Old Dominion Athletic Conference Link to official site

2003 ODAC schedule

Standings | Composite Schedule | Conference Schedule
Date Away Home Time/Status Links

Sep. 6 Guilford  0  Carson-Newman  41  Final
  McDaniel  10  Bridgewater  13  Final
  Sewanee  21  Hampden-Sydney  49  Final
  Catholic  20  Salisbury  54  Final
  Chowan  21  Randolph-Macon  20  Final

Sep. 13 Methodist  24  Guilford  27  Final
  Gettysburg  13  Hampden-Sydney  31  Final
  Ursinus  26  Catholic  0  Final
  Ferrum  19  Emory and Henry  0  Final
  Shenandoah  0  Bridgewater  42  Final
  Washington and Lee  7  Johns Hopkins  36  Final
  Waynesburg  45  Randolph-Macon  7  Final

Sep. 20 Washington and Lee  13  Sewanee  37  Final
  Catholic  7  Shenandoah  14  Final
  Bridgewater  59  Maryville (Tenn.)  7  Final
  Emory and Henry  20  Millsaps  14  Final
  Randolph-Macon  0  Johns Hopkins  24  Final

Sep. 27 Centre  17  Washington and Lee  23  Final
  Hampden-Sydney  52  Guilford  33  Final
  Bridgewater  12  Christopher Newport  16  Final
  Davidson  45  Emory and Henry  21  Final
  Randolph-Macon  14  Catholic  31  Final

Oct. 4 Emory and Henry  33  Methodist  30  Final
  Guilford  7  Greensboro  13  Final
  Bridgewater  31  Hampden-Sydney  28  Final
  Washington and Lee  9  Randolph-Macon  15  Final - 2OT

Oct. 11 Hampden-Sydney  54  Emory and Henry  41  Final
  Catholic  27  Washington and Lee  31  Final
  Ferrum  40  Guilford  34  Final
  Randolph-Macon  19  Newport News  13  Final

Oct. 18 Catholic  32  La Salle  31  Final
  Guilford  10  Bridgewater  50  Final
  Washington and Lee  17  Hampden-Sydney  45  Final
  Emory and Henry  7  Randolph-Macon  10  Final

Oct. 25 Washington and Lee  7  Guilford  34  Final
  Hampden-Sydney  57  Catholic  14  Final
  Bridgewater  41  Emory and Henry  17  Final

Nov. 1 Bridgewater  28  Washington and Lee  3  Final
  Emory and Henry  30  Catholic  16  Final
  Hampden-Sydney  21  Dickinson  20  Final
  Randolph-Macon  14  Guilford  7  Final

Nov. 8 Washington and Lee  16  Emory and Henry  34  Final
  Maryville (Tenn.)  14  Hampden-Sydney  82  Final
  Guilford  23  Catholic  27  Final
  Randolph-Macon  13  Bridgewater  59  Final

Nov. 15 Catholic  20  Bridgewater  58  Final
  Emory and Henry  35  Guilford  20  Final
  Greensboro  14  Washington and Lee  27  Final
  Hampden-Sydney  53  Randolph-Macon  21  Final

Nov. 22 Waynesburg  24  Bridgewater  28  Final

Nov. 29 Bridgewater  26  Christopher Newport  3  Final

Dec. 7 Bridgewater  13  Lycoming  9  Final

Dec. 13 Bridgewater  0  Mount Union  66  Final
iCalendar RSS Feed
Sep. 1: All times Eastern
7:00 PM
Coast Guard at Anna Maria
7:00 PM
Defiance at Baldwin Wallace
Live Stats
7:00 PM
Washington and Lee at Johns Hopkins
7:30 PM
Trine at Manchester
Live Stats
8:00 PM
Millsaps at Belhaven
Sep. 2: All times Eastern
6:00 PM
Mass-Dartmouth at Mount Ida
6:00 PM
Delaware Valley at Wesley
7:00 PM
Muhlenberg at Wilkes
7:00 PM
N.C. Wesleyan at Stevenson
7:00 PM
Western New England at Springfield
Video Live Stats
7:00 PM
Fitchburg State at Becker
Video Live Stats
7:00 PM
Albright at Salisbury
7:00 PM
WPI at MIT
Live Stats
7:00 PM
Salve Regina at Worcester State
7:00 PM
Bridgewater State at Curry
7:00 PM
Morrisville State at St. Lawrence
10:00 PM
Adrian at Pacific
Sep. 3: All times Eastern
12:00 PM
Endicott at Framingham State
Live Stats
12:00 PM
Washington U. at Carnegie Mellon
Live Stats
12:00 PM
Chicago at Case Western Reserve
12:00 PM
Husson at Alfred
12:00 PM
SUNY-Maritime at Maine Maritime
Video
12:00 PM
Cortland at Heidelberg
12:00 PM
Otterbein at Buffalo State
12:00 PM
Ursinus at Bethany
12:00 PM
Sewanee at Kenyon
1:00 PM
King's at Moravian
Live Stats
1:00 PM
Kean at Christopher Newport
1:00 PM
McDaniel at Catholic
Live Stats
1:00 PM
Lebanon Valley at Franklin and Marshall
1:00 PM
Plymouth State at Castleton
Live Stats
1:00 PM
RPI at Norwich
1:00 PM
Randolph-Macon at Dickinson
1:00 PM
Oberlin at Kalamazoo
1:00 PM
Emory and Henry at Ferrum
1:00 PM
Wooster at Washington and Jefferson
1:00 PM
Alfred State at William Paterson
1:00 PM
St. Vincent at Alma
Live Stats
1:00 PM
Concordia (Wis.) at Finlandia
1:00 PM
Olivet at St. John Fisher
1:00 PM
Rowan at Widener
1:00 PM
Hobart at Brockport
1:00 PM
Union at Ithaca
1:00 PM
Susquehanna at Lycoming
1:00 PM
Utica at Misericordia
1:00 PM
The Apprentice School at Methodist
1:00 PM
TCNJ at UW-Whitewater
1:30 PM
Wilmington at Bluffton
1:30 PM
Monmouth at Hope
1:30 PM
Bridgewater at Gettysburg
1:30 PM
Muskingum at Waynesburg
1:30 PM
Juniata at Grove City
2:00 PM
Wisconsin Lutheran at Trinity Int'l
2:00 PM
Lakeland at Carroll
Video Live Stats
2:00 PM
UW-Stevens Point at St. Norbert
2:00 PM
Austin at Hendrix
2:00 PM
Maranatha Baptist at Martin Luther
Live Stats
2:00 PM
Millikin at Greenville
Live Stats
2:00 PM
Eureka at Knox
Live Stats
2:00 PM
MacMurray at Rockford
2:00 PM
Gustavus Adolphus at Westminster (Mo.)
Video Live Stats
2:00 PM
UW-La Crosse at Luther
2:00 PM
Beloit at Lake Forest
2:00 PM
Concordia-Moorhead at Jamestown
2:00 PM
Crown at Hamline
Live Stats
2:00 PM
Carleton at Macalester
2:00 PM
Bethel at Dubuque
2:00 PM
St. Scholastica at St. John's
Live Stats
2:00 PM
St. Olaf at Grinnell
2:00 PM
Buena Vista at Mayville St.
2:00 PM
Simpson at UW-Stout
2:00 PM
Aurora at Carthage
2:00 PM
UW-River Falls at Coe
2:00 PM
Ripon at Concordia-Chicago
2:00 PM
Elmhurst at Loras
2:00 PM
Huntingdon at Louisiana College
2:00 PM
North Central (Ill.) at Robert Morris-Chicago
2:00 PM
Benedictine at Wheaton (Ill.)
2:00 PM
John Carroll at UW-Oshkosh
2:30 PM
Southern Virginia at Earlham
Live Stats
2:30 PM
Lawrence at Presentation
4:00 PM
UW-Platteville at George Fox
4:00 PM
La Verne at Puget Sound
Video Live Stats
4:00 PM
Central at Whitworth
5:00 PM
Hartwick at Western Connecticut
Live Stats
6:00 PM
Wabash at Albion
6:00 PM
Maryville (Tenn.) at Berry
6:00 PM
Augustana at Mount St. Joseph
6:00 PM
Thomas More at Franklin
Live Stats
6:00 PM
Hampden-Sydney at Averett
7:00 PM
Denison at Marietta
7:00 PM
Hiram at Westminster (Pa.)
7:00 PM
Thiel at Allegheny
7:00 PM
Capital at Wittenberg
Live Stats
7:00 PM
Shenandoah at Gallaudet
Live Stats
7:00 PM
Illinois College at Rose-Hulman
Video Live Stats
7:00 PM
Geneva at Frostburg State
7:00 PM
Nichols at Westfield State
7:00 PM
Greensboro at Guilford
Live Stats
7:00 PM
LaGrange at Birmingham-Southern
7:00 PM
Hardin-Simmons at Southwestern
7:00 PM
Anderson at North Park
7:00 PM
Ohio Wesleyan at Mary Hardin-Baylor
7:00 PM
East Texas Baptist at Texas Lutheran
7:10 PM
St. Thomas at UW-Eau Claire
Video Live Stats
7:30 PM
Hanover at Centre
8:00 PM
Willamette at Rhodes
8:00 PM
Cornell at Iowa Wesleyan
Live Stats
8:00 PM
Augsburg at Northwestern (Minn.)
Live Stats
8:00 PM
Southwestern Assemblies at Howard Payne
8:00 PM
Sul Ross State at UT-Permian Basin
8:30 PM
Redlands at Trinity (Texas)
Dec. 18: All times Eastern
Final
Mount Union 49, at St. Thomas 35
@ Salem, Va.
Box Score Recap Recap Photos