Apprentice School vs. Bridgewater Eagles at Bridgewater, Va.
10/1/2011 at 1:00 pm
Apprentice School
13
Bridgewater (Va.)
57
Scoring 1 2 3 4 Final
Apprentice School (1-4) 7 0 0 6 13
Bridgewater (Va.) (3-1) 17 19 14 7 57
Bridgewater, Va. | Jopson Field
PARTICIPANTS
Apprentice School Bridgewater (Va.)
Uni. Player
4 Corey Sept
5 Paul Morgan
6 Donta Steward
8 Jovan McCamey
9 Louis Norwood
10 Jonathan Whelan
14 Dalvin Charles
18 Littleton Hurst
19 Blake Penix
20 JT Gateau
21 Marlon Lane
22 Aaron Finley
25 Ty Washington
26 Corinthious Nathan
28 Johnathan Miller
29 Malcolm Fullard
31 Shaen Garfield
32 Johnathan Jones
33 Dontavius Wilcher
34 Chris Virgin
35 Izhia Roundtree
37 Teyquan Mayfield
38 Darren Clark
39 TaMichael Fedd
49 Terrence Lennon
50 Brock Bullock
53 Baxter Newman
55 Joe Creek
56 Michael Carta
62 Chris Krauser
65 Devante Watson
66 Tanner Harper
72 Ivan Robinson
78 Larry Peterson
79 Demarcus Scott
80 Stan Smith
81 Trevon Johnson
84 Odis Wesby
88 Tyler Johnson
90 Kyell Collins
92 Daniel Kershner
94 Justin Hager
95 Jeff Daniels
96 Dakota Connell
98 Tyriee Hippard
99 Darin Spencer
TM TEAM
Uni. Player
1C Stephen Hardy
2 Eugene Cummings
3 Terrell Corley
5 Shawn Lee
6 Cassidy Burns
7 Andrew Palmer
9 Darrick Gore
11 Keith Lance
12 Carlos Gonzalez
13 Julius Delbridge
14 Willie Logan
15 R. Green-Ellis
16 Daryus Beale
17 Jeff Mehlhaff
18 Sammy Coleman
19 Tyler Staton
21 Stephen Jackson
22 Victor Williams
23 Chris Wholey
25 Michael Clopper
27 Damien Gero
28 DaMario McFadgen
29 Ryan Richmond
31 Travis Roadcap
32 Jermaine Spears
33 Anthony Carter
34 Jordan Hartman
35 Will Davis
36 Cole Nebb
37 Anthony Edwards
42 Salem Nganga
45 Willie Propps
46 Jeff Matthews
47 Todd Harris
48 Jacob Wright
50 Robbie Shelton
51 Alex Collins
52 Stephen Howard
55 Rodney Colley
56 Danny Grogg
60 John Brilliant
64 Joel Francis
67 Jaron Moody
68 James Clark
71 Kyle Keister
72 Shawn Otte
73 George Sheaffer
80 Anthony Church
81 Cliff Woodard
83 Justin Bingham
86 Leigh Bradley
87 Jordan Chambers-Blai
90 Derel Wright
91 Dominic Jeter
92 Tyler Thompson
94 Murphy Luatua
98 Samuel Dietze
99 Dillon Meacham
DID NOT PARTICIPATE
Apprentice School Bridgewater (Va.)
Uni. Player
2 Donzell Shearin
3 Al Little
7 George Godfrey
15 D'Anthony Lee
17 Mana Ohia
23 Nate Haymon
24 Layfette Murphy
27 Kris Richardson
30 Shamar Marsh
36 Charles Broadus
40 Tyrell Everett
43 Nikko Patterson
44 Erol Carter
46 Ge'Vonn Young
47 Nick Foor
48 Joseph Tabb
52 Cody Norris
58 Antonio Jones
59 Johnny Keller
60 Antoine Jones
61 Harris Styons
63 Terrell Boone
64 Brandon Pratt
68 Kenny Hales
69 Tim Anderson
73 Mason Karafa
75 Alvin Goodwyn
76 Chris Vassura
77 Connor Kennedy
83 Cody Peters
86 John Helmick
87 Chris Graham
91 Gilbert Flores
93 Jared Miller
12 12
Uni. Player
1 Broderick Brown
4 J. Hutchinson
8 Darrin McKenzie
10 Matt Prokop
20 Orlando Bryant
24 Nick Wimer
26 Shon Daniels
30 Jeremy Phillips
38 John Lezcano
39 David Crennan
40 Al Dillon
41 Michael Cook
44 Mitchell Parks
49 Kenny Nwankwo
53 Kurtis Dodd
54 Alex Rhodes
57 W. Barrineau
58 Tyler Knight
59 Jack Barchok
62 Conner McComas
63 Zach Orlando
65 Aaron McMillian
66 Michael Henson
69 Jacob Kroko
76 Joshua Guisto
77 Daniel Evans
78 Taylor Medrano
79 Andrew Sipala
82 David Duncan
84 Cord Keating
85 William Hanna
88 Chris Curry
89 Michael Hicklin
93 Dylan Kennedy
95 James Barden
96 Ryan Rowe
97 William Short
Sep. 5: All times Eastern
TBA
Anna Maria at Worcester State
TBA
McDaniel at Catholic
7:00 PM
Albright at Kean
7:00 PM
Widener at Rowan
7:00 PM
WPI at Curry
7:00 PM
Mass-Dartmouth at Mount Ida
7:00 PM
Salve Regina at Bridgewater State
7:30 PM
Trine at Manchester
Sep. 6: All times Eastern
TBA
RPI at Norwich
TBA
Plymouth State at Castleton State
TBA
Carnegie Mellon at Case Western Reserve
TBA
St. Lawrence at Coast Guard
TBA
Thomas More at Wesley
TBA
Rhodes at Austin
TBA
Arizona Christian at George Fox
12:00 PM
Dickinson at Hobart
12:00 PM
Holland College (PEI, Canada) at Maine Maritime
Video
12:00 PM
Otterbein at St. John Fisher
12:00 PM
Union at Ithaca
1:00 PM
Lebanon Valley at Franklin and Marshall
1:00 PM
Emory and Henry at Ferrum
1:00 PM
Washington and Lee at Averett
1:00 PM
Franklin at Illinois Wesleyan
1:00 PM
Hampden-Sydney at Wabash
1:00 PM
Rose-Hulman at Kalamazoo
Live Stats Video
1:00 PM
Wilmington at Olivet
1:00 PM
Adrian at Defiance
1:00 PM
King's at Moravian
1:00 PM
Alfred State at Morrisville State
1:00 PM
Randolph-Macon at Johns Hopkins
1:00 PM
Susquehanna at Lycoming
1:00 PM
Oberlin at Brockport State
1:00 PM
Utica at Misericordia
1:00 PM
Delaware Valley at Montclair State
1:00 PM
Southern Virginia at Methodist
1:00 PM
Ohio Wesleyan at Bluffton
1:00 PM
Marietta at Kenyon
1:00 PM
Merchant Marine at Apprentice
1:30 PM
Alma at Heidelberg
1:30 PM
Berry at Maryville (Tenn.)
1:30 PM
Bridgewater (Va.) at Gettysburg
1:30 PM
Muskingum at Waynesburg
1:30 PM
St. Vincent at John Carroll
1:30 PM
Mount Union at Bethany
1:30 PM
Juniata at Grove City
2:00 PM
Sewanee at DePauw
2:00 PM
Carleton at Macalester
2:00 PM
Albion at UW-Stevens Point
2:00 PM
UW-Platteville at Buena Vista
2:00 PM
UW-Eau Claire at St. Thomas
2:00 PM
Ohio Northern at Washington U.
Live Stats Video
2:00 PM
UW-River Falls at St. John's
2:00 PM
Crown at Gustavus Adolphus
2:00 PM
Concordia-Moorhead at Jamestown
2:00 PM
Simpson at Iowa Wesleyan
2:00 PM
Hope at Monmouth
2:00 PM
Lawrence at Rockford
2:00 PM
Aurora at Illinois College
2:00 PM
Carroll at Lakeland
2:00 PM
Elmhurst at Loras
2:00 PM
Millikin at Greenville
2:00 PM
Coe at Wheaton (Ill.)
2:00 PM
Central at Benedictine
2:00 PM
Presentation at Luther
2:00 PM
Martin Luther at Maranatha Baptist
2:00 PM
MacMurray at Culver-Stockton
2:00 PM
Eureka at Knox
2:00 PM
UW-Stout at Dakota Wesleyan
2:00 PM
Huntingdon at Louisiana College
3:00 PM
St. Norbert at Carthage
4:00 PM
Claremont-Mudd-Scripps at Puget Sound
4:00 PM
Pomona-Pitzer at MIT
4:00 PM
Lewis and Clark at Whitworth
5:00 PM
Hartwick at Western Connecticut
6:00 PM
Salisbury at Christopher Newport
7:00 PM
Stevenson at N.C. Wesleyan
7:00 PM
Butler at Wittenberg
Live Stats Video
7:00 PM
Shenandoah at Gallaudet
Audio
7:00 PM
Wooster at Washington and Jefferson
7:00 PM
Greensboro at Guilford
7:00 PM
Geneva at Frostburg State
7:00 PM
Thiel at Allegheny
7:00 PM
Concordia (Wis.) at North Park
7:00 PM
Beloit at Chicago
Live Stats
7:00 PM
LaGrange at Birmingham-Southern
7:00 PM
Howard Payne at Trinity (Texas)
7:00 PM
Mary Hardin-Baylor at Millsaps
7:00 PM
Sul Ross State at Texas Lutheran
7:00 PM
Robert Morris University (Ill.) at UW-Oshkosh
7:30 PM
Hanover at Centre
8:00 PM
St. Olaf at Northwestern (Minn.)
8:00 PM
Hamline at Minnesota-Morris
8:00 PM
Lake Forest at Wisconsin Lutheran
8:00 PM
Wartburg at Augsburg
8:00 PM
Hardin-Simmons at Southwestern
Dec. 20: All times Eastern
Final
at UW-Whitewater 52, Mount Union 14
@ Salem Stadium; Salem, Va.
Box Score Recap Photos Photos
Dec. 14: All times Eastern
Final
UW-Whitewater 16, at Mary Hardin-Baylor 15
Box Score Recap Recap Photos
Final
at Mount Union 41, North Central (Ill.) 40
Box Score Recap Recap Photos

What We're Reading