Eureka vs. Iowa Wesleyan Coll. at Mt. Pleasant, IA
11/2/2013 at 1:00pm
Eureka
23
Iowa Wesleyan
10
Scoring 1 2 3 4 Final
Eureka (7-2) 7 3 0 13 23
Iowa Wesleyan (2-7) 3 7 0 0 10
Mt. Pleasant, IA | Mapleleaf
PARTICIPANTS
Eureka Iowa Wesleyan
Uni. Player
3 Matt Mogged
5 Corey Dawson
6 Frankie Bray
7 Niko Rivera
9 Matt Stevenson
10 Ben Mills
12 Blake Robles
13 Tyler Winders
14 Dustin Fritsch
17 Dorell Baugh
20 Cody Davis
23 Jacob Carls
25 Austin Andrews
26 Drew Duffy
27 Nick Blakey
28 Dakota Padilla
30 Tanner Evans
39 Adam Green
43 Rick Martinez
45 Rocky Boyer
46 Donovan Lewis
47 Stew McGinnis
72 Matt Friend
81 Nate Louis
84 D'Anthony Doss
85 Cody Followell
93 Austin Blair
TM TEAM
Uni. Player
2 Trey Todd
3 Chase Taylor
4 Montell Scott
7 Jamarco Clark
8 Raul Becerril
9 Darryl Smith
11 Limichael Peepl
12 Zandro Diaz
17 Caleb Huss
18 Brandon Baker
20 Lance Mountain
23 Raul Lozano
24 Shawn Foster
25 Adrian Smith
27 Matt Klundt
28 Jeremiah Foley
32 Ryan Gerleman
40 Jory Simms
54 Nate Daniels
55 Brad Sabel
56 Andrew Terrell
81 Ridge Hobbs
84 Tylor Hoyle
88 Jake Tolander
94 Sam Balbach
95 Jonathon Olson
TM TEAM
DID NOT PARTICIPATE
Eureka Iowa Wesleyan
Uni. Player
1 Eron Marquez
2 Jake Bane
4 Darien Anthony
15 Cody Cloud
16 Jake Rutherford
18 Conrad Schumann
19 Will Hansen
21 Austin Pannell
22 Aaron Pearlman
24 C. Watson
29 Robert Thompson
32 Gary Arvik
33 Josh Linder
34 Kolton Merritt
35 Lee Edwards
36 Taylor Huber
38 Everett King
40 Tyler Railey
41 Chris Walls
42 Tyler Schuler
44 Ty Cowin
49 Sam Dailey
51 Alex Anderson
52 Nate Atkins
53 Brandon Schuler
54 Cody Johnson
55 Hayden Ward
57 Austin Stearns
58 Geoff Hudson
60 Jesse Sams
62 A. Rodriguez
64 Patrick Brinson
67 Wyatt Walsh
71 Nate Schroeder
73 Zach Thomas
74 Austin Horchem
75 Spencer Keene
76 Brandon Weed
77 Paul Webb
78 J.r. Lester
79 Javier Rivera
80 Patrick Lindsey
82 Blake Lishka
86 Tyler Hernandez
88 D. Wilson
89 Beau Anderson
91 Ben Reed
92 Gary Cecil
96 Sam Mitchell
Uni. Player
6 Chase Tackett
14 Graham Wittrock
16 Tyler Priem
21 Eric Bonner
26 Donnie Johnson
31 Andy Hensel
35 Alek Blain
41 Harley Malmgren
50 Nick Cox
51 Damien Abel
53 Nick Swanson
57 Connor Morrison
61 Troy Hallberg
62 Keenan Begley
64 James Green
65 Ja'Korey Walker
69 Nick Huys
71 Zach Garrett
72 Steven Gipson
73 Carlos Jordan
77 Jake Erspamer
83 Nathan Ibarra
86 Marshall Mullin
93 Nate Miller
96 Ronnie Kaesberg
97 John Fischer
98 Alex Cole
Sep. 1: All times Eastern
7:00 PM
Coast Guard at Anna Maria
7:00 PM
Defiance at Baldwin Wallace
Live Stats
7:00 PM
Washington and Lee at Johns Hopkins
7:30 PM
Trine at Manchester
Live Stats
8:00 PM
Millsaps at Belhaven
Sep. 2: All times Eastern
6:00 PM
Mass-Dartmouth at Mount Ida
6:00 PM
Delaware Valley at Wesley
7:00 PM
Muhlenberg at Wilkes
7:00 PM
N.C. Wesleyan at Stevenson
7:00 PM
Western New England at Springfield
Video Live Stats
7:00 PM
Fitchburg State at Becker
Video Live Stats
7:00 PM
Albright at Salisbury
7:00 PM
WPI at MIT
Live Stats
7:00 PM
Salve Regina at Worcester State
7:00 PM
Bridgewater State at Curry
7:00 PM
Morrisville State at St. Lawrence
10:00 PM
Adrian at Pacific
Sep. 3: All times Eastern
12:00 PM
Endicott at Framingham State
Live Stats
12:00 PM
Washington U. at Carnegie Mellon
Live Stats
12:00 PM
Chicago at Case Western Reserve
12:00 PM
Husson at Alfred
12:00 PM
SUNY-Maritime at Maine Maritime
Video
12:00 PM
Cortland at Heidelberg
12:00 PM
Otterbein at Buffalo State
12:00 PM
Ursinus at Bethany
12:00 PM
Sewanee at Kenyon
1:00 PM
King's at Moravian
Live Stats
1:00 PM
Kean at Christopher Newport
1:00 PM
McDaniel at Catholic
Live Stats
1:00 PM
Lebanon Valley at Franklin and Marshall
1:00 PM
Plymouth State at Castleton
Live Stats
1:00 PM
RPI at Norwich
1:00 PM
Randolph-Macon at Dickinson
1:00 PM
Oberlin at Kalamazoo
1:00 PM
Emory and Henry at Ferrum
1:00 PM
Wooster at Washington and Jefferson
1:00 PM
Alfred State at William Paterson
1:00 PM
St. Vincent at Alma
Live Stats
1:00 PM
Concordia (Wis.) at Finlandia
1:00 PM
Olivet at St. John Fisher
1:00 PM
Rowan at Widener
1:00 PM
Hobart at Brockport
1:00 PM
Union at Ithaca
1:00 PM
Susquehanna at Lycoming
1:00 PM
Utica at Misericordia
1:00 PM
The Apprentice School at Methodist
1:00 PM
TCNJ at UW-Whitewater
1:30 PM
Wilmington at Bluffton
1:30 PM
Monmouth at Hope
1:30 PM
Bridgewater at Gettysburg
1:30 PM
Muskingum at Waynesburg
1:30 PM
Juniata at Grove City
2:00 PM
Wisconsin Lutheran at Trinity Int'l
2:00 PM
Lakeland at Carroll
Video Live Stats
2:00 PM
UW-Stevens Point at St. Norbert
2:00 PM
Austin at Hendrix
2:00 PM
Maranatha Baptist at Martin Luther
Live Stats
2:00 PM
Millikin at Greenville
Live Stats
2:00 PM
Eureka at Knox
Live Stats
2:00 PM
MacMurray at Rockford
2:00 PM
Gustavus Adolphus at Westminster (Mo.)
Video Live Stats
2:00 PM
UW-La Crosse at Luther
2:00 PM
Beloit at Lake Forest
2:00 PM
Concordia-Moorhead at Jamestown
2:00 PM
Crown at Hamline
Live Stats
2:00 PM
Carleton at Macalester
2:00 PM
Bethel at Dubuque
2:00 PM
St. Scholastica at St. John's
Live Stats
2:00 PM
St. Olaf at Grinnell
2:00 PM
Buena Vista at Mayville St.
2:00 PM
Simpson at UW-Stout
2:00 PM
Aurora at Carthage
2:00 PM
UW-River Falls at Coe
2:00 PM
Ripon at Concordia-Chicago
2:00 PM
Elmhurst at Loras
2:00 PM
Huntingdon at Louisiana College
2:00 PM
North Central (Ill.) at Robert Morris-Chicago
2:00 PM
Benedictine at Wheaton (Ill.)
2:00 PM
John Carroll at UW-Oshkosh
2:30 PM
Southern Virginia at Earlham
Live Stats
2:30 PM
Lawrence at Presentation
4:00 PM
UW-Platteville at George Fox
4:00 PM
La Verne at Puget Sound
Video Live Stats
4:00 PM
Central at Whitworth
5:00 PM
Hartwick at Western Connecticut
Live Stats
6:00 PM
Wabash at Albion
6:00 PM
Maryville (Tenn.) at Berry
6:00 PM
Augustana at Mount St. Joseph
6:00 PM
Thomas More at Franklin
Live Stats
6:00 PM
Hampden-Sydney at Averett
7:00 PM
Denison at Marietta
7:00 PM
Hiram at Westminster (Pa.)
7:00 PM
Thiel at Allegheny
7:00 PM
Capital at Wittenberg
Live Stats
7:00 PM
Shenandoah at Gallaudet
Live Stats
7:00 PM
Illinois College at Rose-Hulman
Video Live Stats
7:00 PM
Geneva at Frostburg State
7:00 PM
Nichols at Westfield State
7:00 PM
Greensboro at Guilford
Live Stats
7:00 PM
LaGrange at Birmingham-Southern
7:00 PM
Hardin-Simmons at Southwestern
7:00 PM
Anderson at North Park
7:00 PM
Ohio Wesleyan at Mary Hardin-Baylor
7:00 PM
East Texas Baptist at Texas Lutheran
7:10 PM
St. Thomas at UW-Eau Claire
Video Live Stats
7:30 PM
Hanover at Centre
8:00 PM
Willamette at Rhodes
8:00 PM
Cornell at Iowa Wesleyan
Live Stats
8:00 PM
Augsburg at Northwestern (Minn.)
Live Stats
8:00 PM
Southwestern Assemblies at Howard Payne
8:00 PM
Sul Ross State at UT-Permian Basin
8:30 PM
Redlands at Trinity (Texas)
Dec. 18: All times Eastern
Final
Mount Union 49, at St. Thomas 35
@ Salem, Va.
Box Score Recap Recap Photos