Southern Collegiate Athletic Conference Link to official site

2004 SCAC schedule

Standings | Composite Schedule | Conference Schedule
Date Away Home Time/Status Links

Sep. 4 DePauw  20  Rhodes  14  Final
  Centre  24  Bluffton  33  Final
  Hampden-Sydney  35  Sewanee  17  Final
  Austin  10  Trinity (Texas)  52  Final
  Earlham  12  Rose-Hulman  16  Final

Sep. 9 Mississippi College  0  Millsaps  9  Final
@ Memorial Stadium

Sep. 11 UW-Stout  23  DePauw  0  Final
  Kenyon  27  Centre  54  Final
  Trinity (Texas)  41  Texas Lutheran  32  Final
  Rose-Hulman  3  Mount St. Joseph  21  Final
  Sewanee  28  Huntingdon  17  Final
@ St. James School
  Rhodes  17  Maryville (Tenn.)  14  Final

Sep. 18 Hope  14  DePauw  35  Final
  McMurry  3  Austin  20  Final
  Millsaps  20  Emory and Henry  24  Final
  Sewanee  0  Washington and Lee  12  Final
  Centre  19  Rhodes  42  Final
  Concordia-Chicago  3  Rose-Hulman  23  Final
  Redlands  27  Trinity (Texas)  51  Final

Sep. 25 Trinity (Texas)  29  DePauw  28  Final
  Washington and Lee  23  Centre  28  Final
  Austin  15  East Texas Baptist  11  Final
  Millsaps  10  Belhaven  27  Final
  Maryville (Tenn.)  16  Sewanee  13  Final
  Rose-Hulman  40  Oberlin  14  Final

Oct. 2 Rose-Hulman  14  Trinity (Texas)  35  Final
  Washington U.  28  Rhodes  21  Final
  Austin  17  Texas Lutheran  31  Final
  Sewanee  0  Centre  28  Final
  DePauw  28  Chicago  24  Final

Oct. 9 Louisiana College  19  Austin  8  Final
  Sewanee  13  DePauw  27  Final
  Rhodes  38  Rose-Hulman  31  Final
  Centre  18  Millsaps  20  Final

Oct. 16 Millsaps  7  Rose-Hulman  14  Final
  Austin  20  Mississippi College  10  Final
  Azusa Pacific  30  Trinity (Texas)  14  Final
  Rhodes  28  Sewanee  14  Final
  Centre  33  Maryville (Tenn.)  35  Final

Oct. 23 Howard Payne  24  Austin  23  Final
  Trinity (Texas)  52  Centre  34  Final
  Colorado College  14  Rhodes  56  Final
  DePauw  38  Millsaps  7  Final
  Rose-Hulman  7  Sewanee  15  Final

Oct. 30 Austin  28  Sul Ross State  38  Final
  Millsaps  21  Sewanee  17  Final
  DePauw  41  Centre  26  Final
  Rhodes  7  Trinity (Texas)  42  Final

Nov. 6 Sewanee  3  Trinity (Texas)  43  Final
  Rose-Hulman  3  DePauw  30  Final
  Millsaps  28  Rhodes  19  Final
  Hardin-Simmons  53  Austin  6  Final

Nov. 13 Centre  21  Rose-Hulman  16  Final
  DePauw  14  Wabash  7  Final
  Austin  13  Mary Hardin-Baylor  70  Final
  Rhodes  15  Carnegie Mellon  31  Final
  Trinity (Texas)  27  Millsaps  21  Final

Nov. 20 Mary Hardin-Baylor  32  Trinity (Texas)  13  Final
iCalendar RSS Feed
Sep. 4: All times Eastern
8:00 PM
East Texas Baptist at Tex. A&M-Commerce
Sep. 5: All times Eastern
7:00 PM
Anna Maria at Worcester State
7:00 PM
Western New England at Springfield
7:00 PM
Albright at Kean
7:00 PM
Widener at Rowan
7:00 PM
WPI at Curry
7:00 PM
Mass-Dartmouth at Mount Ida
Live Stats
7:00 PM
Salve Regina at Bridgewater State
7:00 PM
William Paterson at SUNY-Maritime
Live Stats
7:00 PM
Ursinus at TCNJ
7:00 PM
Fitchburg State at Becker
7:00 PM
Nichols at Westfield State
Video
7:30 PM
McDaniel at Catholic
7:30 PM
Trine at Manchester
Live Stats Video Audio
8:00 PM
Waldorf at UW-Whitewater
Live Stats
Sep. 6: All times Eastern
12:00 PM
Endicott at Framingham State
12:00 PM
Dickinson at Hobart
Live Stats
12:00 PM
Holland College (PEI, Canada) at Maine Maritime
Video
12:00 PM
Otterbein at St. John Fisher
12:00 PM
Union at Ithaca
12:00 PM
Pomona-Pitzer at MIT
12:00 PM
Husson at Alfred
12:00 PM
Randolph-Macon at Johns Hopkins
1:00 PM
St. Lawrence at Coast Guard
1:00 PM
Thomas More at Wesley
1:00 PM
Plymouth State at Castleton State
1:00 PM
Lebanon Valley at Franklin and Marshall
1:00 PM
Emory and Henry at Ferrum
Audio
1:00 PM
Washington and Lee at Averett
Live Stats
1:00 PM
Hampden-Sydney at Wabash
Live Stats Video Audio
1:00 PM
Rose-Hulman at Kalamazoo
Live Stats Video
1:00 PM
Wilmington at Olivet
1:00 PM
Adrian at Defiance
1:00 PM
King's at Moravian
1:00 PM
Alfred State at Morrisville State
1:00 PM
Susquehanna at Lycoming
1:00 PM
Oberlin at Brockport State
1:00 PM
Utica at Misericordia
1:00 PM
Delaware Valley at Montclair State
1:00 PM
Southern Virginia at Methodist
1:00 PM
Ohio Wesleyan at Bluffton
1:00 PM
Marietta at Kenyon
1:00 PM
Merchant Marine at Apprentice
1:00 PM
Cortland State at Buffalo State
Audio
1:00 PM
Muhlenberg at Wilkes
1:00 PM
Sewanee at DePauw
1:30 PM
RPI at Norwich
1:30 PM
Alma at Heidelberg
1:30 PM
Berry at Maryville (Tenn.)
1:30 PM
Bridgewater (Va.) at Gettysburg
1:30 PM
Muskingum at Waynesburg
1:30 PM
St. Vincent at John Carroll
1:30 PM
Mount Union at Bethany
1:30 PM
Juniata at Grove City
Audio
2:00 PM
Franklin at Illinois Wesleyan
2:00 PM
Rhodes at Austin
2:00 PM
Carleton at Macalester
2:00 PM
UW-Platteville at Buena Vista
2:00 PM
Ohio Northern at Washington U.
Live Stats Video
2:00 PM
UW-River Falls at St. John's
2:00 PM
Crown at Gustavus Adolphus
2:00 PM
Concordia-Moorhead at Jamestown
2:00 PM
Simpson at Iowa Wesleyan
2:00 PM
Hope at Monmouth
Audio
2:00 PM
Lawrence at Rockford
2:00 PM
Aurora at Illinois College
2:00 PM
Carroll at Lakeland
2:00 PM
Elmhurst at Loras
2:00 PM
Millikin at Greenville
2:00 PM
Coe at Wheaton (Ill.)
2:00 PM
Presentation at Luther
2:00 PM
Martin Luther at Maranatha Baptist
2:00 PM
MacMurray at Culver-Stockton
2:00 PM
Eureka at Knox
2:00 PM
UW-Stout at Dakota Wesleyan
2:00 PM
Huntingdon at Louisiana College
Video
2:00 PM
Ripon at St. Scholastica
2:00 PM
Hendrix at Westminster (Mo.)
2:10 PM
UW-Eau Claire at St. Thomas
3:00 PM
St. Norbert at Carthage
4:00 PM
Claremont-Mudd-Scripps at Puget Sound
4:00 PM
Lewis and Clark at Whitworth
4:00 PM
College of Idaho at Pacific
4:30 PM
Arizona Christian at George Fox
5:00 PM
Hartwick at Western Connecticut
6:00 PM
Salisbury at Christopher Newport
6:00 PM
Augustana at Mount St. Joseph
7:00 PM
Carnegie Mellon at Case Western Reserve
Live Stats Video
7:00 PM
Stevenson at N.C. Wesleyan
7:00 PM
Butler at Wittenberg
Live Stats Video
7:00 PM
Shenandoah at Gallaudet
Audio
7:00 PM
Wooster at Washington and Jefferson
7:00 PM
Greensboro at Guilford
7:00 PM
Geneva at Frostburg State
Live Stats
7:00 PM
Thiel at Allegheny
7:00 PM
Taylor (Ind.) at Anderson
7:00 PM
Hiram at Westminster (Pa.)
7:00 PM
Denison at Earlham
7:00 PM
Albion at UW-Stevens Point
7:00 PM
Concordia (Wis.) at North Park
7:00 PM
Beloit at Chicago
Live Stats
7:00 PM
LaGrange at Birmingham-Southern
7:00 PM
Howard Payne at Trinity (Texas)
7:00 PM
Mary Hardin-Baylor at Millsaps
7:00 PM
Sul Ross State at Texas Lutheran
7:00 PM
Robert Morris-Chicago at UW-Oshkosh
7:00 PM
UW-La Crosse at Dubuque
7:30 PM
Hanover at Centre
7:30 PM
Central at Benedictine
8:00 PM
St. Olaf at Northwestern (Minn.)
8:00 PM
Hamline at Minnesota-Morris
8:00 PM
Lake Forest at Wisconsin Lutheran
8:00 PM
Wartburg at Augsburg
Audio
8:00 PM
Hardin-Simmons at Southwestern
Dec. 20: All times Eastern
Final
at UW-Whitewater 52, Mount Union 14
@ Salem Stadium; Salem, Va.
Box Score Recap Photos Photos
Dec. 14: All times Eastern
Final
UW-Whitewater 16, at Mary Hardin-Baylor 15
Box Score Recap Recap Photos
Final
at Mount Union 41, North Central (Ill.) 40
Box Score Recap Recap Photos

What We're Reading