Top 25 scoreboard

Standings | Composite Schedule | Conference Schedule
Date Away Home Time/Status Links

Aug. 31 Wesley 19 Delaware Valley 24 Final BX RC RC
  Stevenson 7 Frostburg State 33 Final BX RC

Sep. 1 Johns Hopkins 32 Washington and Lee 29 Final - OT BX RC RC

Sep. 2 Brockport 34 Hobart 20 Final BX RC
  N.C. Wesleyan 0 Mount Union 58 Final BX P
  Alfred 20 Ithaca 17 Final BX RC RC
  UW-Oshkosh 23 John Carroll 17 Final BX P
  St. John Fisher 27 Washington and Jefferson 37 Final BX
  Wittenberg 20 Westminster (Pa.) 14 Final BX
  Albion 26 Wabash 35 Final BX RC
  Case Western Reserve 34 Chicago 14 Final BX
  UW-Whitewater 10 Illinois Wesleyan 17 Final BX RC
  George Fox 28 UW-Platteville 30 Final BX RC P
  St. Scholastica 0 St. John's 98 Final BX RC
  Whitworth 56 Central 13 Final BX RC P
  Concordia-Moorhead 34 Nebraska Wesleyan 14 Final BX
  UW-Stout 17 Simpson 0 Final BX RC
  UW-Eau Claire 13 St. Thomas 47 Final BX RC P P
  Wheaton (Ill.) 57 Benedictine 14 Final BX RC
  Robert Morris-Chicago 31 North Central (Ill.) 33 Final BX RC

Sep. 9 Delaware Valley 34 Lycoming 3 Final BX RC
  TCNJ 14 Frostburg State 49 Final BX RC
  Susquehanna 34 Johns Hopkins 38 Final BX RC RC
  Wheaton (Ill.) 58 Kalamazoo 6 Final BX RC RC
  Washington and Jefferson 47 Grove City 7 Final BX
  Ithaca 0 Brockport 31 Final BX RC
  UW-Whitewater 17 Concordia-Moorhead 25 Final BX RC P
  Texas Col. 0 Hardin-Simmons 74 Final BX P
  Virginia-Lynchburg 7 UW-Oshkosh 74 Final BX
  Presentation 14 St. John's 49 Final BX
  Nebraska Wesleyan 21 Illinois Wesleyan 42 Final BX RC
  Whittier 10 Whitworth 49 Final BX RC P
  St. Thomas 22 UW-Stout 25 Final BX RC RC P
  Sul Ross State 7 Mary Hardin-Baylor 23 Final BX RC P
  Linfield 27 Chapman 12 Final RC BX

Sep. 14 UW-Eau Claire UW-Stout 6:00 PM
Junior Varsity

Sep. 15 Delaware Valley 34 Wilkes 14 Final BX RC

Sep. 16 Wesley 33 TCNJ 0 Final BX
  Moravian 7 Johns Hopkins 37 Final BX RC
  Utica 17 Alfred 24 Final BX RC
  UW-Platteville 38 Hampden-Sydney 29 Final BX
  Kenyon 7 Wabash 62 Final BX
  Mount Union 69 Marietta 3 Final BX
  John Carroll 24 Baldwin Wallace 21 Final BX RC
  Louisiana College 10 Hardin-Simmons 55 Final BX RC P
  St. John's 56 St. Olaf 7 Final BX
  Bethel 7 Concordia-Moorhead 31 Final BX P
  La Verne 0 Whitworth 53 Final BX RC P
  St. Thomas 63 Carleton 0 Final BX RC
  Oberlin 0 Wittenberg 34 Final BX P
  Mary Hardin-Baylor 24 Linfield 3 Final BX RC
  Brockport 38 St. John Fisher 7 Final BX
  Frostburg State 33 Christopher Newport 30 Final BX RC
  Grove City 10 Case Western Reserve 42 Final BX
  Thomas More 29 Washington and Jefferson 37 Final BX
  Carthage 14 Wheaton (Ill.) 37 Final BX RC
  Illinois Wesleyan 13 North Central (Ill.) 26 Final BX

Sep. 23 Stevenson Delaware Valley 12:00 PM V LS
  Wesley William Paterson 1:00 PM V LS A A
  Rochester Alfred 1:00 PM V LS
  Johns Hopkins Dickinson 1:00 PM V LS
  Frostburg State Rowan 1:00 PM V V LS LS A A A
  John Carroll Heidelberg 1:30 PM V LS A A
  Baldwin Wallace Mount Union 1:30 PM V LS A A
  Wittenberg Kenyon 2:00 PM V LS
  Hiram Wabash 2:00 PM V V LS
  Hardin-Simmons Howard Payne 2:00 PM V LS A
  North Central (Ill.) Millikin 2:00 PM V LS A A
  Wheaton (Ill.) Elmhurst 2:00 PM V LS
  North Park Illinois Wesleyan 2:00 PM V LS A
  St. John's St. Thomas 2:10 PM V LS A A
Minneapolis, Minn. (Target Field) @ Target Field, Minneapolis
  Utica Brockport 4:00 PM V LS
  Waynesburg Case Western Reserve 7:00 PM V LS
  Lakeland UW-Platteville 7:00 PM V LS
  Texas Lutheran Mary Hardin-Baylor 7:00 PM V LS A A

Sep. 29 Delaware Valley FDU-Florham 7:00 PM

Sep. 30 Southern Virginia Wesley 1:00 PM LS
  Buffalo State Alfred 1:00 PM V LS
  Johns Hopkins Ursinus 1:00 PM V LS
  Case Western Reserve St. Vincent 1:00 PM V LS A
  Thiel Washington and Jefferson 1:00 PM V LS A
  Wabash Wooster 1:00 PM V LS A A
  Ohio Northern Mount Union 1:30 PM V LS A A
  Wilmington John Carroll 1:30 PM V LS LS A
  Brockport Cortland 2:00 PM V LS
  UW-Whitewater UW-Oshkosh 2:00 PM V A
  Bethel St. John's 2:00 PM V LS A
  North Central (Ill.) Washington U. 2:00 PM V LS A A
  Illinois Wesleyan Wheaton (Ill.) 2:00 PM A
  Gustavus Adolphus Concordia-Moorhead 2:00 PM V LS A
  St. Thomas Augsburg 2:10 PM V LS LS A
  UW-Stout UW-Platteville 3:00 PM LS A
  Whitworth Linfield 4:30 PM V LS A
  Denison Wittenberg 7:00 PM V LS
  Mary Hardin-Baylor Southwestern 7:00 PM V LS A
  Hardin-Simmons East Texas Baptist 8:00 PM A

Oct. 7 Delaware Valley Albright 1:00 PM V LS
  Wesley Frostburg State 1:00 PM V LS
  Bethany Case Western Reserve 1:00 PM V LS A
  Franklin and Marshall Johns Hopkins 1:00 PM V V LS
  Washington and Jefferson Carnegie Mellon 1:00 PM V LS A A
  Denison Wabash 1:00 PM V LS
  Mount Union Heidelberg 1:30 PM V LS A A
  John Carroll Marietta 1:30 PM V LS A
  UW-Platteville UW-River Falls 2:00 PM V A
  Mary Hardin-Baylor Hardin-Simmons 2:00 PM V LS A
  Augsburg St. John's 2:00 PM V LS A
  Wheaton (Ill.) Millikin 2:00 PM V LS A
  North Park North Central (Ill.) 2:00 PM V LS A
  Illinois Wesleyan Augustana 2:00 PM V LS A
  Concordia-Moorhead St. Thomas 2:10 PM V LS A A
  UW-Stevens Point UW-Oshkosh 2:30 PM V A
  Wittenberg Hiram 3:00 PM
  UW-Stout UW-Whitewater 3:00 PM A
  Alfred St. John Fisher 4:00 PM V LS A
  Linfield Willamette 4:00 PM V LS
  George Fox Whitworth 4:00 PM V LS A

Oct. 9 UW-Eau Claire St. Thomas 6:00 PM
Junior Varsity

Oct. 14 Alfred Cortland 1:00 PM V LS
  Kean Wesley 1:00 PM LS
Homecoming
  King's Delaware Valley 1:00 PM V LS
  Frostburg State William Paterson 1:00 PM V LS A
  Allegheny Wittenberg 1:00 PM V LS A
  Morrisville State Brockport 1:00 PM V LS
  Washington and Jefferson Bethany 1:00 PM V LS A
  Ohio Wesleyan Wabash 1:00 PM V LS
  Capital Mount Union 1:30 PM V LS A
  Ohio Northern John Carroll 1:30 PM V LS LS A A
  Howard Payne Mary Hardin-Baylor 2:00 PM V LS A
  St. John's Carleton 2:00 PM V LS A A
  Carroll Illinois Wesleyan 2:00 PM V LS A
  Concordia-Moorhead Hamline 2:00 PM V LS A
  Case Western Reserve Thiel 3:00 PM LS LS
  UW-Oshkosh UW-Platteville 3:00 PM LS
  UW-River Falls UW-Stout 3:00 PM A
  Linfield Lewis and Clark 4:00 PM V LS A
  Whitworth Pacific Lutheran 4:00 PM V LS A
  Hardin-Simmons Sul Ross State 7:00 PM A
  North Central (Ill.) Wheaton (Ill.) 8:00 PM A

Oct. 20 Gettysburg Johns Hopkins 7:00 PM V V LS LS

Oct. 21 Rowan Wesley 1:00 PM LS A
  RPI Alfred 1:00 PM V LS
  Montclair State Frostburg State 1:00 PM V LS
  Wittenberg DePauw 1:00 PM V LS A
  Wabash Oberlin 1:00 PM A
  Mount Union Wilmington 1:30 PM V LS A
  John Carroll Capital 1:30 PM V LS A
  Westminster (Pa.) Washington and Jefferson 2:00 PM V LS A
  Hardin-Simmons Texas Lutheran 2:00 PM V LS A A
  Belhaven Mary Hardin-Baylor 2:00 PM V LS A
  St. Thomas Hamline 2:00 PM V LS A
  Gustavus Adolphus St. John's 2:00 PM V LS A A
  Wheaton (Ill.) North Park 2:00 PM LS
  Carthage Illinois Wesleyan 2:00 PM V LS A
  Augsburg Concordia-Moorhead 2:00 PM V LS A
  UW-Stevens Point UW-Stout 2:00 PM A
  UW-Platteville UW-Eau Claire 2:10 PM V LS A
Cancer Awareness Day
  UW-Oshkosh UW-La Crosse 3:00 PM V LS A
  Augustana North Central (Ill.) 3:00 PM V LS A
  Hartwick Brockport 4:00 PM V LS
  Puget Sound Whitworth 4:00 PM V LS A
  George Fox Linfield 4:30 PM V LS
  Case Western Reserve Geneva 7:00 PM V LS

Oct. 27 Frostburg State Southern Virginia 7:00 PM V LS

Oct. 28 Washington U. Case Western Reserve 12:00 PM V LS
  Wesley Montclair State 1:00 PM V LS
  Morrisville State Alfred 1:00 PM V LS
  Lebanon Valley Delaware Valley 1:00 PM V LS
  Wittenberg Wabash 1:00 PM V LS
  Brockport Buffalo State 1:00 PM V LS
  Washington and Jefferson St. Vincent 1:00 PM V LS A A
  Muskingum John Carroll 1:30 PM V LS LS A
  Otterbein Mount Union 1:30 PM V LS A
  Johns Hopkins Muhlenberg 2:00 PM V LS
  UW-River Falls UW-Oshkosh 2:00 PM V A
  UW-La Crosse UW-Platteville 2:00 PM LS
Pink Out
  North Central (Ill.) Carroll 2:00 PM V LS A
  Illinois Wesleyan Elmhurst 2:00 PM V LS A
  Concordia-Moorhead Carleton 2:00 PM V LS A
  Bethel St. Thomas 2:10 PM V LS A
  Southwestern Hardin-Simmons 2:30 PM V V LS
  Mary Hardin-Baylor McMurry 3:00 PM V LS A A
  Linfield Pacific Lutheran 4:00 PM V LS
  Whitworth Pacific 4:00 PM V LS A A
  UW-Stout UW-Eau Claire 7:10 PM V LS A A
Senior Day/Military Appreciation Day

Nov. 4 Salisbury Wesley 12:00 PM LS A
  Juniata Johns Hopkins 12:00 PM V V LS LS
  Delaware Valley Misericordia 1:00 PM V LS A
  Alfred Brockport 1:00 PM V LS
  Westminster (Pa.) Case Western Reserve 1:00 PM V LS
  Kean Frostburg State 1:00 PM V LS
  Ohio Wesleyan Wittenberg 1:00 PM V LS
  Muskingum Mount Union 1:00 PM V LS A
  Washington and Jefferson Geneva 1:00 PM V LS A
  Wabash Allegheny 1:00 PM V LS A A
  John Carroll Otterbein 1:30 PM A
  UW-Platteville UW-Whitewater 2:00 PM
  Belhaven Hardin-Simmons 2:00 PM V LS
  Mary Hardin-Baylor Louisiana College 2:00 PM A
  St. John's Hamline 2:00 PM V LS A A
  Augustana Wheaton (Ill.) 2:00 PM
  Carthage North Central (Ill.) 2:00 PM V LS A
  St. Olaf Concordia-Moorhead 2:00 PM V LS A
  UW-Stout UW-La Crosse 2:00 PM V LS A
  Gustavus Adolphus St. Thomas 2:10 PM V LS A
  UW-Eau Claire UW-Oshkosh 3:00 PM V A A
  Puget Sound Linfield 4:00 PM V LS
  Whitworth Lewis and Clark 4:00 PM V LS A A

Nov. 11 Frostburg State Salisbury TBA V V LS LS A
Regents Cup Game
  Christopher Newport Wesley 12:00 PM LS
Senior Day
  Johns Hopkins McDaniel 12:00 PM V LS
  Widener Delaware Valley 1:00 PM V LS A
  Hartwick Alfred 1:00 PM V LS
  Wooster Wittenberg 1:00 PM V LS A
  Waynesburg Washington and Jefferson 1:00 PM V LS A
  Brockport St. Lawrence 1:00 PM
  Wabash DePauw 1:09 PM LS A A
  Mount Union John Carroll 1:30 PM V LS LS A A
  Case Western Reserve Carnegie Mellon 2:00 PM V LS A
  Hardin-Simmons McMurry 2:00 PM V LS A A
  East Texas Baptist Mary Hardin-Baylor 2:00 PM V LS A
  Concordia-Moorhead St. John's 2:00 PM V LS A A
  Wheaton (Ill.) Carroll 2:00 PM V LS
  North Central (Ill.) Elmhurst 2:00 PM V LS A
  Millikin Illinois Wesleyan 2:00 PM V LS A A
  St. Thomas St. Olaf 2:10 PM V LS A
  UW-Oshkosh UW-Stout 3:00 PM A
  UW-Stevens Point UW-Platteville 3:00 PM
Senior Day
  Willamette Whitworth 3:30 PM V V LS A
  Linfield Pacific 4:00 PM V LS A
iCalendar RSS Feed