Minnesota Intercollegiate Athletic Conference Link to official site

2002 MIAC schedule

Standings | Composite Schedule | Conference Schedule
Date Away Home Time/Status Links

Sep. 5 UW-Eau Claire  40  Bethel  0  Final

Sep. 7 Dakota St.  14  Augsburg  44  Final
  Northwestern (Minn.)  35  Hamline  7  Final
  Alma  6  Gustavus Adolphus  35  Final
  St. Olaf  57  Carroll  14  Final
  Dana  28  Carleton  6  Final
  St. Norbert  35  St. Thomas  31  Final
  St. John's  21  UW-Eau Claire  28  Final
  Bethel  26  Whitworth  27  Final
  Concordia-Moorhead  17  Minn. St. Moorhead  41  Final

Sep. 14 Hamline  0  St. John's  56  Final RC
  UW-Eau Claire  37  Augsburg  13  Final
  Bethel  25  St. Thomas  49  Final
  Gustavus Adolphus  14  Concordia-Moorhead  20  Final
  St. Olaf  49  Carleton  0  Final

Sep. 21 Carleton  14  Gustavus Adolphus  48  Final
  Augsburg  21  St. Olaf  23  Final
  St. Thomas  41  Hamline  7  Final
  Concordia-Moorhead  35  Bethel  14  Final
  UW-Whitewater  18  St. John's  42  Final

Sep. 28 Carleton  7  Concordia-Moorhead  51  Final
  Gustavus Adolphus  41  Augsburg  14  Final
  UW-Stout  28  St. Thomas  7  Final
  St. Olaf  20  St. John's  59  Final RC
  Hamline  7  Bethel  41  Final

Oct. 5 St. John's  20  Gustavus Adolphus  7  Final
  Augsburg  49  Carleton  6  Final
  Concordia-Moorhead  40  Hamline  7  Final
  St. Thomas  35  St. Olaf  15  Final

Oct. 12 Gustavus Adolphus  25  St. Thomas  24  Final
  Augsburg  13  Concordia-Moorhead  38  Final
  Carleton  7  St. John's  49  Final RC
  St. Olaf  32  Bethel  36  Final
  Macalester  13  Hamline  29  Final

Oct. 19 Bethel  41  Gustavus Adolphus  20  Final
  St. Thomas  41  Carleton  7  Final
  St. John's  35  Augsburg  7  Final
  Hamline  12  St. Olaf  48  Final
  Concordia-Moorhead  21  UW-Stout  27  Final

Oct. 26 St. John's  34  Concordia-Moorhead  9  Final
  Carleton  0  Bethel  41  Final
  Gustavus Adolphus  42  Hamline  23  Final
  Augsburg  6  St. Thomas  49  Final
  St. Olaf  34  Macalester  6  Final

Nov. 2 St. Thomas  28  St. John's  48  Final RC
  Bethel  29  Augsburg  22  Final
  Concordia-Moorhead  24  St. Olaf  14  Final
  Hamline  24  Carleton  14  Final

Nov. 7 Gustavus Adolphus  24  St. Olaf  23  Final
  Augsburg  13  Hamline  21  Final

Nov. 8 St. John's  31  Bethel  26  Final
  St. Thomas  21  Concordia-Moorhead  63  Final

Nov. 9 Macalester  33  Carleton  16  Final

Nov. 16 Gustavus Adolphus  14  Azusa Pacific  20  Final

Nov. 23 Redlands  24  St. John's  31  Final RC
NCAA playoffs

Nov. 30 Coe  14  St. John's  45  Final RC

Dec. 7 St. John's  21  Linfield  14  Final

Dec. 14 St. John's  34  Trinity (Texas)  41  Final
iCalendar RSS Feed
Sep. 1: All times Eastern
7:00 PM
Coast Guard at Anna Maria
7:00 PM
Defiance at Baldwin Wallace
Live Stats
7:00 PM
Washington and Lee at Johns Hopkins
7:30 PM
Trine at Manchester
8:00 PM
Millsaps at Belhaven
Sep. 2: All times Eastern
TBA
Muhlenberg at Wilkes
6:00 PM
Mass-Dartmouth at Mount Ida
6:00 PM
Delaware Valley at Wesley
7:00 PM
N.C. Wesleyan at Stevenson
7:00 PM
Western New England at Springfield
7:00 PM
Fitchburg State at Becker
Video Live Stats
7:00 PM
Albright at Salisbury
7:00 PM
WPI at MIT
7:00 PM
Salve Regina at Worcester State
7:00 PM
Bridgewater State at Curry
7:00 PM
Morrisville State at St. Lawrence
10:00 PM
Adrian at Pacific
Sep. 3: All times Eastern
TBA
Endicott at Framingham State
TBA
Kean at Christopher Newport
TBA
King's at Moravian
Live Stats
TBA
Lebanon Valley at Franklin and Marshall
TBA
Marietta at Denison
TBA
McDaniel at Catholic
TBA
Wisconsin Lutheran at Trinity Int'l
TBA
Sewanee at Kenyon
TBA
UW-Platteville at George Fox
Live Stats
12:00 PM
Washington U. at Carnegie Mellon
Live Stats
12:00 PM
Chicago at Case Western Reserve
12:00 PM
Husson at Alfred
12:00 PM
SUNY-Maritime at Maine Maritime
Video
12:00 PM
Cortland at Heidelberg
12:00 PM
Otterbein at Buffalo State
12:00 PM
Ursinus at Bethany
1:00 PM
Plymouth State at Castleton
Live Stats
1:00 PM
RPI at Norwich
1:00 PM
Randolph-Macon at Dickinson
1:00 PM
Oberlin at Kalamazoo
1:00 PM
Emory and Henry at Ferrum
1:00 PM
Wooster at Washington and Jefferson
1:00 PM
Alfred State at William Paterson
1:00 PM
St. Vincent at Alma
1:00 PM
Concordia (Wis.) at Finlandia
1:00 PM
Olivet at St. John Fisher
1:00 PM
Rowan at Widener
1:00 PM
Hobart at Brockport
1:00 PM
Union at Ithaca
1:00 PM
Susquehanna at Lycoming
1:00 PM
Utica at Misericordia
1:00 PM
TCNJ at UW-Whitewater
1:30 PM
Wilmington at Bluffton
1:30 PM
Monmouth at Hope
1:30 PM
Bridgewater at Gettysburg
1:30 PM
Muskingum at Waynesburg
1:30 PM
Juniata at Grove City
2:00 PM
Lakeland at Carroll
Video Live Stats
2:00 PM
UW-Stevens Point at St. Norbert
2:00 PM
Austin at Hendrix
2:00 PM
Maranatha Baptist at Martin Luther
Live Stats
2:00 PM
Millikin at Greenville
Live Stats
2:00 PM
Eureka at Knox
Live Stats
2:00 PM
MacMurray at Rockford
Live Stats
2:00 PM
Gustavus Adolphus at Westminster (Mo.)
Video Live Stats
2:00 PM
UW-La Crosse at Luther
2:00 PM
Beloit at Lake Forest
2:00 PM
Concordia-Moorhead at Jamestown
2:00 PM
Crown at Hamline
Live Stats
2:00 PM
Carleton at Macalester
2:00 PM
Bethel at Dubuque
2:00 PM
St. Scholastica at St. John's
Live Stats
2:00 PM
St. Olaf at Grinnell
2:00 PM
Buena Vista at Mayville St.
2:00 PM
Simpson at UW-Stout
2:00 PM
Aurora at Carthage
2:00 PM
UW-River Falls at Coe
2:00 PM
Ripon at Concordia-Chicago
2:00 PM
Elmhurst at Loras
2:00 PM
Huntingdon at Louisiana College
2:00 PM
North Central (Ill.) at Robert Morris-Chicago
2:00 PM
Benedictine at Wheaton (Ill.)
2:00 PM
John Carroll at UW-Oshkosh
2:30 PM
Southern Virginia at Earlham
Live Stats
4:00 PM
La Verne at Puget Sound
Live Stats
4:00 PM
Central at Whitworth
5:00 PM
Hartwick at Western Connecticut
6:00 PM
Wabash at Albion
6:00 PM
Maryville (Tenn.) at Berry
6:00 PM
Augustana at Mount St. Joseph
6:00 PM
Thomas More at Franklin
Live Stats
6:00 PM
Hampden-Sydney at Averett
6:00 PM
Redlands at Trinity (Texas)
7:00 PM
Hiram at Westminster (Pa.)
7:00 PM
LaGrange at Birmingham-Southern
7:00 PM
Thiel at Allegheny
7:00 PM
Capital at Wittenberg
7:00 PM
Shenandoah at Gallaudet
Live Stats
7:00 PM
Illinois College at Rose-Hulman
Video Live Stats
7:00 PM
Hanover at Centre
7:00 PM
Geneva at Frostburg State
7:00 PM
Nichols at Westfield State
7:00 PM
Greensboro at Guilford
Live Stats
7:00 PM
Hardin-Simmons at Southwestern
7:00 PM
Anderson at North Park
7:00 PM
Ohio Wesleyan at Mary Hardin-Baylor
7:00 PM
East Texas Baptist at Texas Lutheran
7:10 PM
St. Thomas at UW-Eau Claire
Video Live Stats
8:00 PM
Willamette at Rhodes
8:00 PM
Cornell at Iowa Wesleyan
Live Stats
8:00 PM
Augsburg at Northwestern (Minn.)
Live Stats
8:00 PM
Southwestern Assemblies at Howard Payne
8:00 PM
Sul Ross State at UT-Permian Basin
Dec. 18: All times Eastern
Final
Mount Union 49, at St. Thomas 35
@ Salem, Va.
Box Score Recap Recap Photos