Old Dominion Athletic Conference Link to official site

2004 ODAC schedule

Standings | Composite Schedule | Conference Schedule
Date Away Home Time/Status Links

Sep. 4 Salisbury  31  Catholic  14  Final
  Bridgewater  11  McDaniel  14  Final
  Hampden-Sydney  35  Sewanee  17  Final
  Randolph-Macon  20  Chowan  10  Final

Sep. 11 Bridgewater  35  Shenandoah  13  Final
  Emory and Henry  14  Ferrum  24  Final
  Catholic  0  Ursinus  39  Final
  Guilford  17  Methodist  45  Final
  Washington and Lee  8  Alfred  23  Final
  Hampden-Sydney  59  Gettysburg  16  Final
  Randolph-Macon  7  Waynesburg  31  Final

Sep. 18 Guilford  20  Averett  25  Final
  Hanover  24  Bridgewater  72  Final
  Millsaps  20  Emory and Henry  24  Final
  Sewanee  0  Washington and Lee  12  Final
  McDaniel  34  Catholic  0  Final
  Shenandoah  24  Randolph-Macon  20  Final

Sep. 25 Washington and Lee  23  Centre  28  Final
  Emory and Henry  28  Washington and Jefferson  76  Final
  Guilford  21  Hampden-Sydney  62  Final
  Christopher Newport  21  Bridgewater  16  Final
@ Hampton, Va.
  Catholic  13  Randolph-Macon  16  Final

Oct. 2 Hampden-Sydney  28  Bridgewater  37  Final
  Greensboro  28  Guilford  7  Final
  Methodist  36  Emory and Henry  27  Final
  Randolph-Macon  0  Washington and Lee  17  Final

Oct. 9 Washington and Lee  22  Catholic  0  Final
  Emory and Henry  21  Hampden-Sydney  52  Final
  Guilford  16  Ferrum  21  Final
  Newport News  20  Randolph-Macon  15  Final

Oct. 16 Hampden-Sydney  31  Washington and Lee  28  Final
  Bridgewater  63  Guilford  7  Final
  Catholic  22  La Salle  56  Final
  Randolph-Macon  21  Emory and Henry  48  Final

Oct. 22 Guilford  14  Washington and Lee  41  Final

Oct. 23 Emory and Henry  38  Bridgewater  49  Final
  Catholic  26  Hampden-Sydney  41  Final

Oct. 30 Washington and Lee  7  Bridgewater  34  Final
  Catholic  13  Emory and Henry  42  Final
  Dickinson  14  Hampden-Sydney  18  Final
  Guilford  22  Randolph-Macon  25  Final

Nov. 6 Emory and Henry  20  Washington and Lee  24  Final
  Hampden-Sydney  14  Johns Hopkins  38  Final
  Catholic  21  Guilford  35  Final
  Bridgewater  19  Randolph-Macon  16  Final - OT

Nov. 13 Washington and Lee  21  Greensboro  7  Final
  Guilford  34  Emory and Henry  49  Final
  Bridgewater  67  Catholic  9  Final
  Randolph-Macon  16  Hampden-Sydney  50  Final

Nov. 20 Bridgewater  48  Washington and Jefferson  55  Final
iCalendar RSS Feed
Sep. 1: All times Eastern
7:00 PM
Coast Guard at Anna Maria
7:00 PM
Defiance at Baldwin Wallace
Live Stats
7:00 PM
Washington and Lee at Johns Hopkins
7:30 PM
Trine at Manchester
8:00 PM
Millsaps at Belhaven
Sep. 2: All times Eastern
TBA
Muhlenberg at Wilkes
6:00 PM
Mass-Dartmouth at Mount Ida
6:00 PM
Delaware Valley at Wesley
7:00 PM
N.C. Wesleyan at Stevenson
7:00 PM
Western New England at Springfield
7:00 PM
Fitchburg State at Becker
Video Live Stats
7:00 PM
Albright at Salisbury
7:00 PM
WPI at MIT
7:00 PM
Salve Regina at Worcester State
7:00 PM
Bridgewater State at Curry
7:00 PM
Morrisville State at St. Lawrence
10:00 PM
Adrian at Pacific
Sep. 3: All times Eastern
TBA
Endicott at Framingham State
TBA
Kean at Christopher Newport
TBA
King's at Moravian
Live Stats
TBA
Lebanon Valley at Franklin and Marshall
TBA
Marietta at Denison
TBA
McDaniel at Catholic
TBA
Wisconsin Lutheran at Trinity Int'l
TBA
Sewanee at Kenyon
TBA
UW-Platteville at George Fox
Live Stats
12:00 PM
Washington U. at Carnegie Mellon
Live Stats
12:00 PM
Chicago at Case Western Reserve
12:00 PM
Husson at Alfred
12:00 PM
SUNY-Maritime at Maine Maritime
Video
12:00 PM
Cortland at Heidelberg
12:00 PM
Otterbein at Buffalo State
12:00 PM
Ursinus at Bethany
1:00 PM
Plymouth State at Castleton
Live Stats
1:00 PM
RPI at Norwich
1:00 PM
Randolph-Macon at Dickinson
1:00 PM
Oberlin at Kalamazoo
1:00 PM
Emory and Henry at Ferrum
1:00 PM
Wooster at Washington and Jefferson
1:00 PM
Alfred State at William Paterson
1:00 PM
St. Vincent at Alma
1:00 PM
Concordia (Wis.) at Finlandia
1:00 PM
Olivet at St. John Fisher
1:00 PM
Rowan at Widener
1:00 PM
Hobart at Brockport
1:00 PM
Union at Ithaca
1:00 PM
Susquehanna at Lycoming
1:00 PM
Utica at Misericordia
1:00 PM
TCNJ at UW-Whitewater
1:30 PM
Wilmington at Bluffton
1:30 PM
Monmouth at Hope
1:30 PM
Bridgewater at Gettysburg
1:30 PM
Muskingum at Waynesburg
1:30 PM
Juniata at Grove City
2:00 PM
Lakeland at Carroll
Video Live Stats
2:00 PM
UW-Stevens Point at St. Norbert
2:00 PM
Austin at Hendrix
2:00 PM
Maranatha Baptist at Martin Luther
Live Stats
2:00 PM
Millikin at Greenville
Live Stats
2:00 PM
Eureka at Knox
Live Stats
2:00 PM
MacMurray at Rockford
Live Stats
2:00 PM
Gustavus Adolphus at Westminster (Mo.)
Video Live Stats
2:00 PM
UW-La Crosse at Luther
2:00 PM
Beloit at Lake Forest
2:00 PM
Concordia-Moorhead at Jamestown
2:00 PM
Crown at Hamline
Live Stats
2:00 PM
Carleton at Macalester
2:00 PM
Bethel at Dubuque
2:00 PM
St. Scholastica at St. John's
Live Stats
2:00 PM
St. Olaf at Grinnell
2:00 PM
Buena Vista at Mayville St.
2:00 PM
Simpson at UW-Stout
2:00 PM
Aurora at Carthage
2:00 PM
UW-River Falls at Coe
2:00 PM
Ripon at Concordia-Chicago
2:00 PM
Elmhurst at Loras
2:00 PM
Huntingdon at Louisiana College
2:00 PM
North Central (Ill.) at Robert Morris-Chicago
2:00 PM
Benedictine at Wheaton (Ill.)
2:00 PM
John Carroll at UW-Oshkosh
2:30 PM
Southern Virginia at Earlham
Live Stats
4:00 PM
La Verne at Puget Sound
Live Stats
4:00 PM
Central at Whitworth
5:00 PM
Hartwick at Western Connecticut
6:00 PM
Wabash at Albion
6:00 PM
Maryville (Tenn.) at Berry
6:00 PM
Augustana at Mount St. Joseph
6:00 PM
Thomas More at Franklin
Live Stats
6:00 PM
Hampden-Sydney at Averett
6:00 PM
Redlands at Trinity (Texas)
7:00 PM
Hiram at Westminster (Pa.)
7:00 PM
LaGrange at Birmingham-Southern
7:00 PM
Thiel at Allegheny
7:00 PM
Capital at Wittenberg
7:00 PM
Shenandoah at Gallaudet
Live Stats
7:00 PM
Illinois College at Rose-Hulman
Video Live Stats
7:00 PM
Hanover at Centre
7:00 PM
Geneva at Frostburg State
7:00 PM
Nichols at Westfield State
7:00 PM
Greensboro at Guilford
Live Stats
7:00 PM
Hardin-Simmons at Southwestern
7:00 PM
Anderson at North Park
7:00 PM
Ohio Wesleyan at Mary Hardin-Baylor
7:00 PM
East Texas Baptist at Texas Lutheran
7:10 PM
St. Thomas at UW-Eau Claire
Video Live Stats
8:00 PM
Willamette at Rhodes
8:00 PM
Cornell at Iowa Wesleyan
Live Stats
8:00 PM
Augsburg at Northwestern (Minn.)
Live Stats
8:00 PM
Southwestern Assemblies at Howard Payne
8:00 PM
Sul Ross State at UT-Permian Basin
Dec. 18: All times Eastern
Final
Mount Union 49, at St. Thomas 35
@ Salem, Va.
Box Score Recap Recap Photos