Independent Link to official site

2008 IND schedule

Standings | Composite Schedule | Conference Schedule
Date Away Home Time/Status Links

Sep. 4 Massachusetts Maritime  14  SUNY-Maritime  24  Final

Sep. 6 Hiram  20  Gallaudet  14  Final - OT
  Norwich  34  Mount Ida  28  Final
  Husson  7  Merrimack  42  Final
  Macalester  10  St. Thomas  35  Final
  Utica  13  Becker  26  Final

Sep. 13 Plymouth State  7  Mount Ida  24  Final
  Becker  34  Maine Maritime  32  Final
  SUNY-Maritime  14  Salve Regina  46  Final
  Utica  17  Husson  34  Final
  St. Vincent  23  Gallaudet  22  Final
  Chapman  31  Menlo  6  Final
  Crown  7  Macalester  17  Final

Sep. 20 Randolph-Macon  30  SUNY-Maritime  21  Final
  Becker  7  WPI  47  Final
  Gallaudet  0  Greensboro  34  Final
  Husson  25  Norwich  19  Final
  Maranatha Baptist  14  Macalester  28  Final

Sep. 27 Husson  7  American Int'l  35  Final
  Norwich  20  SUNY-Maritime  34  Final
  Macalester  13  Carleton  33  Final
  Mount Ida  34  Becker  19  Final
  Whitworth  41  Chapman  35  Final

Oct. 4 Gallaudet  26  Becker  18  Final
  SUNY-Maritime  13  Catholic  46  Final
  Husson  16  Mount Ida  12  Final
  Northwestern (Minn.)  49  Macalester  13  Final
  Pomona-Pitzer  3  Chapman  17  Final

Oct. 10 Gallaudet  0  SUNY-Maritime  27  Final

Oct. 11 Springfield  21  Husson  39  Final
  Mount Ida  8  Utica  40  Final
  St. Scholastica  21  Macalester  27  Final - OT
  Chapman  35  Whittier  21  Final

Oct. 18 Husson  49  SUNY-Maritime  14  Final
  Becker  12  Hartwick  49  Final
  Macalester  6  Chicago  24  Final
  Mount Ida  23  Springfield  43  Final
  Southern Virginia  44  Gallaudet  9  Final
Homecoming
  Occidental  31  Chapman  28  Final

Oct. 25 Gallaudet  0  Husson  49  Final
  Salisbury  63  Becker  0  Final
  Hartwick  58  Mount Ida  27  Final
  Macalester  14  Martin Luther  28  Final
  Chapman  7  Cal Lutheran  16  Final

Oct. 31 Minnesota-Morris  0  Macalester  25  Final
@ Metrodome

Nov. 1 Mount Ida  38  Gallaudet  7  Final
  Becker  26  SUNY-Maritime  36  Final
  Chapman  21  Claremont-Mudd-Scripps  7  Final

Nov. 7 Williamson Trade  6  Gallaudet  40  Final

Nov. 8 Husson  48  Becker  13  Final
  SUNY-Maritime  28  Mount Ida  35  Final
  Macalester  7  Hamline  52  Final
  Chapman  7  Redlands  21  Final

Nov. 15 Mount Ida  8  Morrisville State  39  Final
  Gallaudet  7  Wesley  55  Final
  La Verne  14  Chapman  33  Final

Nov. 22 St. John Fisher  17  Husson  7  Final
ECAC Northeast Bowl
iCalendar RSS Feed
Sep. 1: All times Eastern
7:00 PM
Coast Guard at Anna Maria
7:00 PM
Defiance at Baldwin Wallace
Live Stats
7:00 PM
Washington and Lee at Johns Hopkins
7:30 PM
Trine at Manchester
8:00 PM
Millsaps at Belhaven
Sep. 2: All times Eastern
TBA
Muhlenberg at Wilkes
6:00 PM
Mass-Dartmouth at Mount Ida
6:00 PM
Delaware Valley at Wesley
7:00 PM
N.C. Wesleyan at Stevenson
7:00 PM
Western New England at Springfield
7:00 PM
Fitchburg State at Becker
Video Live Stats
7:00 PM
Albright at Salisbury
7:00 PM
WPI at MIT
7:00 PM
Salve Regina at Worcester State
7:00 PM
Bridgewater State at Curry
7:00 PM
Morrisville State at St. Lawrence
10:00 PM
Adrian at Pacific
Sep. 3: All times Eastern
TBA
Endicott at Framingham State
TBA
Kean at Christopher Newport
TBA
King's at Moravian
Live Stats
TBA
Lebanon Valley at Franklin and Marshall
TBA
Marietta at Denison
TBA
McDaniel at Catholic
TBA
Wisconsin Lutheran at Trinity Int'l
TBA
UW-Platteville at George Fox
Live Stats
12:00 PM
Washington U. at Carnegie Mellon
Live Stats
12:00 PM
Chicago at Case Western Reserve
12:00 PM
Husson at Alfred
12:00 PM
SUNY-Maritime at Maine Maritime
Video
12:00 PM
Cortland at Heidelberg
12:00 PM
Otterbein at Buffalo State
12:00 PM
Ursinus at Bethany
12:00 PM
Sewanee at Kenyon
1:00 PM
Plymouth State at Castleton
Live Stats
1:00 PM
RPI at Norwich
1:00 PM
Randolph-Macon at Dickinson
1:00 PM
Oberlin at Kalamazoo
1:00 PM
Emory and Henry at Ferrum
1:00 PM
Wooster at Washington and Jefferson
1:00 PM
Alfred State at William Paterson
1:00 PM
St. Vincent at Alma
1:00 PM
Concordia (Wis.) at Finlandia
1:00 PM
Olivet at St. John Fisher
1:00 PM
Rowan at Widener
1:00 PM
Hobart at Brockport
1:00 PM
Union at Ithaca
1:00 PM
Susquehanna at Lycoming
1:00 PM
Utica at Misericordia
1:00 PM
The Apprentice School at Methodist
1:00 PM
TCNJ at UW-Whitewater
1:30 PM
Wilmington at Bluffton
1:30 PM
Monmouth at Hope
1:30 PM
Bridgewater at Gettysburg
1:30 PM
Muskingum at Waynesburg
1:30 PM
Juniata at Grove City
2:00 PM
Lakeland at Carroll
Video Live Stats
2:00 PM
UW-Stevens Point at St. Norbert
2:00 PM
Austin at Hendrix
2:00 PM
Maranatha Baptist at Martin Luther
Live Stats
2:00 PM
Millikin at Greenville
Live Stats
2:00 PM
Eureka at Knox
Live Stats
2:00 PM
MacMurray at Rockford
2:00 PM
Gustavus Adolphus at Westminster (Mo.)
Video Live Stats
2:00 PM
UW-La Crosse at Luther
2:00 PM
Beloit at Lake Forest
2:00 PM
Concordia-Moorhead at Jamestown
2:00 PM
Crown at Hamline
Live Stats
2:00 PM
Carleton at Macalester
2:00 PM
Bethel at Dubuque
2:00 PM
St. Scholastica at St. John's
Live Stats
2:00 PM
St. Olaf at Grinnell
2:00 PM
Buena Vista at Mayville St.
2:00 PM
Simpson at UW-Stout
2:00 PM
Aurora at Carthage
2:00 PM
UW-River Falls at Coe
2:00 PM
Ripon at Concordia-Chicago
2:00 PM
Elmhurst at Loras
2:00 PM
Huntingdon at Louisiana College
2:00 PM
North Central (Ill.) at Robert Morris-Chicago
2:00 PM
Benedictine at Wheaton (Ill.)
2:00 PM
John Carroll at UW-Oshkosh
2:30 PM
Southern Virginia at Earlham
Live Stats
2:30 PM
Lawrence at Presentation
4:00 PM
La Verne at Puget Sound
Live Stats
4:00 PM
Central at Whitworth
5:00 PM
Hartwick at Western Connecticut
6:00 PM
Wabash at Albion
6:00 PM
Maryville (Tenn.) at Berry
6:00 PM
Augustana at Mount St. Joseph
6:00 PM
Thomas More at Franklin
Live Stats
6:00 PM
Hampden-Sydney at Averett
6:00 PM
Redlands at Trinity (Texas)
7:00 PM
Hiram at Westminster (Pa.)
7:00 PM
Thiel at Allegheny
7:00 PM
Capital at Wittenberg
7:00 PM
Shenandoah at Gallaudet
Live Stats
7:00 PM
Illinois College at Rose-Hulman
Video Live Stats
7:00 PM
Hanover at Centre
7:00 PM
Geneva at Frostburg State
7:00 PM
Nichols at Westfield State
7:00 PM
Greensboro at Guilford
Live Stats
7:00 PM
LaGrange at Birmingham-Southern
7:00 PM
Hardin-Simmons at Southwestern
7:00 PM
Anderson at North Park
7:00 PM
Ohio Wesleyan at Mary Hardin-Baylor
7:00 PM
East Texas Baptist at Texas Lutheran
7:10 PM
St. Thomas at UW-Eau Claire
Video Live Stats
8:00 PM
Willamette at Rhodes
8:00 PM
Cornell at Iowa Wesleyan
Live Stats
8:00 PM
Augsburg at Northwestern (Minn.)
Live Stats
8:00 PM
Southwestern Assemblies at Howard Payne
8:00 PM
Sul Ross State at UT-Permian Basin
Dec. 18: All times Eastern
Final
Mount Union 49, at St. Thomas 35
@ Salem, Va.
Box Score Recap Recap Photos