Northwest Conference Link to official site

2004 NWC schedule

Standings | Composite Schedule | Conference Schedule
Date Away Home Time/Status Links

Sep. 4 Western Ore.  21  Willamette  38  Final

Sep. 11 Western Ore.  17  Linfield  58  Final
  Cal Lutheran  12  Pacific Lutheran  14  Final
  Eastern Oregon  45  Menlo  14  Final
  Willamette  22  Mary Hardin-Baylor  25  Final
  Pomona-Pitzer  7  Puget Sound  10  Final
  Whitworth  52  Redlands  49  Final

Sep. 18 Linfield  46  UW-Stevens Point  35  Final
  Puget Sound  12  Claremont-Mudd-Scripps  9  Final
  Willamette  13  Eastern Oregon  20  Final
  Lewis and Clark  6  Occidental  31  Final
  Whitworth  43  La Verne  23  Final

Sep. 25 Menlo  14  Willamette  28  Final
  UW-River Falls  24  Pacific Lutheran  28  Final
  Lewis and Clark  6  Colorado College  22  Final
  La Verne  14  Puget Sound  34  Final

Oct. 2 Eastern Oregon  28  Whitworth  31  Final
  Linfield  40  Pacific Lutheran  21  Final
  Chapman  33  Lewis and Clark  12  Final
  Puget Sound  19  Willamette  21  Final
  Whittier  6  Menlo  28  Final

Oct. 9 Pacific Lutheran  33  Puget Sound  27  Final
  Menlo  22  Cal Lutheran  32  Final
  Whitworth  37  Linfield  48  Final
  Claremont-Mudd-Scripps  11  Lewis and Clark  27  Final

Oct. 16 Southern Ore.  34  Linfield  56  Final
  Pacific Lutheran  48  Chapman  31  Final
  Puget Sound  21  Whitworth  38  Final
  Lewis and Clark  6  Willamette  55  Final

Oct. 23 Pacific Lutheran  42  Lewis and Clark  0  Final
  Linfield  35  Puget Sound  16  Final
  Willamette  21  Southern Ore.  10  Final
  Whitworth  41  Menlo  35  Final

Oct. 30 Willamette  26  Pacific Lutheran  21  Final
  Puget Sound  52  Colorado College  10  Final
  Lewis and Clark  12  Whitworth  69  Final
  Menlo  13  Linfield  69  Final

Nov. 6 Pacific Lutheran  42  Menlo  21  Final
  Whitworth  17  Willamette  28  Final
  Linfield  62  Lewis and Clark  7  Final

Nov. 12 Menlo  0  Concordia-Moorhead  30  Final
@ Fargodome

Nov. 13 Lewis and Clark  6  Puget Sound  49  Final
  Pacific Lutheran  35  Whitworth  38  Final
  Willamette  14  Linfield  48  Final

Nov. 20 Willamette  14  Occidental  28  Final

Nov. 27 UW-La Crosse  14  Linfield  52  Final

Dec. 4 Occidental  27  Linfield  56  Final

Dec. 11 Rowan  0  Linfield  52  Final

Dec. 18 Mary Hardin-Baylor  21  Linfield  28  Final RC
@ Salem, Va.
iCalendar RSS Feed
Sep. 1: All times Eastern
7:00 PM
Coast Guard at Anna Maria
7:00 PM
Defiance at Baldwin Wallace
Live Stats
7:00 PM
Washington and Lee at Johns Hopkins
7:30 PM
Trine at Manchester
Live Stats
8:00 PM
Millsaps at Belhaven
Sep. 2: All times Eastern
6:00 PM
Mass-Dartmouth at Mount Ida
6:00 PM
Delaware Valley at Wesley
7:00 PM
Muhlenberg at Wilkes
7:00 PM
N.C. Wesleyan at Stevenson
7:00 PM
Western New England at Springfield
Video Live Stats
7:00 PM
Fitchburg State at Becker
Video Live Stats
7:00 PM
Albright at Salisbury
7:00 PM
WPI at MIT
Live Stats
7:00 PM
Salve Regina at Worcester State
7:00 PM
Bridgewater State at Curry
7:00 PM
Morrisville State at St. Lawrence
10:00 PM
Adrian at Pacific
Sep. 3: All times Eastern
12:00 PM
Endicott at Framingham State
Live Stats
12:00 PM
Washington U. at Carnegie Mellon
Live Stats
12:00 PM
Chicago at Case Western Reserve
12:00 PM
Husson at Alfred
12:00 PM
SUNY-Maritime at Maine Maritime
Video
12:00 PM
Cortland at Heidelberg
12:00 PM
Otterbein at Buffalo State
12:00 PM
Ursinus at Bethany
12:00 PM
Sewanee at Kenyon
1:00 PM
King's at Moravian
Live Stats
1:00 PM
Kean at Christopher Newport
1:00 PM
McDaniel at Catholic
Live Stats
1:00 PM
Lebanon Valley at Franklin and Marshall
1:00 PM
Plymouth State at Castleton
Live Stats
1:00 PM
RPI at Norwich
1:00 PM
Randolph-Macon at Dickinson
1:00 PM
Oberlin at Kalamazoo
1:00 PM
Emory and Henry at Ferrum
1:00 PM
Wooster at Washington and Jefferson
1:00 PM
Alfred State at William Paterson
1:00 PM
St. Vincent at Alma
Live Stats
1:00 PM
Concordia (Wis.) at Finlandia
1:00 PM
Olivet at St. John Fisher
1:00 PM
Rowan at Widener
1:00 PM
Hobart at Brockport
1:00 PM
Union at Ithaca
1:00 PM
Susquehanna at Lycoming
1:00 PM
Utica at Misericordia
1:00 PM
The Apprentice School at Methodist
1:00 PM
TCNJ at UW-Whitewater
1:30 PM
Wilmington at Bluffton
1:30 PM
Monmouth at Hope
1:30 PM
Bridgewater at Gettysburg
1:30 PM
Muskingum at Waynesburg
1:30 PM
Juniata at Grove City
2:00 PM
Wisconsin Lutheran at Trinity Int'l
2:00 PM
Lakeland at Carroll
Video Live Stats
2:00 PM
UW-Stevens Point at St. Norbert
2:00 PM
Austin at Hendrix
2:00 PM
Maranatha Baptist at Martin Luther
Live Stats
2:00 PM
Millikin at Greenville
Live Stats
2:00 PM
Eureka at Knox
Live Stats
2:00 PM
MacMurray at Rockford
2:00 PM
Gustavus Adolphus at Westminster (Mo.)
Video Live Stats
2:00 PM
UW-La Crosse at Luther
2:00 PM
Beloit at Lake Forest
2:00 PM
Concordia-Moorhead at Jamestown
2:00 PM
Crown at Hamline
Live Stats
2:00 PM
Carleton at Macalester
2:00 PM
Bethel at Dubuque
2:00 PM
St. Scholastica at St. John's
Live Stats
2:00 PM
St. Olaf at Grinnell
2:00 PM
Buena Vista at Mayville St.
2:00 PM
Simpson at UW-Stout
2:00 PM
Aurora at Carthage
2:00 PM
UW-River Falls at Coe
2:00 PM
Ripon at Concordia-Chicago
Video Live Stats
2:00 PM
Elmhurst at Loras
2:00 PM
Huntingdon at Louisiana College
2:00 PM
North Central (Ill.) at Robert Morris-Chicago
2:00 PM
Benedictine at Wheaton (Ill.)
2:00 PM
John Carroll at UW-Oshkosh
2:30 PM
Southern Virginia at Earlham
Live Stats
2:30 PM
Lawrence at Presentation
4:00 PM
UW-Platteville at George Fox
4:00 PM
La Verne at Puget Sound
Video Live Stats
4:00 PM
Central at Whitworth
5:00 PM
Hartwick at Western Connecticut
Live Stats
6:00 PM
Wabash at Albion
6:00 PM
Maryville (Tenn.) at Berry
6:00 PM
Augustana at Mount St. Joseph
6:00 PM
Thomas More at Franklin
Live Stats
6:00 PM
Hampden-Sydney at Averett
7:00 PM
Denison at Marietta
7:00 PM
Hiram at Westminster (Pa.)
7:00 PM
Thiel at Allegheny
7:00 PM
Capital at Wittenberg
Live Stats
7:00 PM
Shenandoah at Gallaudet
Live Stats
7:00 PM
Illinois College at Rose-Hulman
Video Live Stats
7:00 PM
Geneva at Frostburg State
7:00 PM
Nichols at Westfield State
7:00 PM
Greensboro at Guilford
Live Stats
7:00 PM
LaGrange at Birmingham-Southern
7:00 PM
Hardin-Simmons at Southwestern
Live Stats
7:00 PM
Anderson at North Park
7:00 PM
Ohio Wesleyan at Mary Hardin-Baylor
7:00 PM
East Texas Baptist at Texas Lutheran
7:10 PM
St. Thomas at UW-Eau Claire
Video Live Stats
7:30 PM
Hanover at Centre
8:00 PM
Willamette at Rhodes
8:00 PM
Cornell at Iowa Wesleyan
Live Stats
8:00 PM
Augsburg at Northwestern (Minn.)
Live Stats
8:00 PM
Southwestern Assemblies at Howard Payne
8:00 PM
Sul Ross State at UT-Permian Basin
8:30 PM
Redlands at Trinity (Texas)
Dec. 18: All times Eastern
Final
Mount Union 49, at St. Thomas 35
@ Salem, Va.
Box Score Recap Recap Photos