TX ASC South Grass 1093
Elmhurst Bluejays Elmhurst, IL CCIW North Turf 2748
Emory and Henry Wasps Emory, VA ODAC South Turf 885
Endicott Gulls Beverly, MA NEFC East Turf 2296
Eureka Red Devils Eureka, IL UMAC West Grass 640
FDU-Florham Devils Madison, NJ MAC East Turf 2258
Ferrum Panthers Ferrum, VA USAC South Grass 1370
Finlandia Lions Hancock, MI IND West TBA 463
Fitchburg State Falcons Fitchburg, MA MASCAC East Turf 3394
Framingham State Rams Framingham, MA MASCAC East Grass 3497
Franklin and Marshall Diplomats Lancaster, PA CC South Grass 2302
Franklin Grizzlies Franklin, IN HCAC North Turf 952
Frostburg State Bobcats Frostburg, MD NJAC East Turf 4247
Gallaudet Bison Washington, DC ECFC East Turf 927
Geneva Golden Tornadoes Beaver Falls, PA PAC South Turf 1564
George Fox Bruins Newberg, OR NWC West Turf 2108
Gettysburg Bullets Gettysburg, PA CC South Turf 2579
Greensboro Pride Greensboro, NC USAC South Grass 923
Greenville Panthers Greenville, IL UMAC West Grass 1076
Grinnell Pioneers Grinnell, IA MWC West Grass 1638
Grove City Wolverines Grove City, PA PAC South Turf 2472
Guilford Quakers Greensboro, NC ODAC South Turf 2166
Gustavus Adolphus Gusties St. Peter, MN MIAC West Turf 2451
Hamilton Continentals Clinton, NY NESCAC East Turf 1833
Hamline Pipers St. Paul, MN MIAC West Turf 1957
Hampden-Sydney Tigers Hampden-Sydney, VA ODAC South Grass 1080
Hanover Panthers Hanover, IN HCAC North Turf 1060
Hardin-Simmons Cowboys Abilene, TX ASC South Turf 1743
Hartwick Hawks Oneonta, NY E8 East Turf 1427
Heidelberg Student Princes Tiffin, OH OAC North Turf 1021
Hendrix Warriors Conway, AR SAA South Turf 1402
Hiram Terriers Hiram, OH NCAC North Turf 1135
Hobart Statesmen Geneva, NY LL East Turf 2307
Hope Flying Dutchmen Holland, MI MIAA North Turf 3093
Howard Payne Yellow Jackets Brownwood, TX ASC South Turf 1042
Huntingdon Hawks Montgomery, AL USAC South Turf 884
Husson Eagles Bangor, ME ECFC East Turf 1868
Illinois College Blueboys Jacksonville, IL MWC West Turf 953
Illinois Wesleyan Titans Bloomington, IL CCIW North Turf 2113
Iowa Wesleyan Tigers Mount Pleasant, Iowa UMAC West Grass 478
Ithaca Bombers Ithaca, NY E8 East Grass 6122
John Carroll Blue Streaks University Heights, OH OAC North Turf 2950
Johns Hopkins Blue Jays Baltimore, MD CC South Turf 5851
Juniata Eagles Huntingdon, PA CC South Turf 1453
Kalamazoo Hornets Kalamazoo, MI MIAA North Grass 1353
Kean Cougars Union, NJ NJAC East Turf 10407
Kenyon Lords Gambier, OH NCAC North Turf 1635
King's Monarchs Wilkes-Barre, PA MAC East Turf 1994
Knox Prairie Fire Galesburg, IL MWC West Turf 1355
La Verne Leopards La Verne, CA SCIAC West Turf 3106
LaGrange Panthers LaGrange, GA USAC South Turf 798
Lake Forest Foresters Lake Forest, IL MWC West Turf 1342
Lakeland Muskies Sheboygan, WI NACC North Grass 1023
Lawrence Vikings Appleton, WI MWC West Grass 1415
Lebanon Valley Flying Dutchmen Annville, PA MAC East Turf 1611
Lewis and Clark Pioneers Portland, OR NWC West Turf 1911
Linfield Wildcats McMinnville, OR NWC West Turf 1589
Loras Duhawks Dubuque, IA IIAC West Turf 1456
Louisiana College Wildcats Pineville, LA ASC South Turf 1065
Luther Norse Decorah, IA IIAC West Grass 2376
Lycoming Warriors Williamsport, PA MAC East Turf 1307
Macalester Scots St. Paul, MN MWC West Turf 2010
MacMurray Highlanders Jacksonville, IL UMAC West Grass 516
Maine Maritime Mariners Castine, ME NEFC East Turf 908
Manchester Spartans N. Manchester, IN HCAC North Grass 1276
Maranatha Baptist Sabercats Watertown, WI IND West Grass 689
Marietta Pioneers Marietta, OH OAC North Turf 1406
Martin Luther Knights New Ulm, MN UMAC West Grass 702
Mary Hardin-Baylor Crusaders Belton, TX ASC South Turf 2773
Maryville (Tenn.) Scots Maryville, TN USAC South Grass 1050
Mass-Dartmouth Corsairs North Dartmouth, MA MASCAC East Turf 6509
Massachusetts Maritime Buccaneers Buzzards Bay, MA MASCAC East Grass 1066
McDaniel Green Terror Westminster, MD CC South Turf 1584
Merchant Marine Mariners Kings Point, NY LL East Turf 968
Methodist Monarchs Fayetteville, NC USAC South Grass 2003
Middlebury Panthers Middlebury, VT NESCAC East Turf 2411
Millikin Big Blue Decatur, IL CCIW North Turf 2118
Millsaps Majors Jackson, MS SAA South Turf 989
Minnesota-Morris Cougars Morris, MN UMAC West Turf 1461
Misericordia Cougars Dallas, PA MAC East Turf 1330
MIT Engineers Cambridge, MA NEFC East Turf 4105
Monmouth Scots Monmouth, IL MWC West Turf 1314
Montclair State Red Hawks Upper Montclair, NJ NJAC East Turf 12301
Moravian Greyhounds Bethlehem, PA CC South Turf 1447
Morrisville State Mustangs Morrisville, NY E8 East Turf 2708
Mount Ida Mustangs Newton, MA ECFC East Grass 1371
Mount St. Joseph Lions Cincinnati, OH HCAC North Turf 1277
Mount Union Purple Raiders Alliance, OH OAC North Turf 2045
Muhlenberg Mules Allentown, PA CC South Turf 2267
Muskingum Muskies New Concord, OH OAC North Turf 1553
N.C. Wesleyan Battling Bishops Rocky Mount, NC USAC South Grass 1107
Nichols Bison Dudley, MA NEFC East Turf 1112
North Central (Ill.) Cardinals Naperville, IL CCIW North Turf 2490
North Park Vikings Chicago, IL CCIW North Turf 1854
Northwestern (Minn.) Eagles Roseville, MN UMAC West Turf 1818
Norwich Cadets Northfield, VT ECFC East Turf 2223
Oberlin Yeomen Oberlin, OH NCAC North Turf 2889
Occidental Tigers Los Angeles, CA SCIAC West Turf 2096
Ohio Northern Polar Bears Ada, OH OAC North Turf 2171
Ohio Wesleyan Battling Bishops Delaware, OH NCAC North Turf 1812
Olivet Comets Olivet, MI MIAA North Turf 1008
Otterbein Cardinals Westerville, OH OAC North Grass 2312
Pacific Lutheran Lutes Tacoma, WA NWC West Turf 3030
Pacific Boxers Forest Grove, OR NWC West Turf 1531
Plymouth State Panthers Plymouth, NH MASCAC East Grass 4148
Pomona-Pitzer Sagehens Claremont, CA SCIAC West Grass 2515
Puget Sound Loggers Tacoma, WA NWC West Grass 2555
Randolph-Macon Yellow Jackets Ashland, VA ODAC South Turf 1278
Redlands Bulldogs Redlands, CA SCIAC West Grass 2421
Rhodes Lynx Memphis, TN SAA South Turf 1652
Ripon Red Hawks Ripon, WI MWC West Turf 1036
Rochester Yellowjackets Rochester, NY LL East Turf 5081
Rockford Regents Rockford, IL NACC North Grass 847
Rose-Hulman Engineers Terre Haute, IN HCAC North Grass 2093
Rowan Profs Glassboro, NJ NJAC East Turf 9340
RPI Engineers Troy, NY LL East Turf 5357
Salisbury Sea Gulls Salisbury, MD NJAC East Turf 7298
Salve Regina Seahawks Newport, RI NEFC East Turf 1931
Sewanee Tigers Sewanee, TN SAA South Turf 1460
Shenandoah Hornets Winchester, VA ODAC South Turf 1720
Simpson Storm Indianola, IA IIAC West Turf 1474
Southern Virginia Knights Buena Vista, VA NJAC East Grass 764
Southwestern Pirates Georgetown, TX SCAC South Turf 1368
Springfield Pride Springfield, MA LL East Turf 2281
St. John Fisher Cardinals Pittsford, NY E8 East Turf 2660
St. John's Johnnies Collegeville, MN MIAC West Turf 1877
St. Lawrence Saints Canton, NY LL East Grass 2187
St. Norbert Green Knights De Pere, WI MWC West Turf 2019
St. Olaf Oles Northfield, MN MIAC West Grass 3071
St. Scholastica Saints Duluth, MN UMAC West Turf 2492
St. Thomas Tommies St. Paul, MN MIAC West Turf 6051
St. Vincent Bearcats Latrobe, PA PAC South Grass 1646
Stevenson Mustangs Stevenson, MD MAC East Turf 3201
Sul Ross State Lobos Alpine, TX ASC South Grass 1285
SUNY-Maritime Privateers Throggs Neck, NY ECFC East Turf 1565
Susquehanna Crusaders Selinsgrove, PA CC South Turf 2132
TCNJ Lions Ewing, NJ NJAC East Turf 6240
Texas Lutheran Bulldogs Seguin, TX SCAC South Turf 1258
Thiel Tomcats Greenville, PA PAC South Turf 1064
Thomas More Saints Crestview Hills, KY PAC South Turf 1298
Trine Thunder Angola, IN MIAA North Turf 1462
Trinity (Conn.) Bantams Hartford, CT NESCAC East Turf 2181
Trinity (Texas) Tigers San Antonio, TX SCAC South Grass 2246
Tufts Jumbos Medford, MA NESCAC East Turf 5004
Union Dutchmen Schenectady, NY LL East Turf 2192
Ursinus Bears Collegeville, PA CC South Turf 1647
Utica Pioneers Utica, NY E8 East Turf 2117
UW-Eau Claire Blugolds Eau Claire, WI WIAC West Turf 9799
UW-La Crosse Eagles La Crosse, WI WIAC West Turf 8090
UW-Oshkosh Titans Oshkosh, WI WIAC West Turf 8734
UW-Platteville Pioneers Platteville, WI WIAC West Turf 6498
UW-River Falls Falcons River Falls, WI WIAC West Grass 5588
UW-Stevens Point Pointers Stevens Point, WI WIAC West Turf 8096
UW-Stout Blue Devils Menomonie, WI WIAC West Turf 6815
UW-Whitewater Warhawks Whitewater, WI WIAC West Turf 9790
Wabash Little Giants Crawfordsville, IN NCAC North Turf 883
Wartburg Knights Waverly, IA IIAC West Turf 1729
Washington and Jefferson Presidents Washington, PA PAC South Turf 1477
Washington and Lee Generals Lexington, VA ODAC South Turf 1749
Washington U. Bears St. Louis, MO SAA South Turf 6322
Waynesburg Yellow Jackets Waynesburg, PA PAC South Turf 1524
Wesley Wolverines Dover, DE NJAC South Turf 1407
Wesleyan Cardinals Middletown, CT NESCAC East Grass 2748
Western Connecticut Colonials Danbury, CT MASCAC East Turf 4599
Western New England Golden Bears Springfield, MA NEFC East Turf 2497
Westfield State Owls Westfield, MA MASCAC East Turf 4773
Westminster (Mo.) Blue Jays Fulton, MO UMAC West Grass 1016
Westminster (Pa.) Titans New Wilmington, PA PAC South Turf 1390
Wheaton (Ill.) Thunder Wheaton, IL CCIW North Turf 2282
Whittier Poets Whittier, CA SCIAC West Turf 1366
Whitworth Pirates Spokane, WA NWC West Grass 2116
Widener Pride Chester, PA MAC East Turf 2632
Wilkes Colonels Wilkes-Barre, PA MAC East Turf 2082
Willamette Bearcats Salem, OR NWC West Turf 1746
William Paterson Pioneers Wayne, NJ NJAC East Turf 8408
Williams Ephs Williamstown, MA NESCAC East Grass 1983
Wilmington Quakers Wilmington, OH OAC North Turf 1192
Wisconsin Lutheran Warriors Milwaukee, WI NACC North Turf 917
Wittenberg Tigers Springfield, OH NCAC North Turf 1842
Wooster Scots Wooster, OH NCAC North Turf 1862
Worcester State Lancers Worcester, MA MASCAC East Turf 3886
WPI Engineers Worcester, MA LL East Turf 3627

Sep. 3: All times Eastern
7:00 PM
Anna Maria at Coast Guard
Live Stats Video
7:00 PM
Franklin and Marshall at Lebanon Valley
Live Stats Video
7:00 PM
Ursinus at Millersville
Live Stats Video Audio
7:30 PM
Manchester at Trine
Live Stats Audio Audio
8:00 PM
Belhaven at Millsaps
Live Stats Video
8:00 PM
Bethel at UW-Stout
Live Stats Video Audio
Sep. 4: All times Eastern
7:00 PM
Salisbury at Albright
Live Stats Video
7:00 PM
Gettysburg at Bridgewater
Live Stats Video
7:00 PM
St. Lawrence at Morrisville State
Live Stats Video Audio
7:00 PM
MIT at WPI
Live Stats Video
7:00 PM
Westfield State at Nichols
Live Stats
7:00 PM
Becker at Fitchburg State
Live Stats Video
7:00 PM
Stevenson at N.C. Wesleyan
Live Stats Audio
7:00 PM
Mount Ida at Mass-Dartmouth
Live Stats Video
7:00 PM
Curry at Bridgewater State
Live Stats Video
7:00 PM
Wilkes at Muhlenberg
Live Stats Video Video Audio
7:00 PM
Averett at Washington and Lee
Preview Live Stats Video
8:00 PM
Luther at UW-La Crosse
Sep. 5: All times Eastern
12:00 PM
Hobart at Dickinson
Live Stats Video Video
12:00 PM
Norwich at RPI
Live Stats
12:00 PM
Heidelberg at Cortland State
Live Stats
12:00 PM
Maine Maritime at SUNY-Maritime
12:00 PM
St. John Fisher at Thomas More
Live Stats Audio Audio
12:00 PM
Alfred at Husson
Live Stats Video Audio
12:00 PM
Framingham State at Endicott
Live Stats Video
12:00 PM
TCNJ at Christopher Newport
Live Stats Video
12:00 PM
Worcester State at Salve Regina
Live Stats
12:00 PM
Grove City at Juniata
Live Stats Video Video Audio
12:00 PM
Westminster (Mo.) at Southwestern Assemblies
Video
1:00 PM
Montclair State at Delaware Valley
Live Stats Video
1:00 PM
Lycoming at Susquehanna
Live Stats Video Video Audio
1:00 PM
William Paterson at Alfred State
Live Stats
1:00 PM
Alma at Finlandia
1:00 PM
Springfield at Western New England
1:00 PM
Ferrum at Emory and Henry
Live Stats Video Audio
1:00 PM
Earlham at Olivet
Live Stats
1:00 PM
Wabash at Hampden-Sydney
Video Audio Audio
1:00 PM
Washington and Jefferson at Wooster
Live Stats Video
1:00 PM
Rowan at Widener
Audio
1:00 PM
Ithaca at Union
1:00 PM
Brockport State at Oberlin
Live Stats Video
1:00 PM
John Carroll at St. Vincent
Audio
1:00 PM
Johns Hopkins at Randolph-Macon
1:00 PM
Castleton at Plymouth State
Live Stats Video
1:00 PM
Methodist at Apprentice
1:00 PM
Waynesburg at Muskingum
Live Stats Video Audio
1:00 PM
Southern Virginia at Rhodes
1:00 PM
Case Western Reserve at Chicago
Live Stats Video
1:00 PM
Carnegie Mellon at Washington U.
Live Stats Video
1:30 PM
Centre at Hanover
Live Stats
1:30 PM
Buffalo State at Otterbein
1:30 PM
Wittenberg at Capital
Live Stats Video
1:30 PM
Illinois Wesleyan at Franklin
Live Stats Video
1:30 PM
Berry at Maryville (Tenn.)
Live Stats Audio
1:30 PM
Monmouth at Hope
Live Stats Video Audio
1:30 PM
Bethany at Mount Union
Preview Live Stats Video Audio Tickets
1:30 PM
Bluffton at Wilmington
Live Stats
2:00 PM
Buena Vista at UW-Platteville
Live Stats
2:00 PM
North Park at Concordia (Wis.)
Live Stats Video
2:00 PM
Kenyon at Sewanee
Live Stats Video
2:00 PM
Rockford at Lawrence
Video
2:00 PM
Wisconsin Lutheran at Lake Forest
Video Audio
2:00 PM
Carthage at St. Norbert
Live Stats Video
2:00 PM
Wheaton (Ill.) at Coe
2:00 PM
Jamestown at Concordia-Moorhead
Live Stats Video Audio
2:00 PM
Macalester at Carleton
Live Stats Video Audio
2:00 PM
Minnesota-Morris at Hamline
Live Stats Video
2:00 PM
Northwestern (Minn.) at St. Olaf
Live Stats Video
2:00 PM
Dubuque at St. John's
Live Stats Video Audio
2:00 PM
Illinois College at Aurora
Live Stats Video
2:00 PM
UW-River Falls at Simpson
2:00 PM
Hendrix at Austin
Live Stats Video
2:00 PM
Southwestern at Hardin-Simmons
Live Stats Video
2:00 PM
Knox at Eureka
Live Stats Video
2:00 PM
Maranatha Baptist at Martin Luther
2:00 PM
St. Scholastica at Ripon
2:00 PM
Louisiana College at Huntingdon
Video
2:00 PM
Loras at Elmhurst
Live Stats
3:00 PM
Pacific at College of Idaho
3:30 PM
Beloit at Concordia-Chicago
Live Stats Video
3:30 PM
George Fox at La Verne
Live Stats Video
4:00 PM
Puget Sound at Claremont-Mudd-Scripps
Live Stats Video
4:30 PM
Misericordia at Utica
Live Stats Video Audio
5:00 PM
Western Connecticut at Hartwick
5:00 PM
Defiance at Adrian
Live Stats Video
6:00 PM
Moravian at King's
Live Stats
6:00 PM
Birmingham-Southern at LaGrange
Live Stats
6:00 PM
UW-Stevens Point at Albion
7:00 PM
Guilford at Greensboro
Live Stats
7:00 PM
Allegheny at Thiel
Live Stats Audio
7:00 PM
Gallaudet at Shenandoah
Live Stats Live Stats Video Audio
7:00 PM
Kalamazoo at Rose-Hulman
Live Stats Live Stats Video
7:00 PM
Westminster (Pa.) at Hiram
Live Stats
7:00 PM
Marietta at Denison
Live Stats Video
7:00 PM
Anderson at Taylor (Ind.)
Live Stats Video
7:00 PM
Mary Hardin-Baylor at Ohio Wesleyan
7:00 PM
Frostburg State at Geneva
7:00 PM
UW-Oshkosh at Robert Morris-Chicago
7:00 PM
Greenville at Millikin
7:00 PM
Trinity (Texas) at Howard Payne
7:00 PM
Texas Lutheran at Sul Ross State
Audio
7:00 PM
Mount St. Joseph at Augustana
Live Stats Video
7:10 PM
St. Thomas at UW-Eau Claire
Video
7:30 PM
Catholic at McDaniel
Preview Live Stats Video
7:30 PM
Benedictine at Central
Live Stats Video
8:00 PM
McMurry at East Texas Baptist
8:00 PM
Lakeland at Carroll
Live Stats Video
8:00 PM
Augsburg at Wartburg
Live Stats Video
8:00 PM
Gustavus Adolphus at Crown
8:00 PM
Iowa Wesleyan at Cornell
Sep. 3: All times Eastern
8:00 PM
Bethel at UW-Stout
Live Stats Video Audio
Sep. 4: All times Eastern
7:00 PM
Wilkes at Muhlenberg
Live Stats Video Video Audio
Sep. 5: All times Eastern
12:00 PM
St. John Fisher at Thomas More
Live Stats Audio Audio
12:00 PM
Hobart at Dickinson
Live Stats Video Video
1:00 PM
John Carroll at St. Vincent
Audio
1:00 PM
Johns Hopkins at Randolph-Macon
1:00 PM
Rowan at Widener
Audio
1:00 PM
Washington and Jefferson at Wooster
Live Stats Video
1:00 PM
Wabash at Hampden-Sydney
Video Audio Audio
1:30 PM
Bethany at Mount Union
Preview Live Stats Video Audio Tickets
1:30 PM
Centre at Hanover
Live Stats
1:30 PM
Wittenberg at Capital
Live Stats Video
2:00 PM
Wheaton (Ill.) at Coe
2:00 PM
Dubuque at St. John's
Live Stats Video Audio
7:00 PM
Mary Hardin-Baylor at Ohio Wesleyan
7:00 PM
UW-Oshkosh at Robert Morris-Chicago
7:00 PM
Texas Lutheran at Sul Ross State
Audio
7:10 PM
St. Thomas at UW-Eau Claire
Video
8:00 PM
Augsburg at Wartburg
Live Stats Video
Sep. 12: All times Eastern
12:00 PM
Wesley at Frostburg State
Audio
12:00 PM
Endicott at Hobart
Live Stats Video
1:00 PM
Susquehanna at Johns Hopkins
Video Audio
1:00 PM
King's at Widener
1:00 PM
Muhlenberg at Franklin and Marshall
Live Stats Live Stats Video Video
1:00 PM
Hanover at Thomas More
Live Stats
2:00 PM
Wartburg at Bethel
2:00 PM
Finlandia at UW-Oshkosh
Video
2:00 PM
UW-Whitewater at Belhaven
Audio
2:00 PM
Adrian at Wheaton (Ill.)
Live Stats Video
2:00 PM
Buena Vista at St. John's
Live Stats Video Audio
2:00 PM
Trine at North Central (Ill.)
Live Stats Video Audio
2:10 PM
UW-La Crosse at St. Thomas
3:30 PM
Chapman at Linfield
7:00 PM
Westminster (Pa.) at Washington and Jefferson
7:00 PM
Defiance at Centre
Live Stats Video
7:00 PM
Millsaps at Mary Hardin-Baylor
Live Stats Video
7:00 PM
Hardin-Simmons at Texas Lutheran
Live Stats Video Audio Audio
Sep. 19: All times Eastern
1:00 PM
Widener at Albright
Live Stats
1:00 PM
Christopher Newport at Wesley
Audio
1:00 PM
Washington and Jefferson at Carnegie Mellon
Live Stats Video
1:00 PM
Wabash at Allegheny
Audio
1:00 PM
Cortland State at St. John Fisher
Video Audio
1:00 PM
Thiel at Thomas More
Live Stats
1:00 PM
Hobart at Ithaca
1:30 PM
Washington U. at Centre
Live Stats Video
2:00 PM
Johns Hopkins at Moravian
Video
2:00 PM
John Carroll at Heidelberg
Live Stats Audio
2:00 PM
McDaniel at Muhlenberg
Video Audio
2:00 PM
Bethel at St. Olaf
Live Stats Video
2:00 PM
Finlandia at UW-Whitewater
Live Stats Audio
2:00 PM
North Central (Ill.) at UW-Platteville
Live Stats
2:00 PM
St. John's at Concordia-Moorhead
Live Stats Video Audio Audio
3:00 PM
Redlands at Linfield
4:30 PM
North Park at UW-Oshkosh
Video
7:00 PM
Muskingum at Mount Union
Live Stats Audio Audio Tickets
7:00 PM
Ohio Wesleyan at Wittenberg
Video
7:00 PM
Wheaton (Ill.) at UW-Eau Claire
7:00 PM
UW-La Crosse at Mary Hardin-Baylor
7:00 PM
Louisiana College at Texas Lutheran
Live Stats Video Audio
8:00 PM
Wartburg at UW-Stout
Live Stats Video Audio
Sep. 24: All times Eastern
7:00 PM
UW-Whitewater at Morningside
Audio
Sep. 25: All times Eastern
7:00 PM
Lebanon Valley at Widener
Sep. 26: All times Eastern
1:00 PM
Wittenberg at Wabash
Live Stats Video
1:00 PM
Brockport State at St. John Fisher
Video Audio
1:00 PM
Thomas More at Westminster (Pa.)
1:30 PM
Mount Union at Marietta
Live Stats Audio
2:00 PM
Muhlenberg at Johns Hopkins
Video
2:00 PM
John Carroll at Baldwin Wallace
Live Stats Video Audio
2:00 PM
Hobart at Merchant Marine
2:00 PM
Carleton at Bethel
2:00 PM
St. Thomas at St. John's
Live Stats Video Audio
2:00 PM
Wesley at North Central (Ill.)
Live Stats Video Audio Audio
2:00 PM
Centre at Chicago
Video
7:00 PM
Southwestern Assemblies at Texas Lutheran
Live Stats Video Audio
10:00 PM
Whitworth at Chapman
Live Stats Video Tickets
Oct. 3: All times Eastern
12:00 PM
St. John Fisher at Buffalo State
Audio
1:00 PM
Johns Hopkins at Juniata
1:00 PM
Washington and Jefferson at Thomas More
Live Stats
1:00 PM
Southern Virginia at Wesley
Audio
1:00 PM
Widener at Wilkes
Live Stats Video Audio
1:00 PM
WPI at Hobart
Live Stats Video
1:00 PM
Wooster at Wittenberg
Video
1:00 PM
Susquehanna at Muhlenberg
Audio
1:30 PM
Ohio Northern at John Carroll
Live Stats Live Stats Video Audio Audio
2:00 PM
Hiram at Wabash
Live Stats Video
2:00 PM
Wheaton (Ill.) at North Park
2:00 PM
UW-Platteville at UW-Whitewater
Live Stats Audio
2:00 PM
Bethel at Concordia-Moorhead
Live Stats Video Audio
2:00 PM
St. John's at Hamline
Live Stats Video Audio
2:00 PM
Belhaven at Mary Hardin-Baylor
2:10 PM
St. Olaf at St. Thomas
Audio
2:30 PM
Hendrix at Centre
Live Stats Video
2:30 PM
Central at Wartburg
Live Stats Video
3:00 PM
UW-Oshkosh at UW-Stout
Live Stats Video Audio
4:00 PM
Linfield at Lewis and Clark
7:00 PM
Capital at Mount Union
Live Stats Audio Tickets
7:00 PM
North Central (Ill.) at Millikin
Live Stats Video Audio
7:00 PM
Howard Payne at Texas Lutheran
Live Stats Video Audio
10:00 PM
Claremont-Mudd-Scripps at Chapman
Live Stats Video Tickets
Oct. 10: All times Eastern
12:00 PM
Hobart at Springfield
Live Stats Video
1:00 PM
St. John Fisher at Morrisville State
Live Stats Video Audio Audio
1:00 PM
Wesley at TCNJ
Audio
1:00 PM
Wabash at Oberlin
Live Stats Video Audio
1:00 PM
Geneva at Thomas More
Live Stats
1:30 PM
Wilmington at John Carroll
Live Stats Live Stats Video Audio
1:30 PM
Ohio Northern at Mount Union
Live Stats Video Audio Audio Tickets
2:00 PM
Grove City at Washington and Jefferson
2:00 PM
Wittenberg at DePauw
Live Stats Video Audio
2:00 PM
UW-Whitewater at UW-Oshkosh
Video Audio
2:00 PM
Hamline at Bethel
2:00 PM
Augustana at Wheaton (Ill.)
Live Stats Video
2:00 PM
North Park at North Central (Ill.)
Live Stats Video Audio
2:00 PM
Sul Ross State at Mary Hardin-Baylor
2:00 PM
Coe at Wartburg
Live Stats Video
2:00 PM
Centre at Millsaps
Live Stats Video
2:10 PM
St. Thomas at Augsburg
4:00 PM
Chapman at Pomona-Pitzer
Live Stats Video
4:30 PM
Pacific at Linfield
7:00 PM
Texas Lutheran at East Texas Baptist
Audio
Oct. 16: All times Eastern
7:00 PM
Dickinson at Johns Hopkins
8:00 PM
UW-La Crosse at UW-Whitewater
Live Stats Audio
Oct. 17: All times Eastern
1:00 PM
Kean at Wesley
Audio
1:00 PM
Misericordia at Widener
1:00 PM
Utica at St. John Fisher
Video Audio
1:00 PM
Kenyon at Wabash
Live Stats Video
1:00 PM
Muhlenberg at Gettysburg
1:00 PM
Thomas More at St. Vincent
1:30 PM
Mount Union at Heidelberg
Live Stats Audio
1:30 PM
John Carroll at Marietta
Live Stats Audio
2:00 PM
Millikin at Wheaton (Ill.)
Live Stats Video
2:00 PM
Wartburg at Dubuque
2:00 PM
Mary Hardin-Baylor at Louisiana College
2:00 PM
Gustavus Adolphus at St. John's
Live Stats Video Audio
2:10 PM
Hamline at St. Thomas
2:30 PM
UW-Stevens Point at UW-Oshkosh
Video
4:00 PM
Linfield at Willamette
Live Stats Video
7:00 PM
Bethany at Washington and Jefferson
7:00 PM
Denison at Wittenberg
Video
8:00 PM
North Central (Ill.) at Carthage
Live Stats Video Audio
10:00 PM
Chapman at Occidental
Live Stats Video
Oct. 23: All times Eastern
7:00 PM
Alfred State at St. John Fisher
Video Audio
Oct. 24: All times Eastern
12:00 PM
Muhlenberg at Juniata
12:00 PM
RPI at Hobart
1:00 PM
Johns Hopkins at Gettysburg
1:00 PM
Wabash at Wooster
Live Stats Video Audio
1:00 PM
Rowan at Wesley
Audio Audio
1:00 PM
Widener at Stevenson
Live Stats Video Audio
1:00 PM
Wittenberg at Hiram
Live Stats
1:30 PM
Mount Union at Wilmington
Live Stats Audio
1:30 PM
John Carroll at Capital
Live Stats Video Audio
1:30 PM
Thomas More at Grove City
2:00 PM
UW-Whitewater at UW-Stevens Point
Video Audio
2:00 PM
St. John's at Carleton
Audio
2:00 PM
Wartburg at Luther
2:00 PM
Texas Lutheran at Mary Hardin-Baylor
Audio
2:00 PM
Centre at Sewanee
Live Stats Video
2:10 PM
Bethel at St. Thomas
3:00 PM
Wheaton (Ill.) at North Central (Ill.)
Live Stats Video Audio
3:00 PM
UW-Oshkosh at UW-Platteville
Live Stats
4:30 PM
Whitworth at Linfield
6:00 PM
Washington and Jefferson at Case Western Reserve
Live Stats Video
10:00 PM
Cal Lutheran at Chapman
Live Stats Video Tickets
Oct. 31: All times Eastern
12:00 PM
Hobart at Union
12:00 PM
Waynesburg at Thomas More
Live Stats
1:00 PM
Ursinus at Johns Hopkins
1:00 PM
Wesley at Montclair State
Live Stats Video Audio Audio
1:00 PM
Ohio Wesleyan at Wabash
Live Stats Video
1:00 PM
Lycoming at Widener
1:00 PM
St. John Fisher at Ithaca
Audio
1:00 PM
Dickinson at Muhlenberg
1:00 PM
Oberlin at Wittenberg
Video
1:30 PM
Muskingum at John Carroll
Live Stats Live Stats Video Audio Audio
1:30 PM
Otterbein at Mount Union
Live Stats Video Audio Tickets
1:30 PM
Birmingham-Southern at Centre
Live Stats Video
2:00 PM
Gustavus Adolphus at Bethel
2:00 PM
Elmhurst at Wheaton (Ill.)
Live Stats Video
2:00 PM
UW-Eau Claire at UW-Whitewater
Live Stats Audio
2:00 PM
Buena Vista at Wartburg
Live Stats Video
2:00 PM
Augsburg at St. John's
Live Stats Video Audio
2:00 PM
North Central (Ill.) at Illinois Wesleyan
Live Stats Video Audio
2:00 PM
Mary Hardin-Baylor at Hardin-Simmons
Live Stats Video
2:00 PM
Texas Lutheran at Trinity (Texas)
Live Stats Video Audio
2:10 PM
St. Thomas at Concordia-Moorhead
Live Stats Video Audio
3:00 PM
UW-River Falls at UW-Oshkosh
Video
4:00 PM
Chapman at La Verne
4:30 PM
Linfield at George Fox
Live Stats Video
7:00 PM
Washington and Jefferson at Geneva
Nov. 7: All times Eastern
12:00 PM
Franklin and Marshall at Johns Hopkins
12:00 PM
Salisbury at Wesley
Audio
12:00 PM
St. Lawrence at Hobart
1:00 PM
Denison at Wabash
Live Stats Video
1:00 PM
St. John Fisher at Hartwick
Audio
1:00 PM
FDU-Florham at Widener
1:00 PM
Wittenberg at Kenyon
1:00 PM
Thomas More at Case Western Reserve
Live Stats Video
1:00 PM
Muhlenberg at Ursinus
Live Stats Video
1:30 PM
Baldwin Wallace at Mount Union
Live Stats Video Audio Tickets
1:30 PM
John Carroll at Otterbein
Audio
1:30 PM
Thiel at Washington and Jefferson
1:30 PM
Rhodes at Centre
Live Stats Video
2:00 PM
UW-Whitewater at UW-River Falls
Audio
2:00 PM
St. John's at Bethel
Audio
2:00 PM
Wheaton (Ill.) at Illinois Wesleyan
2:00 PM
North Central (Ill.) at Augustana
Live Stats Video Audio
2:00 PM
Simpson at Wartburg
Live Stats Video
2:00 PM
Howard Payne at Mary Hardin-Baylor
2:00 PM
Austin at Texas Lutheran
Live Stats Video Audio
2:10 PM
Carleton at St. Thomas
3:00 PM
UW-Oshkosh at UW-La Crosse
4:00 PM
Puget Sound at Linfield
10:00 PM
Redlands at Chapman
Live Stats Video Tickets
Nov. 14: All times Eastern
12:00 PM
Johns Hopkins at McDaniel
Live Stats Video
12:00 PM
Hobart at Rochester
Live Stats Video Audio
1:00 PM
Widener at Delaware Valley
Live Stats Video
1:00 PM
Alfred at St. John Fisher
Video Audio
1:00 PM
Wesley at William Paterson
Live Stats Audio
1:00 PM
Centre at Berry
Live Stats Video Audio
1:00 PM
Moravian at Muhlenberg
1:00 PM
Allegheny at Wittenberg
Video
1:07 PM
Wabash at DePauw
Live Stats Audio Audio
1:30 PM
Mount Union at John Carroll
Live Stats Video Audio Audio
1:30 PM
Waynesburg at Washington and Jefferson
2:00 PM
UW-Eau Claire at UW-Oshkosh
Video
2:00 PM
Carthage at Wheaton (Ill.)
Live Stats Video
2:00 PM
Bethel at Augsburg
2:00 PM
Wartburg at Loras
2:00 PM
Elmhurst at North Central (Ill.)
Live Stats Video Audio
2:00 PM
St. Olaf at St. John's
Live Stats Video Audio Audio
2:00 PM
East Texas Baptist at Mary Hardin-Baylor
2:10 PM
St. Thomas at Gustavus Adolphus
3:00 PM
UW-Stout at UW-Whitewater
Live Stats Audio Audio
4:00 PM
Linfield at Pacific Lutheran
Live Stats
4:00 PM
Whittier at Chapman
Live Stats Video Tickets
7:00 PM
Texas Lutheran at Southwestern
Live Stats Audio