Dakota Wesleyan vs. UW-Stout at Menomonie, Wis.
9/7/2013 at 1:05 pm
Dakota Wesleyan
20
UW-Stout
35
Scoring 1 2 3 4 Final
Dakota Wesleyan (0-1) 6 0 7 7 20
UW-Stout (1-0) 0 20 15 0 35
Menomonie, Wis. | Williams Stadium

Dakota Wesleyan

Offense
HB Brown, Arthur
FL Breen, Mitch
SE Muilenburg, Ant
QB Bane, Jon
TB Barnaud, Franco
TE Duerksen, Cody
C Witte, Eric
RG Eriksen, Skyler
LG Verry, Jake
LT Hencke, Kyle
RT Bloch, Spencer
Defense
LB Bonte, Brady
LB Bormann, Adam
CB Munk, Tanner
DB Van Winkle, Jar
LB Cervantes, Anth
DB McManus, Matt
CB Island, Trevin
LB Maassen, Jeff
DL Mudder, Brady
DL Gruis, Eric
DL Tuttle, Matt

UW-Stout

Offense
WR Trevor Morning
WR Cody Rosemeyer
QB Hank Kujak
TB Tanner Kuehn
FB Bobby Nyland
C David Koronkiewicz
LG David Reyes
LT Devon Greiber
RG Kevin Russell
RT Alex Jorgenson
TE Zach Dooher
Defense
FS Tyler Naatz
CB Dominque Rhodes
CB Mike Bond
SS Collin Laursen
WS Damian Guggenbuehl
DE Alec Zoern
LB David Lindell
LB Luke Bakkum
NT Josh Archibald
DT Jamie Rohrig
DE Kevin Houts
Sep. 5: All times Eastern
TBA
Anna Maria at Worcester State
TBA
McDaniel at Catholic
7:00 PM
Albright at Kean
7:00 PM
Widener at Rowan
7:00 PM
WPI at Curry
7:00 PM
Mass-Dartmouth at Mount Ida
7:00 PM
Salve Regina at Bridgewater State
7:30 PM
Trine at Manchester
Sep. 6: All times Eastern
TBA
RPI at Norwich
TBA
Plymouth State at Castleton State
TBA
Carnegie Mellon at Case Western Reserve
TBA
St. Lawrence at Coast Guard
TBA
Thomas More at Wesley
TBA
Rhodes at Austin
TBA
Arizona Christian at George Fox
12:00 PM
Dickinson at Hobart
12:00 PM
Holland College (PEI, Canada) at Maine Maritime
Video
12:00 PM
Otterbein at St. John Fisher
12:00 PM
Union at Ithaca
1:00 PM
Lebanon Valley at Franklin and Marshall
1:00 PM
Emory and Henry at Ferrum
1:00 PM
Washington and Lee at Averett
1:00 PM
Franklin at Illinois Wesleyan
1:00 PM
Hampden-Sydney at Wabash
1:00 PM
Rose-Hulman at Kalamazoo
Live Stats Video
1:00 PM
Wilmington at Olivet
1:00 PM
Adrian at Defiance
1:00 PM
King's at Moravian
1:00 PM
Alfred State at Morrisville State
1:00 PM
Randolph-Macon at Johns Hopkins
1:00 PM
Susquehanna at Lycoming
1:00 PM
Oberlin at Brockport State
1:00 PM
Utica at Misericordia
1:00 PM
Delaware Valley at Montclair State
1:00 PM
Southern Virginia at Methodist
1:00 PM
Ohio Wesleyan at Bluffton
1:00 PM
Marietta at Kenyon
1:00 PM
Merchant Marine at Apprentice
1:30 PM
Alma at Heidelberg
1:30 PM
Berry at Maryville (Tenn.)
1:30 PM
Bridgewater (Va.) at Gettysburg
1:30 PM
Muskingum at Waynesburg
1:30 PM
St. Vincent at John Carroll
1:30 PM
Mount Union at Bethany
1:30 PM
Juniata at Grove City
2:00 PM
Sewanee at DePauw
2:00 PM
Carleton at Macalester
2:00 PM
Albion at UW-Stevens Point
2:00 PM
UW-Platteville at Buena Vista
2:00 PM
UW-Eau Claire at St. Thomas
2:00 PM
Ohio Northern at Washington U.
Live Stats Video
2:00 PM
UW-River Falls at St. John's
2:00 PM
Crown at Gustavus Adolphus
2:00 PM
Concordia-Moorhead at Jamestown
2:00 PM
Simpson at Iowa Wesleyan
2:00 PM
Hope at Monmouth
2:00 PM
Lawrence at Rockford
2:00 PM
Aurora at Illinois College
2:00 PM
Carroll at Lakeland
2:00 PM
Elmhurst at Loras
2:00 PM
Millikin at Greenville
2:00 PM
Coe at Wheaton (Ill.)
2:00 PM
Central at Benedictine
2:00 PM
Presentation at Luther
2:00 PM
Martin Luther at Maranatha Baptist
2:00 PM
MacMurray at Culver-Stockton
2:00 PM
Eureka at Knox
2:00 PM
UW-Stout at Dakota Wesleyan
2:00 PM
Huntingdon at Louisiana College
3:00 PM
St. Norbert at Carthage
4:00 PM
Claremont-Mudd-Scripps at Puget Sound
4:00 PM
Pomona-Pitzer at MIT
4:00 PM
Lewis and Clark at Whitworth
5:00 PM
Hartwick at Western Connecticut
6:00 PM
Salisbury at Christopher Newport
6:00 PM
Augustana at Mount St. Joseph
7:00 PM
Stevenson at N.C. Wesleyan
7:00 PM
Butler at Wittenberg
Live Stats Video
7:00 PM
Shenandoah at Gallaudet
Audio
7:00 PM
Wooster at Washington and Jefferson
7:00 PM
Greensboro at Guilford
7:00 PM
Geneva at Frostburg State
7:00 PM
Thiel at Allegheny
7:00 PM
Taylor (Ind.) at Anderson
7:00 PM
Concordia (Wis.) at North Park
7:00 PM
Beloit at Chicago
Live Stats
7:00 PM
LaGrange at Birmingham-Southern
7:00 PM
Howard Payne at Trinity (Texas)
7:00 PM
Mary Hardin-Baylor at Millsaps
7:00 PM
Sul Ross State at Texas Lutheran
7:00 PM
Robert Morris-Chicago at UW-Oshkosh
7:00 PM
UW-La Crosse at Dubuque
7:30 PM
Hanover at Centre
8:00 PM
St. Olaf at Northwestern (Minn.)
8:00 PM
Hamline at Minnesota-Morris
8:00 PM
Lake Forest at Wisconsin Lutheran
8:00 PM
Wartburg at Augsburg
8:00 PM
Hardin-Simmons at Southwestern
Dec. 20: All times Eastern
Final
at UW-Whitewater 52, Mount Union 14
@ Salem Stadium; Salem, Va.
Box Score Recap Photos Photos
Dec. 14: All times Eastern
Final
UW-Whitewater 16, at Mary Hardin-Baylor 15
Box Score Recap Recap Photos
Final
at Mount Union 41, North Central (Ill.) 40
Box Score Recap Recap Photos

What We're Reading