Independent Link to official site

2011 IND schedule

Standings | Composite Schedule | Conference Schedule
Date Away Home Time/Status Links

Sep. 3 East Texas Baptist  10  Wesley  34  Final RC
  Birmingham-Southern  28  LaGrange  7  Final RC
  Huntingdon  35  Maryville (Tenn.)  7  Final RC
  Grinnell  31  Macalester  6  Final
  DePauw  23  Rose-Hulman  13  Final

Sep. 10 Wesley  28  Kean  31  Final RC
  LaGrange  7  Millsaps  24  Final
  Macalester  14  Cornell  22  Final
  Huntingdon  29  Birmingham-Southern  35  Final - 2OT

Sep. 17 DePauw  10  Allegheny  17  Final RC
  Maryville (Tenn.)  10  LaGrange  13  Final
  Faulkner  41  Huntingdon  48  Final
  Macalester  34  Maranatha Baptist  20  Final

Sep. 24 N.C. Wesleyan  17  LaGrange  24  Final
  Wesley  72  Husson  0  Final
  DePauw  14  Rhodes  24  Final
  Hampden-Sydney  27  Huntingdon  34  Final
  Lewis and Clark  37  Macalester  28  Final RC

Oct. 1 Huntingdon  42  Ave Maria  7  Final
  Centre  24  DePauw  10  Final RC RC
  Wesley  32  Charleston Southern  20  Final
  LaGrange  24  Rhodes  31  Final
  Hamline  0  Macalester  17  Final RC

Oct. 8 Trine  20  LaGrange  14  Final - OT RC
  Frostburg State  17  Wesley  45  Final RC RC
  Wittenberg  20  Huntingdon  38  Final RC
  Macalester  31  Hiram  14  Final RC
@ Elmhurst, Ill.

Oct. 15 Wesley  46  Virginia-Lynchburg  0  Final RC
  DePauw  7  Sewanee  30  Final RC
  Huntingdon  7  Trinity (Texas)  24  Final RC

Oct. 22 Wesley  28  Walsh  3  Final RC
  DePauw  34  Ohio Wesleyan  10  Final RC
  Trinity (Texas)  14  LaGrange  10  Final
  Webber International  28  Huntingdon  42  Final
  Carleton  23  Macalester  17  Final - OT RC RC

Oct. 29 LaGrange  36  Apprentice School  8  Final
  Salisbury  14  Wesley  23  Final RC
  Macalester  23  Augsburg  31  Final RC
  DePauw  21  Austin  17  Final RC

Nov. 5 Albion  3  DePauw  7  Final RC RC
  Wesley  55  Apprentice School  0  Final RC
  LaGrange  10  Huntingdon  45  Final
  Trinity Bible  7  Macalester  42  Final RC

Nov. 12 Huntingdon  13  Wesley  54  Final RC
  LaGrange  43  Ave Maria  7  Final
  Wabash  45  DePauw  7  Final RC RC

Nov. 19 Hobart  28  Wesley  35  Final RC RC
NCAA First Round

Nov. 26 Linfield  34  Wesley  49  Final RC RC
NCAA playoffs, second round

Dec. 3 Wesley  27  Mary Hardin-Baylor  24  Final RC
NCAA Quarterfinals

Dec. 10 Wesley  21  Mount Union  28  Final RC
NCAA Playoffs - Semifinals
iCalendar RSS Feed
Sep. 1: All times Eastern
7:00 PM
Coast Guard at Anna Maria
7:00 PM
Defiance at Baldwin Wallace
Live Stats
7:00 PM
Washington and Lee at Johns Hopkins
7:30 PM
Trine at Manchester
Live Stats
8:00 PM
Millsaps at Belhaven
Sep. 2: All times Eastern
6:00 PM
Mass-Dartmouth at Mount Ida
6:00 PM
Delaware Valley at Wesley
7:00 PM
Muhlenberg at Wilkes
7:00 PM
N.C. Wesleyan at Stevenson
7:00 PM
Western New England at Springfield
Video Live Stats
7:00 PM
Fitchburg State at Becker
Video Live Stats
7:00 PM
Albright at Salisbury
7:00 PM
WPI at MIT
Live Stats
7:00 PM
Salve Regina at Worcester State
7:00 PM
Bridgewater State at Curry
7:00 PM
Morrisville State at St. Lawrence
10:00 PM
Adrian at Pacific
Sep. 3: All times Eastern
12:00 PM
Endicott at Framingham State
Live Stats
12:00 PM
Washington U. at Carnegie Mellon
Live Stats
12:00 PM
Chicago at Case Western Reserve
12:00 PM
Husson at Alfred
12:00 PM
SUNY-Maritime at Maine Maritime
Video
12:00 PM
Cortland at Heidelberg
12:00 PM
Otterbein at Buffalo State
12:00 PM
Ursinus at Bethany
12:00 PM
Sewanee at Kenyon
1:00 PM
King's at Moravian
Live Stats
1:00 PM
Kean at Christopher Newport
1:00 PM
McDaniel at Catholic
Live Stats
1:00 PM
Lebanon Valley at Franklin and Marshall
1:00 PM
Plymouth State at Castleton
Live Stats
1:00 PM
RPI at Norwich
1:00 PM
Randolph-Macon at Dickinson
1:00 PM
Oberlin at Kalamazoo
1:00 PM
Emory and Henry at Ferrum
1:00 PM
Wooster at Washington and Jefferson
1:00 PM
Alfred State at William Paterson
1:00 PM
St. Vincent at Alma
Live Stats
1:00 PM
Concordia (Wis.) at Finlandia
1:00 PM
Olivet at St. John Fisher
1:00 PM
Rowan at Widener
1:00 PM
Hobart at Brockport
1:00 PM
Union at Ithaca
1:00 PM
Susquehanna at Lycoming
1:00 PM
Utica at Misericordia
1:00 PM
The Apprentice School at Methodist
1:00 PM
TCNJ at UW-Whitewater
1:30 PM
Wilmington at Bluffton
1:30 PM
Monmouth at Hope
1:30 PM
Bridgewater at Gettysburg
1:30 PM
Muskingum at Waynesburg
1:30 PM
Juniata at Grove City
2:00 PM
Wisconsin Lutheran at Trinity Int'l
2:00 PM
Lakeland at Carroll
Video Live Stats
2:00 PM
UW-Stevens Point at St. Norbert
2:00 PM
Austin at Hendrix
2:00 PM
Maranatha Baptist at Martin Luther
Live Stats
2:00 PM
Millikin at Greenville
Live Stats
2:00 PM
Eureka at Knox
Live Stats
2:00 PM
MacMurray at Rockford
2:00 PM
Gustavus Adolphus at Westminster (Mo.)
Video Live Stats
2:00 PM
UW-La Crosse at Luther
2:00 PM
Beloit at Lake Forest
2:00 PM
Concordia-Moorhead at Jamestown
2:00 PM
Crown at Hamline
Live Stats
2:00 PM
Carleton at Macalester
2:00 PM
Bethel at Dubuque
2:00 PM
St. Scholastica at St. John's
Live Stats
2:00 PM
St. Olaf at Grinnell
2:00 PM
Buena Vista at Mayville St.
2:00 PM
Simpson at UW-Stout
2:00 PM
Aurora at Carthage
2:00 PM
UW-River Falls at Coe
2:00 PM
Ripon at Concordia-Chicago
Video Live Stats
2:00 PM
Elmhurst at Loras
2:00 PM
Huntingdon at Louisiana College
2:00 PM
North Central (Ill.) at Robert Morris-Chicago
2:00 PM
Benedictine at Wheaton (Ill.)
2:00 PM
John Carroll at UW-Oshkosh
2:30 PM
Southern Virginia at Earlham
Live Stats
2:30 PM
Lawrence at Presentation
4:00 PM
UW-Platteville at George Fox
4:00 PM
La Verne at Puget Sound
Video Live Stats
4:00 PM
Central at Whitworth
5:00 PM
Hartwick at Western Connecticut
Live Stats
6:00 PM
Wabash at Albion
6:00 PM
Maryville (Tenn.) at Berry
6:00 PM
Augustana at Mount St. Joseph
6:00 PM
Thomas More at Franklin
Live Stats
6:00 PM
Hampden-Sydney at Averett
7:00 PM
Denison at Marietta
7:00 PM
Hiram at Westminster (Pa.)
7:00 PM
Thiel at Allegheny
7:00 PM
Capital at Wittenberg
Live Stats
7:00 PM
Shenandoah at Gallaudet
Live Stats
7:00 PM
Illinois College at Rose-Hulman
Video Live Stats
7:00 PM
Geneva at Frostburg State
7:00 PM
Nichols at Westfield State
7:00 PM
Greensboro at Guilford
Live Stats
7:00 PM
LaGrange at Birmingham-Southern
7:00 PM
Hardin-Simmons at Southwestern
Live Stats
7:00 PM
Anderson at North Park
7:00 PM
Ohio Wesleyan at Mary Hardin-Baylor
7:00 PM
East Texas Baptist at Texas Lutheran
7:10 PM
St. Thomas at UW-Eau Claire
Video Live Stats
7:30 PM
Hanover at Centre
8:00 PM
Willamette at Rhodes
8:00 PM
Cornell at Iowa Wesleyan
Live Stats
8:00 PM
Augsburg at Northwestern (Minn.)
Live Stats
8:00 PM
Southwestern Assemblies at Howard Payne
8:00 PM
Sul Ross State at UT-Permian Basin
8:30 PM
Redlands at Trinity (Texas)
Dec. 18: All times Eastern
Final
Mount Union 49, at St. Thomas 35
@ Salem, Va.
Box Score Recap Recap Photos