College Conference of Illinois and Wisconsin Link to official site

2000 CCIW schedule

Standings | Composite Schedule | Conference Schedule
Date Away Home Time/Status Links

Sep. 2 Northwestern (Minn.)  13  North Park  0  Final

Sep. 9 North Central (Ill.)  6  Benedictine  0  Final
  Carroll  33  North Park  34  Final
  Carthage  34  Lakeland  15  Final
  Wheaton (Ill.)  17  St. Xavier  9  Final
  Washington U.  0  Illinois Wesleyan  24  Final
  Elmhurst  14  Ripon  28  Final
  Eureka  6  Augustana  40  Final
  Millikin  56  Knox  7  Final

Sep. 16 Benedictine  16  Elmhurst  17  Final
  Carthage  34  Martin Luther  14  Final
  Illinois Wesleyan  7  Aurora  6  Final
  Wabash  14  Wheaton (Ill.)  17  Final
  Augustana  32  UW-Platteville  3  Final
  Eureka  14  Millikin  60  Final
  North Park  25  Concordia-Chicago  6  Final
  North Central (Ill.)  6  Franklin  13  Final

Sep. 23 Elmhurst  0  Ohio Wesleyan  38  Final
  Blackburn  6  Millikin  68  Final
  Adrian  3  Carthage  21  Final
  Chicago  27  North Central (Ill.)  30  Final
  Illinois Wesleyan  20  Taylor  12  Final
  Wheaton (Ill.)  14  Hope  26  Final
  Wisconsin Lutheran  3  Augustana  64  Final

Sep. 30 Augustana  49  Elmhurst  31  Final
  North Central (Ill.)  10  Wheaton (Ill.)  38  Final
  Millikin  42  Carthage  14  Final
  North Park  12  Illinois Wesleyan  36  Final

Oct. 7 Carthage  24  North Central (Ill.)  35  Final
  North Park  31  Elmhurst  21  Final
  Illinois Wesleyan  20  Augustana  16  Final
  Wheaton (Ill.)  10  Millikin  35  Final

Oct. 14 Carthage  24  Wheaton (Ill.)  29  Final
  Millikin  57  North Central (Ill.)  0  Final
  Elmhurst  7  Illinois Wesleyan  23  Final
  Augustana  36  North Park  13  Final

Oct. 21 North Central (Ill.)  17  North Park  7  Final
  Elmhurst  19  Carthage  16  Final
  Augustana  21  Millikin  42  Final
  Illinois Wesleyan  21  Wheaton (Ill.)  35  Final

Oct. 28 Wheaton (Ill.)  28  Elmhurst  24  Final
  Carthage  13  Illinois Wesleyan  44  Final
  North Park  12  Millikin  50  Final
  North Central (Ill.)  8  Augustana  31  Final

Nov. 4 Augustana  23  Carthage  14  Final
  North Park  34  Wheaton (Ill.)  42  Final
  Illinois Wesleyan  24  North Central (Ill.)  0  Final
  Millikin  48  Elmhurst  20  Final

Nov. 11 Elmhurst  9  North Central (Ill.)  34  Final
  Millikin  8  Illinois Wesleyan  10  Final
  Wheaton (Ill.)  37  Augustana  30  Final
  Carthage  56  North Park  52  Final

Nov. 18 Millikin  21  Ohio Northern  47  Final
iCalendar RSS Feed
Sep. 1: All times Eastern
7:00 PM
Coast Guard at Anna Maria
7:00 PM
Defiance at Baldwin Wallace
Live Stats
7:00 PM
Washington and Lee at Johns Hopkins
7:30 PM
Trine at Manchester
8:00 PM
Millsaps at Belhaven
Sep. 2: All times Eastern
TBA
Muhlenberg at Wilkes
6:00 PM
Mass-Dartmouth at Mount Ida
6:00 PM
Delaware Valley at Wesley
7:00 PM
N.C. Wesleyan at Stevenson
7:00 PM
Western New England at Springfield
7:00 PM
Fitchburg State at Becker
Video Live Stats
7:00 PM
Albright at Salisbury
7:00 PM
WPI at MIT
7:00 PM
Salve Regina at Worcester State
7:00 PM
Bridgewater State at Curry
7:00 PM
Morrisville State at St. Lawrence
10:00 PM
Adrian at Pacific
Sep. 3: All times Eastern
TBA
Endicott at Framingham State
TBA
Kean at Christopher Newport
TBA
King's at Moravian
Live Stats
TBA
Lebanon Valley at Franklin and Marshall
TBA
Marietta at Denison
TBA
McDaniel at Catholic
TBA
Wisconsin Lutheran at Trinity Int'l
TBA
Sewanee at Kenyon
TBA
UW-Platteville at George Fox
Live Stats
12:00 PM
Washington U. at Carnegie Mellon
Live Stats
12:00 PM
Chicago at Case Western Reserve
12:00 PM
Husson at Alfred
12:00 PM
SUNY-Maritime at Maine Maritime
Video
12:00 PM
Cortland at Heidelberg
12:00 PM
Otterbein at Buffalo State
12:00 PM
Ursinus at Bethany
1:00 PM
Plymouth State at Castleton
Live Stats
1:00 PM
RPI at Norwich
1:00 PM
Randolph-Macon at Dickinson
1:00 PM
Oberlin at Kalamazoo
1:00 PM
Emory and Henry at Ferrum
1:00 PM
Wooster at Washington and Jefferson
1:00 PM
Alfred State at William Paterson
1:00 PM
St. Vincent at Alma
1:00 PM
Concordia (Wis.) at Finlandia
1:00 PM
Olivet at St. John Fisher
1:00 PM
Rowan at Widener
1:00 PM
Hobart at Brockport
1:00 PM
Union at Ithaca
1:00 PM
Susquehanna at Lycoming
1:00 PM
Utica at Misericordia
1:00 PM
The Apprentice School at Methodist
1:00 PM
TCNJ at UW-Whitewater
1:30 PM
Wilmington at Bluffton
1:30 PM
Monmouth at Hope
1:30 PM
Bridgewater at Gettysburg
1:30 PM
Muskingum at Waynesburg
1:30 PM
Juniata at Grove City
2:00 PM
Lakeland at Carroll
Video Live Stats
2:00 PM
UW-Stevens Point at St. Norbert
2:00 PM
Austin at Hendrix
2:00 PM
Maranatha Baptist at Martin Luther
Live Stats
2:00 PM
Millikin at Greenville
Live Stats
2:00 PM
Eureka at Knox
Live Stats
2:00 PM
MacMurray at Rockford
Live Stats
2:00 PM
Gustavus Adolphus at Westminster (Mo.)
Video Live Stats
2:00 PM
UW-La Crosse at Luther
2:00 PM
Beloit at Lake Forest
2:00 PM
Concordia-Moorhead at Jamestown
2:00 PM
Crown at Hamline
Live Stats
2:00 PM
Carleton at Macalester
2:00 PM
Bethel at Dubuque
2:00 PM
St. Scholastica at St. John's
Live Stats
2:00 PM
St. Olaf at Grinnell
2:00 PM
Buena Vista at Mayville St.
2:00 PM
Simpson at UW-Stout
2:00 PM
Aurora at Carthage
2:00 PM
UW-River Falls at Coe
2:00 PM
Ripon at Concordia-Chicago
2:00 PM
Elmhurst at Loras
2:00 PM
Huntingdon at Louisiana College
2:00 PM
North Central (Ill.) at Robert Morris-Chicago
2:00 PM
Benedictine at Wheaton (Ill.)
2:00 PM
John Carroll at UW-Oshkosh
2:30 PM
Southern Virginia at Earlham
Live Stats
2:30 PM
Lawrence at Presentation
4:00 PM
La Verne at Puget Sound
Live Stats
4:00 PM
Central at Whitworth
5:00 PM
Hartwick at Western Connecticut
6:00 PM
Wabash at Albion
6:00 PM
Maryville (Tenn.) at Berry
6:00 PM
Augustana at Mount St. Joseph
6:00 PM
Thomas More at Franklin
Live Stats
6:00 PM
Hampden-Sydney at Averett
6:00 PM
Redlands at Trinity (Texas)
7:00 PM
Hiram at Westminster (Pa.)
7:00 PM
Thiel at Allegheny
7:00 PM
Capital at Wittenberg
7:00 PM
Shenandoah at Gallaudet
Live Stats
7:00 PM
Illinois College at Rose-Hulman
Video Live Stats
7:00 PM
Hanover at Centre
7:00 PM
Geneva at Frostburg State
7:00 PM
Nichols at Westfield State
7:00 PM
Greensboro at Guilford
Live Stats
7:00 PM
LaGrange at Birmingham-Southern
7:00 PM
Hardin-Simmons at Southwestern
7:00 PM
Anderson at North Park
7:00 PM
Ohio Wesleyan at Mary Hardin-Baylor
7:00 PM
East Texas Baptist at Texas Lutheran
7:10 PM
St. Thomas at UW-Eau Claire
Video Live Stats
8:00 PM
Willamette at Rhodes
8:00 PM
Cornell at Iowa Wesleyan
Live Stats
8:00 PM
Augsburg at Northwestern (Minn.)
Live Stats
8:00 PM
Southwestern Assemblies at Howard Payne
8:00 PM
Sul Ross State at UT-Permian Basin
Dec. 18: All times Eastern
Final
Mount Union 49, at St. Thomas 35
@ Salem, Va.
Box Score Recap Recap Photos