Apprentice School vs. Gallaudet at Washington, D.C.
9/22/2012 at 1:00 pm
Apprentice School
7
Gallaudet
35
Scoring 1 2 3 4 Final
Apprentice School (1-3) 0 0 0 7 7
Gallaudet (2-1) 8 20 7 0 35
Washington, D.C. | Hotchkiss Field
PARTICIPANTS
Apprentice School Gallaudet
Uni. Player
1 Teyquan Mayfield
2 Ralick Lockett
3 Al Little
4 James Abbs
5 Paul Morgan
6 Odis Wesby
7 Jodey McNeil
8 Jovan McCamey
9 Louis Norwood
10 Darren Clark
11 Trevon Johnson
12 Tony McKithen
13 Ezekiel Hill
14 Jonathan Whelan
15 Reginald Huff
16 Emmett Artis
19 Blake Penix
20 Cody Peters
22 Aaron Finley
27 Leonard Leak
28 Travis Turbin
29 GeVonn Young
31 Travis Harris
34 Chris Virgin
35 Izhia Roundtree
38 Derek Banks
39 TaMichael Fedd
41 Jholy Mauai
43 Nikko Patterson
44 Erol Carter
47 Nick Foor
48 Korey Ward
50 Brock Bullock
51 James Potts
54 Malcolm Fullard
55 James Dart
56 Michael Carta
57 Xerius Blocker
69 Tim Anderson
71 General Brown
72 Ivan Robinson
73 Troy Smith
75 Gino Saunders
85 Rashawn Sims
90 Kyell Collins
91 Tyrie Hippard
93 DaMarcus Scott
99 Darin Spencer
TM TEAM
Uni. Player
2 Tony Tatum
4 Ryan Bonheyo
5 Vianney Boum Lamb
6 Aj McCrea
7 Todd Bonheyo
8 Shelby Bean
11 Tobias Canterbury
12 Jonathan Ford
13 Mike Hantge
14 Ben Coleman
16 Chase Magsig
17 Kevin Berrigan
18 Jj Rogers
22 Silvio Dicristo
23 Tom Pangia
24 Akeem Guidry
26 Dustin Shiverdecker
27 Bj Flores
28 Peter Leccese
29 Jermainuel Warren
32 Josh Hanna
36 Nate Holmes
37 Miguel Paniagua
42 Robert Ofiu
46 Nick Elstad
52 Shawn Madden
53 Gregg McConville
56 Joshua Ofiu
57 Cody Contreras
60 Jared Pearce
62 Chris Langan
66 Todd Collins
67 Leo Parnell
71 Cesar Torres
72 Dustin Catt
75 Jecolby Lewis
81 Ryne Worsham
90 Adham Talaat
95 Chris Richardson
99 Kevin Allen
TM TEAM
DID NOT PARTICIPATE
Apprentice School Gallaudet
Uni. Player
17 JaMarcus James
18 Tayquan Stallings
21 Marlon Lane
24 Layfette Murphy
25 Ty Washington
26 Corinthious Nathan
32 Chris Anderson
33 Deveron Lucas
42 Jacob Ferguson
52 Alvin Goodwyn
59 Ricky Campbell
64 Terrence Johnson
65 Devante Watson
66 Tanner Harper
67 Andrew Gillikin
76 Antoine Jones
77 Chris Vassura
79 Tyler Johnson
80 Joel Prichard
83 Mason Karafa
89 William Miller
95 Johnatha Jones
96 Dakota Connell
97 Joseph Wayland
98 Franklin Miller
Uni. Player
10 Ken Montanez
9 Jaris Alleyne
19 Colin Larkins
21 Braxton Baker
33 Josh Beringer
35 Angelo Leccese
40 Nico Santiago
41 Joshua Metellus
43 Keven Castillo
45 Dakota Dir
48 Lorenzo Burrow
49 Sean Maiwald
50 Justin Wiener
51 Albert Blake
54 Dolan Edney
55 Tyler Snider
64 D. Wakefield
77 Anthony Collier
79 Seth Matlock
80 Gus Mast
3 Denton Mallas
82 Michael Stamper
Sep. 4: All times Eastern
8:00 PM
East Texas Baptist at Tex. A&M-Commerce
Sep. 5: All times Eastern
7:00 PM
Anna Maria at Worcester State
7:00 PM
Western New England at Springfield
7:00 PM
Albright at Kean
7:00 PM
Widener at Rowan
Live Stats Live Stats Audio
7:00 PM
WPI at Curry
7:00 PM
Mass-Dartmouth at Mount Ida
Live Stats
7:00 PM
Salve Regina at Bridgewater State
7:00 PM
William Paterson at SUNY-Maritime
Live Stats
7:00 PM
Ursinus at TCNJ
7:00 PM
Fitchburg State at Becker
7:00 PM
Nichols at Westfield State
Video
7:30 PM
McDaniel at Catholic
7:30 PM
Trine at Manchester
Live Stats Video Audio
8:00 PM
Waldorf at UW-Whitewater
Live Stats
Sep. 6: All times Eastern
12:00 PM
Endicott at Framingham State
12:00 PM
Dickinson at Hobart
Live Stats
12:00 PM
Holland College (PEI, Canada) at Maine Maritime
Video
12:00 PM
Otterbein at St. John Fisher
12:00 PM
Union at Ithaca
12:00 PM
Pomona-Pitzer at MIT
12:00 PM
Husson at Alfred
12:00 PM
Randolph-Macon at Johns Hopkins
12:00 PM
Cortland State at Buffalo State
Audio
1:00 PM
St. Lawrence at Coast Guard
1:00 PM
Thomas More at Wesley
Live Stats Audio
1:00 PM
Plymouth State at Castleton State
1:00 PM
Lebanon Valley at Franklin and Marshall
1:00 PM
Emory and Henry at Ferrum
Audio
1:00 PM
Washington and Lee at Averett
Live Stats
1:00 PM
Hampden-Sydney at Wabash
Live Stats Video Audio
1:00 PM
Rose-Hulman at Kalamazoo
Live Stats Video
1:00 PM
Wilmington at Olivet
1:00 PM
King's at Moravian
1:00 PM
Alfred State at Morrisville State
1:00 PM
Susquehanna at Lycoming
Live Stats Video Audio
1:00 PM
Oberlin at Brockport State
1:00 PM
Utica at Misericordia
Live Stats
1:00 PM
Delaware Valley at Montclair State
1:00 PM
Southern Virginia at Methodist
1:00 PM
Ohio Wesleyan at Bluffton
1:00 PM
Marietta at Kenyon
1:00 PM
Merchant Marine at Apprentice
1:00 PM
Muhlenberg at Wilkes
Live Stats
1:00 PM
Sewanee at DePauw
1:30 PM
Adrian at Defiance
1:30 PM
RPI at Norwich
Live Stats Video
1:30 PM
Alma at Heidelberg
1:30 PM
Berry at Maryville (Tenn.)
Live Stats Video
1:30 PM
Bridgewater (Va.) at Gettysburg
1:30 PM
Muskingum at Waynesburg
1:30 PM
St. Vincent at John Carroll
1:30 PM
Mount Union at Bethany
1:30 PM
Juniata at Grove City
Audio
2:00 PM
Franklin at Illinois Wesleyan
2:00 PM
Rhodes at Austin
2:00 PM
Carleton at Macalester
2:00 PM
UW-Platteville at Buena Vista
2:00 PM
Ohio Northern at Washington U.
Live Stats Video
2:00 PM
UW-River Falls at St. John's
2:00 PM
Crown at Gustavus Adolphus
2:00 PM
Concordia-Moorhead at Jamestown
2:00 PM
Simpson at Iowa Wesleyan
2:00 PM
Hope at Monmouth
Audio
2:00 PM
Lawrence at Rockford
2:00 PM
Aurora at Illinois College
2:00 PM
Carroll at Lakeland
2:00 PM
Elmhurst at Loras
2:00 PM
Millikin at Greenville
2:00 PM
Coe at Wheaton (Ill.)
2:00 PM
Presentation at Luther
2:00 PM
Martin Luther at Maranatha Baptist
2:00 PM
MacMurray at Culver-Stockton
2:00 PM
Eureka at Knox
2:00 PM
UW-Stout at Dakota Wesleyan
2:00 PM
Huntingdon at Louisiana College
Video
2:00 PM
Ripon at St. Scholastica
Live Stats
2:00 PM
Hendrix at Westminster (Mo.)
2:10 PM
UW-Eau Claire at St. Thomas
3:00 PM
St. Norbert at Carthage
4:00 PM
Claremont-Mudd-Scripps at Puget Sound
4:00 PM
Lewis and Clark at Whitworth
4:00 PM
College of Idaho at Pacific
4:30 PM
Arizona Christian at George Fox
5:00 PM
Hartwick at Western Connecticut
6:00 PM
Salisbury at Christopher Newport
6:00 PM
Augustana at Mount St. Joseph
7:00 PM
Carnegie Mellon at Case Western Reserve
Live Stats Video
7:00 PM
Stevenson at N.C. Wesleyan
7:00 PM
Butler at Wittenberg
Live Stats Video
7:00 PM
Shenandoah at Gallaudet
Audio
7:00 PM
Wooster at Washington and Jefferson
7:00 PM
Geneva at Frostburg State
Live Stats
7:00 PM
Thiel at Allegheny
7:00 PM
Taylor (Ind.) at Anderson
7:00 PM
Hiram at Westminster (Pa.)
7:00 PM
Denison at Earlham
7:00 PM
Greensboro at Guilford
7:00 PM
Albion at UW-Stevens Point
7:00 PM
Concordia (Wis.) at North Park
7:00 PM
Beloit at Chicago
Live Stats
7:00 PM
LaGrange at Birmingham-Southern
7:00 PM
Howard Payne at Trinity (Texas)
7:00 PM
Mary Hardin-Baylor at Millsaps
7:00 PM
Sul Ross State at Texas Lutheran
7:00 PM
Robert Morris-Chicago at UW-Oshkosh
7:00 PM
UW-La Crosse at Dubuque
Live Stats Video
7:30 PM
Hanover at Centre
7:30 PM
Central at Benedictine
Live Stats Video Audio
8:00 PM
St. Olaf at Northwestern (Minn.)
8:00 PM
Hamline at Minnesota-Morris
8:00 PM
Lake Forest at Wisconsin Lutheran
8:00 PM
Wartburg at Augsburg
Audio
8:00 PM
Hardin-Simmons at Southwestern
Dec. 20: All times Eastern
Final
at UW-Whitewater 52, Mount Union 14
@ Salem Stadium; Salem, Va.
Box Score Recap Photos Photos
Dec. 14: All times Eastern
Final
UW-Whitewater 16, at Mary Hardin-Baylor 15
Box Score Recap Recap Photos
Final
at Mount Union 41, North Central (Ill.) 40
Box Score Recap Recap Photos

What We're Reading