Salve Regina vs. Maine Maritime at Castine, Maine
11/2/2013 at 12 pm
Salve Regina
42
Maine Maritime
8
Scoring 1 2 3 4 Final
Salve Regina (6-2) 7 13 7 15 42
Maine Maritime (1-6) 8 0 0 0 8
Castine, Maine | Ritchie Field
PARTICIPANTS
Salve Regina Maine Maritime
Uni. Player
1 Matthew Traynor
2 Troy Smith
3 Derrick Sarfo-Darko
4 Jiyon Ruffin
5 Steven Wilken
7 Hayden Stanton
8 Phil Terio
9 Matt Conroy
10 Richie Edwards
12 Jack Sheehan
14 Mitch Graziano
17 Jared Barros
18 Joshua Burnett
20 Dan Buonocore
21 Garfield Douglas
22 Paul Ciaravino
24 Frank Musco
25 Joshua Morales
26 Cory Betz
27 Khari Halliburton
31 Sam Pascale
32 Kyle Hein
35 Chris Caron
36 Danny Ives
37 Robert Pruyn
39 Daniel Kelly
40 Kenneth McKenna
44 Erik Klein
45 Christian Clark
46 Aj Gomes
47 Luke Gambale
52 John Gaffney
56 Matt Escoto
57 Joe Cuccia
62 Sean Nagy
65 Justin Johnson
66 Francis Spencer
69 Stephen Tomaselli
70 Dakota Cowell
74 Paul Hurley
83 Alex Hulme
85 Garrett Rupe
86 Michael Mahoney
87 Alex Leddy
88 Kevin Johnston
99 Rory McEntee
TM TEAM
Uni. Player
2 Cody McDonald
3 Johnny Weymouth
5 John Doyon
6 Sam Meklin
7 C. Hutchinson
9 Bradley Reed
10 Justin Lovey
11 M. Cummings
12 Matt Cliffford
17 Michael Fahey
20 Billy Wetherbee
21 Joshua Doolan
22 Brian Bedard
24 Dustin Forbes
25 Thomas Kinton
26 Ryan O'Neal
28 Frank Chepke
32 Cody Chapman
42 Dominic Giganti
43 Gavin Cote
47 Joshua Hall
50 Frank True
53 Keith Nelson
55 Andy Martel
58 Michael Burgess
60 John Ashman
63 John Macdonald
72 Samuel Prive
75 Abe Kilborn
80 Jordan Hevey
62 Chris Ford
67 Mitchell Tuttle
99 Jonathan Ware
TM TEAM
DID NOT PARTICIPATE
Salve Regina Maine Maritime
Uni. Player
6 Anthony Hannon
13 Matt Ferrazzani
15 Paul Panarelli
16 Joey Farrar
19 Frank Murano
23 Kenneth Woods
28 Dan Parks
29 Alex Hennessy
30 Jackie Hurley
33 Kyle Henrick
34 Mat Lena
41 Nick Spitz
42 G. DeStefano
43 Matt St. Onge
48 Patrick Daly
49 Dakota Williams
50 Jimmy Dee
51 Matthew Keyzer
53 John Crooks
54 Zach Alexander
55 Colin Burke
58 Mike McNamara
59 Michael Rosen
60 Chris Davis
61 Robert Volle
72 M. DeGiacomo
73 Floyd Shaffer
76 Greg Dittmar
77 Cullen Doyle
78 Noah Drake
80 M. Pagliarini
81 David Mavilia
82 Z. Rodriguez
84 Juan Usuga
89 Brad Kelly
92 Andrew Leddy
94 Denis Isufaj
96 B. Barrett
Uni. Player
1 Nathaniel Lewis
8 David Harrison
15 Jacob Silva
16 Justin Hockney
18 Alex Gamester
19 Drew Daveluy
23 Cale Bollig
27 Joseph DiBiase
34 Rob Willett
38 Daniel Rivers
40 Jonathan Fader
51 Peter Kelley
54 Alexander Baker
56 Alex Morrison
61 Paul Stambach
65 Keith Reinfrank
66 Gregory Duff
70 Caleb Champagne
71 Alex Mercurio
74 Jay Aboumitri
76 Michael Granger
78 Marc Suprenant
84 Shane Sullivan
89 Andrew Catlin
Sep. 3: All times Eastern
TBA
Belhaven at Millsaps
7:00 PM
Anna Maria at Coast Guard
7:00 PM
Franklin and Marshall at Lebanon Valley
7:30 PM
Manchester at Trine
8:00 PM
Bethel at UW-Stout
Sep. 4: All times Eastern
7:00 PM
Salisbury at Albright
Live Stats
7:00 PM
Gettysburg at Bridgewater (Va.)
7:00 PM
Averett at Washington and Lee
Live Stats
7:00 PM
St. Lawrence at Morrisville State
7:00 PM
MIT at WPI
Live Stats Video
7:00 PM
Westfield State at Nichols
7:00 PM
Becker at Fitchburg State
7:00 PM
Stevenson at N.C. Wesleyan
7:00 PM
Mount Ida at Mass-Dartmouth
7:00 PM
Curry at Bridgewater State
8:30 PM
Luther at UW-La Crosse
Sep. 5: All times Eastern
TBA
Hobart at Dickinson
TBA
Buffalo State at Otterbein
TBA
Lycoming at Susquehanna
TBA
Guilford at Greensboro
TBA
Delaware Valley at Montclair State
TBA
Wilkes at Muhlenberg
TBA
Buena Vista at UW-Platteville
TBA
George Fox at La Verne
12:00 PM
Norwich at RPI
12:00 PM
Heidelberg at Cortland State
12:00 PM
Maine Maritime at SUNY-Maritime
12:00 PM
St. John Fisher at Thomas More
Live Stats
12:00 PM
Alfred at Husson
12:00 PM
Framingham State at Endicott
Live Stats
12:00 PM
TCNJ at Christopher Newport
12:00 PM
Worcester State at Salve Regina
Live Stats
12:00 PM
Grove City at Juniata
12:00 PM
Westminster (Mo.) at Southwestern Assemblies
1:00 PM
William Paterson at Alfred State
1:00 PM
Alma at Finlandia
1:00 PM
Springfield at Western New England
1:00 PM
Wittenberg at Capital
1:00 PM
Ferrum at Emory and Henry
1:00 PM
Earlham at Olivet
Live Stats
1:00 PM
Centre at Hanover
1:00 PM
Wabash at Hampden-Sydney
1:00 PM
Washington and Jefferson at Wooster
Live Stats
1:00 PM
Rowan at Widener
1:00 PM
Ithaca at Union
1:00 PM
Brockport State at Oberlin
1:00 PM
John Carroll at St. Vincent
1:00 PM
Western Connecticut at Hartwick
1:00 PM
Johns Hopkins at Randolph-Macon
1:00 PM
Castleton State at Plymouth State
1:00 PM
Methodist at Apprentice
1:00 PM
Case Western Reserve at Chicago
Video
1:00 PM
Carnegie Mellon at Washington U.
Live Stats
1:30 PM
Illinois Wesleyan at Franklin
Live Stats
1:30 PM
Berry at Maryville (Tenn.)
1:30 PM
Monmouth at Hope
1:30 PM
Bethany at Mount Union
Live Stats
1:30 PM
Bluffton at Wilmington
2:00 PM
Kenyon at Sewanee
2:00 PM
Beloit at Concordia-Chicago
2:00 PM
Rockford at Lawrence
2:00 PM
Wisconsin Lutheran at Lake Forest
2:00 PM
Carthage at St. Norbert
2:00 PM
Wheaton (Ill.) at Coe
2:00 PM
Jamestown at Concordia-Moorhead
2:00 PM
Macalester at Carleton
2:00 PM
Minnesota-Morris at Hamline
2:00 PM
Northwestern (Minn.) at St. Olaf
2:00 PM
Dubuque at St. John's
2:00 PM
Illinois College at Aurora
2:00 PM
North Park at Concordia (Wis.)
2:00 PM
UW-River Falls at Simpson
2:00 PM
Hendrix at Austin
2:00 PM
Southwestern at Hardin-Simmons
2:00 PM
Knox at Eureka
2:00 PM
UW-Oshkosh at Robert Morris Univ. (Ill.)
2:00 PM
Maranatha Baptist at Martin Luther
2:00 PM
St. Scholastica at Ripon
2:00 PM
Louisiana College at Huntingdon
2:00 PM
Loras at Elmhurst
3:00 PM
Pacific at College of Idaho
4:00 PM
Puget Sound at Claremont-Mudd-Scripps
Live Stats
4:30 PM
Misericordia at Utica
Live Stats Video Audio
5:00 PM
Defiance at Adrian
6:00 PM
Moravian at King's
6:00 PM
Birmingham-Southern at LaGrange
6:00 PM
UW-Stevens Point at Albion
7:00 PM
Allegheny at Thiel
7:00 PM
Gallaudet at Shenandoah
Live Stats Live Stats Video Audio
7:00 PM
Kalamazoo at Rose-Hulman
Live Stats Video
7:00 PM
Westminster (Pa.) at Hiram
7:00 PM
Marietta at Denison
7:00 PM
Anderson at Taylor (Ind.)
7:00 PM
Mary Hardin-Baylor at Ohio Wesleyan
7:00 PM
Greenville at Millikin
7:00 PM
Trinity (Texas) at Howard Payne
7:00 PM
Texas Lutheran at Sul Ross State
7:00 PM
Mount St. Joseph at Augustana
7:10 PM
St. Thomas at UW-Eau Claire
7:30 PM
Benedictine at Central
8:00 PM
McMurry at East Texas Baptist
8:00 PM
Lakeland at Carroll
8:00 PM
Augsburg at Wartburg
8:00 PM
Gustavus Adolphus at Crown
8:00 PM
Iowa Wesleyan at Cornell
8:00 PM
Frostburg State at Geneva
Maintenance in progress.