The view requested (11) is not available

2014 Division III football schedule

Previous seasons: 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 | 2005 | 2004 | 2003 | 2002 | 2001 | 2000 | 1999

Scoreboards by conference: Top 25 | ASC | Centennial | CCIW | Empire 8 | ECFC | HCAC | IIAC | Independents | Liberty League | MAC | MASCAC | MIAA | MIAC | MWC | NACC | NCAC | NEFC | NESCAC | NJAC | NWC | OAC | ODAC | PAC | SAA | SCAC | SCIAC | UMAC | USAC | WIAC

All times Eastern

Date Away Home Time/Status Links
Nov. 14 UW-Stout    No. 1 UW-Whitewater    3:00 PM
Nov. 14 East Texas Baptist    No. 2 Mary Hardin-Baylor    2:00 PM
Nov. 14 No. 3 Mount Union    No. 6 John Carroll    1:30 PM
Nov. 14 No. 4 Wesley    William Paterson    1:00 PM A
Nov. 14 No. 5 Wartburg    Loras    2:00 PM
Nov. 7 No. 6 John Carroll    Otterbein    1:30 PM
Nov. 14 No. 7 Johns Hopkins    McDaniel    TBA
Nov. 14 Carthage    No. 8 Wheaton (Ill.)    2:00 PM
Nov. 14 No. 9 Hobart    Rochester    12:00 PM
Nov. 14 No. 10 Linfield    Pacific Lutheran    4:00 PM
Nov. 14 No. 11 Widener    No. 16 Delaware Valley    1:00 PM
Nov. 14 Allegheny    No. 12 Wittenberg    1:00 PM V
Nov. 14 St. Olaf    No. 13 St. John's    2:00 PM
Nov. 14 No. 14 Wabash    DePauw    1:07 PM
Nov. 14 Elmhurst    No. 15 North Central (Ill.)    2:00 PM LS V A
Nov. 7 No. 16 Delaware Valley    Lycoming    1:00 PM
Nov. 14 Whittier    No. 17 Chapman    4:00 PM
Nov. 14 No. 18 Centre    Berry    1:00 PM
Nov. 14 Waynesburg    No. 19 Washington and Jefferson    TBA
Nov. 14 No. 20 St. Thomas    Gustavus Adolphus    2:00 PM
Nov. 14 Alfred    No. 21 St. John Fisher    1:00 PM
Nov. 7 No. 22 Thomas More    Case Western Reserve    TBA
Nov. 14 UW-Eau Claire    No. 23 UW-Oshkosh    2:00 PM
Nov. 14 No. 24 Texas Lutheran    Southwestern    7:00 PM
Nov. 14 Moravian    No. 25 Muhlenberg    1:00 PM
Sep. 3 Belhaven    Millsaps    TBA
Sep. 3 Anna Maria    Coast Guard    7:00 PM
Sep. 3 Franklin and Marshall    Lebanon Valley    7:00 PM
Sep. 3 Manchester    Trine    7:30 PM
Sep. 3 Bethel    UW-Stout    8:00 PM
Sep. 4 Salisbury    Albright    7:00 PM LS
Sep. 4 Gettysburg    Bridgewater (Va.)    7:00 PM
Sep. 4 Averett    Washington and Lee    7:00 PM LS
Sep. 4 St. Lawrence    Morrisville State    7:00 PM
Sep. 4 MIT    WPI    7:00 PM LS V
Sep. 4 Westfield State    Nichols    7:00 PM
Sep. 4 Becker    Fitchburg State    7:00 PM
Sep. 4 Stevenson    N.C. Wesleyan    7:00 PM
Sep. 4 Mount Ida    Mass-Dartmouth    7:00 PM
Sep. 4 Curry    Bridgewater State    7:00 PM
Sep. 4 Luther    UW-La Crosse    8:30 PM
Sep. 5 Buffalo State    Otterbein    TBA
Sep. 5 Lycoming    Susquehanna    TBA
Sep. 5 Guilford    Greensboro    TBA
Sep. 5 Buena Vista    UW-Platteville    TBA
Sep. 5 George Fox    La Verne    TBA
Sep. 5 Norwich    RPI    12:00 PM
Sep. 5 Heidelberg    Cortland State    12:00 PM
Sep. 5 Maine Maritime    SUNY-Maritime    12:00 PM
Sep. 5 Alfred    Husson    12:00 PM
Sep. 5 Framingham State    Endicott    12:00 PM LS
Sep. 5 TCNJ    Christopher Newport    12:00 PM
Sep. 5 Worcester State    Salve Regina    12:00 PM LS
Sep. 5 Grove City    Juniata    12:00 PM
Sep. 5 Westminster (Mo.)    Southwestern Assemblies    12:00 PM
Sep. 5 William Paterson    Alfred State    1:00 PM
Sep. 5 Alma    Finlandia    1:00 PM
Sep. 5 Springfield    Western New England    1:00 PM
Sep. 5 Ferrum    Emory and Henry    1:00 PM
Sep. 5 Earlham    Olivet    1:00 PM LS
Sep. 5 Ithaca    Union    1:00 PM
Sep. 5 Brockport State    Oberlin    1:00 PM
Sep. 5 Western Connecticut    Hartwick    1:00 PM
Sep. 5 Castleton State    Plymouth State    1:00 PM
Sep. 5 Methodist    Apprentice    1:00 PM
Sep. 5 Case Western Reserve    Chicago    1:00 PM V
Sep. 5 Carnegie Mellon    Washington U.    1:00 PM LS
Sep. 5 Illinois Wesleyan    Franklin    1:30 PM LS
Sep. 5 Berry    Maryville (Tenn.)    1:30 PM
Sep. 5 Monmouth    Hope    1:30 PM
Sep. 5 Bluffton    Wilmington    1:30 PM
Sep. 5 Kenyon    Sewanee    2:00 PM
Sep. 5 Beloit    Concordia-Chicago    2:00 PM
Sep. 5 Rockford    Lawrence    2:00 PM
Sep. 5 Wisconsin Lutheran    Lake Forest    2:00 PM
Sep. 5 Carthage    St. Norbert    2:00 PM
Sep. 5 Jamestown    Concordia-Moorhead    2:00 PM
Sep. 5 Macalester    Carleton    2:00 PM
Sep. 5 Minnesota-Morris    Hamline    2:00 PM
Sep. 5 Northwestern (Minn.)    St. Olaf    2:00 PM
Sep. 5 Illinois College    Aurora    2:00 PM
Sep. 5 North Park    Concordia (Wis.)    2:00 PM
Sep. 5 UW-River Falls    Simpson    2:00 PM
Sep. 5 Hendrix    Austin    2:00 PM
Sep. 5 Southwestern    Hardin-Simmons    2:00 PM
Sep. 5 Knox    Eureka    2:00 PM
Sep. 5 Maranatha Baptist    Martin Luther    2:00 PM
Sep. 5 St. Scholastica    Ripon    2:00 PM
Sep. 5 Louisiana College    Huntingdon    2:00 PM
Sep. 5 Loras    Elmhurst    2:00 PM
Sep. 5 Pacific    College of Idaho    3:00 PM
Sep. 5 Puget Sound    Claremont-Mudd-Scripps    4:00 PM LS
Sep. 5 Misericordia    Utica    4:30 PM LS V A
Sep. 5 Defiance    Adrian    5:00 PM
Sep. 5 Moravian    King's    6:00 PM
Sep. 5 Birmingham-Southern    LaGrange    6:00 PM
Sep. 5 UW-Stevens Point    Albion    6:00 PM
Sep. 5 Allegheny    Thiel    7:00 PM
Sep. 5 Gallaudet    Shenandoah    7:00 PM LS LS V A
Sep. 5 Kalamazoo    Rose-Hulman    7:00 PM LS V
Sep. 5 Westminster (Pa.)    Hiram    7:00 PM
Sep. 5 Marietta    Denison    7:00 PM
Sep. 5 Anderson    Taylor (Ind.)    7:00 PM
Sep. 5 Greenville    Millikin    7:00 PM
Sep. 5 Trinity (Texas)    Howard Payne    7:00 PM
Sep. 5 Mount St. Joseph    Augustana    7:00 PM
Sep. 5 Benedictine    Central    7:30 PM
Sep. 5 McMurry    East Texas Baptist    8:00 PM
Sep. 5 Lakeland    Carroll    8:00 PM
Sep. 5 Gustavus Adolphus    Crown    8:00 PM
Sep. 5 Iowa Wesleyan    Cornell    8:00 PM
Sep. 5 Frostburg State    Geneva    8:00 PM
Sep. 10 Maryville (Tenn.)    East Tenn. St.    7:00 PM
Sep. 11 SUNY-Maritime    Massachusetts Maritime    6:00 PM LS V
Eighth Annual Chowder Bowl
Sep. 11 Mass-Dartmouth    Springfield    7:00 PM
Sep. 11 WPI    Worcester State    7:00 PM
Sep. 11 FDU-Florham    TCNJ    7:00 PM
Sep. 11 Fitchburg State    Curry    7:00 PM
Sep. 12 Thiel    Bethany    TBA
Sep. 12 MIT    Becker    TBA
Sep. 12 St. Norbert    North Park    TBA
Sep. 12 UW-Platteville    Dubuque    TBA
Sep. 12 Willamette    Trinity (Texas)    TBA
Sep. 12 Pomona-Pitzer    Rhodes    TBA
Sep. 12 Utica    Ohio Northern    12:00 PM
Sep. 12 Cortland State    Framingham State    12:00 PM
Sep. 12 Husson    Alfred State    1:00 PM
Sep. 12 Lebanon Valley    Misericordia    1:00 PM
Sep. 12 Lycoming    Stevenson    1:00 PM LS
Sep. 12 Shenandoah    Ferrum    1:00 PM A
Sep. 12 Guilford    Methodist    1:00 PM
Sep. 12 Sewanee    Washington and Lee    1:00 PM LS
Sep. 12 Bridgewater State    Kean    1:00 PM
Sep. 12 Nichols    Anna Maria    1:00 PM
Sep. 12 RPI    Alfred    1:00 PM
Sep. 12 Ursinus    Gettysburg    1:00 PM
Sep. 12 Kenyon    Oberlin    1:00 PM
Sep. 12 Rochester    Catholic    1:00 PM
Sep. 12 Waynesburg    St. Vincent    1:00 PM
Sep. 12 Lincoln (Pa.)    N.C. Wesleyan    1:00 PM
Sep. 12 Plymouth State    Mount Ida    1:00 PM
Sep. 12 Moravian    McDaniel    1:00 PM
Sep. 12 Juniata    Dickinson    1:00 PM
Sep. 12 Minnesota-Morris    Greenville    1:00 PM
Sep. 12 St. Lawrence    Norwich    1:30 PM
Sep. 12 Baldwin Wallace    Bluffton    1:30 PM
Sep. 12 Apprentice    Hartwick    2:00 PM
Sep. 12 Central    Monmouth    2:00 PM
Sep. 12 Kalamazoo    Millikin    2:00 PM
Sep. 12 Hope    Elmhurst    2:00 PM
Sep. 12 Olivet    Carthage    2:00 PM
Sep. 12 Carleton    Knox    2:00 PM
Sep. 12 St. Olaf    Luther    2:00 PM
Sep. 12 Concordia (Wis.)    Augsburg    2:00 PM
Sep. 12 Lake Forest    Gustavus Adolphus    2:00 PM
Sep. 12 Ripon    Rockford    2:00 PM
Sep. 12 Southwestern Assemblies    Austin    2:00 PM
Sep. 12 Iowa Wesleyan    Westminster (Mo.)    2:00 PM LS
Sep. 12 Albion    Augustana    2:00 PM
Sep. 12 Beloit    Grinnell    2:00 PM
Sep. 12 Cornell    Coe    2:00 PM
Sep. 12 Eureka    Martin Luther    2:00 PM
Sep. 12 Wayland Baptist    Howard Payne    2:00 PM
Sep. 12 Alma    Illinois Wesleyan    2:00 PM
Sep. 12 MacMurray    St. Scholastica    2:00 PM
Sep. 12 Coast Guard    Merchant Marine    2:30 PM
Sep. 12 UW-Stout    Loras    3:00 PM
Sep. 12 Lawrence    Maranatha Baptist    3:00 PM
Sep. 12 East Texas Baptist    Texas Col.    3:00 PM
Sep. 12 Redlands    George Fox    3:00 PM
Sep. 12 Whittier    Whitworth    4:00 PM
Sep. 12 Claremont-Mudd-Scripps    Lewis and Clark    4:00 PM
Sep. 12 Occidental    Puget Sound    4:00 PM
Sep. 12 Randolph-Macon    Averett    6:00 PM
Sep. 12 LaGrange    Berry    6:00 PM
Sep. 12 Concordia (Mich.)    Anderson    6:00 PM
Sep. 12 Union    Western Connecticut    6:00 PM
Sep. 12 Franklin    Butler    6:30 PM
Sep. 12 Hampden-Sydney    Christopher Newport    7:00 PM
Sep. 12 Bridgewater (Va.)    Greensboro    7:00 PM
Sep. 12 Wooster    Allegheny    7:00 PM
Sep. 12 Rose-Hulman    Illinois College    7:00 PM
Sep. 12 Concordia-Moorhead    UW-Eau Claire    7:00 PM
Sep. 12 Southwestern    McMurry    7:00 PM
Sep. 12 Lyon    Hendrix    7:00 PM
Sep. 12 Huntingdon    Birmingham-Southern    7:00 PM
Sep. 12 DePauw    Earlham    7:30 PM
Sep. 12 Trinity International    Wisconsin Lutheran    8:00 PM
Sep. 12 Hamline    Macalester    8:00 PM
Sep. 12 Carroll    Benedictine    8:00 PM
Sep. 12 Crown    Northwestern (Minn.)    8:00 PM
Sep. 12 Pacific Lutheran    Cal Lutheran    10:00 PM
Sep. 18 Worcester State    Bridgewater State    7:00 PM
Sep. 18 SUNY-Maritime    Merchant Marine    7:00 PM
Sep. 18 Becker    Nichols    7:00 PM
Sep. 19 St. Vincent    Case Western Reserve    TBA
Sep. 19 Lakeland    Albion    TBA
Sep. 19 Kean    TCNJ    TBA
Sep. 19 Coast Guard    Catholic    TBA
Sep. 19 MIT    RPI    TBA
Sep. 19 Fitchburg State    Framingham State    TBA
Sep. 19 South Dakota Mines    UW-River Falls    TBA
Sep. 19 Wayland Baptist    Hardin-Simmons    TBA
Sep. 19 Sewanee    Birmingham-Southern    TBA
Sep. 19 Hartwick    Brockport State    12:00 PM
Sep. 19 Massachusetts Maritime    Maine Maritime    12:00 PM
43rd Annual Admiral's Cup
Sep. 19 Castleton State    Salve Regina    12:00 PM LS
Sep. 19 Alfred State    Rochester    12:00 PM
Sep. 19 Endicott    St. Lawrence    1:00 PM
Sep. 19 Concordia-Chicago    Kalamazoo    1:00 PM
Sep. 19 Western Connecticut    Plymouth State    1:00 PM
Sep. 19 Salisbury    Montclair State    1:00 PM
Sep. 19 Springfield    Mount Ida    1:00 PM
Sep. 19 Greensboro    Gallaudet    1:00 PM
Sep. 19 Wooster    DePauw    1:00 PM
Sep. 19 Rhodes    Berry    1:00 PM
Sep. 19 Norwich    WPI    1:00 PM V
Sep. 19 Shenandoah    N.C. Wesleyan    1:00 PM A
Sep. 19 Hiram    Kenyon    1:00 PM
Sep. 19 Aurora    Olivet    1:00 PM LS
Sep. 19 Hampden-Sydney    Ferrum    1:00 PM
Sep. 19 Frostburg State    Southern Virginia    1:00 PM
Sep. 19 Concordia (Wis.)    Hope    1:00 PM
Sep. 19 Buffalo State    Alfred    1:00 PM
Sep. 19 Gettysburg    Juniata    1:00 PM
Sep. 19 Stevenson    Lebanon Valley    1:00 PM
Sep. 19 Rowan    William Paterson    1:00 PM
Sep. 19 Union    Western New England    1:00 PM
Sep. 19 Franklin and Marshall    Ursinus    1:00 PM
Sep. 19 Randolph-Macon    Methodist    1:00 PM
Sep. 19 FDU-Florham    King's    1:00 PM
Sep. 19 Mass-Dartmouth    Westfield State    1:00 PM
Sep. 19 Wisconsin Lutheran    Trine    1:00 PM
Sep. 19 Wilkes    Lycoming    1:30 PM
Sep. 19 Defiance    Mount St. Joseph    1:30 PM
Sep. 19 Manchester    Earlham    1:30 PM
Sep. 19 Hanover    Rose-Hulman    2:00 PM LS LS V
Sep. 19 Chicago    Millsaps    2:00 PM
Sep. 19 Carleton    Augsburg    2:00 PM
Sep. 19 Bethel    St. Olaf    2:00 PM
Sep. 19 Simpson    Illinois Wesleyan    2:00 PM
Sep. 19 Grinnell    Luther    2:00 PM
Sep. 19 Martin Luther    Crown    2:00 PM
Sep. 19 MacMurray    Westminster (Mo.)    2:00 PM LS
Sep. 19 Lawrence    Beloit    2:00 PM
Sep. 19 Central    Maranatha Baptist    2:00 PM
Sep. 19 St. Scholastica    Eureka    2:00 PM
Sep. 19 Greenville    Iowa Wesleyan    2:00 PM
Sep. 19 Augustana    Loras    2:00 PM
Sep. 19 Northwestern (Minn.)    Minnesota-Morris    2:00 PM
Sep. 19 Curry    Anna Maria    3:00 PM
Sep. 19 Coe    UW-Stevens Point    3:00 PM
Sep. 19 Cal Lutheran    Willamette    3:30 PM
Sep. 19 La Verne    Whitworth    4:00 PM
Sep. 19 Austin College    Whittier    4:00 PM
Sep. 19 Lewis and Clark    Pomona-Pitzer    4:00 PM
Sep. 19 Austin    Whittier    4:00 PM
Sep. 19 Benedictine    Adrian    5:00 PM
Sep. 19 Otterbein    Marietta    6:00 PM
Sep. 19 Anderson    Franklin    6:00 PM LS
Sep. 19 Maryville (Tenn.)    Emory and Henry    6:00 PM
Sep. 19 Ave Maria    LaGrange    6:00 PM
Sep. 19 Rockford    Alma    7:00 PM
Sep. 19 Averett    Guilford    7:00 PM
Sep. 19 Newport News Apprentice School    Bridgewater (Va.)    7:00 PM
Sep. 19 Baldwin Wallace    Ohio Northern    7:00 PM
Sep. 19 Morrisville State    Utica    7:00 PM LS V A
Sep. 19 Oberlin    Denison    7:00 PM
Sep. 19 Capital    Wilmington    7:00 PM
Sep. 19 Sul Ross State    Trinity (Texas)    7:00 PM
Sep. 19 Howard Payne    Southwestern Assemblies    7:00 PM
Sep. 19 Gustavus Adolphus    Hamline    8:00 PM
Sep. 19 East Texas Baptist    Southwestern    8:00 PM
Sep. 19 Dubuque    Pacific    10:00 PM
Sep. 25 Apprentice School    Washington and Lee    7:00 PM LS
Sep. 25 William Paterson    Kean    7:00 PM
Sep. 25 Western New England    Curry    7:00 PM
Sep. 25 Bridgewater State    Fitchburg State    7:00 PM
Sep. 26 Massachusetts Maritime    Worcester State    TBA
Sep. 26 Amherst    Bates    TBA
Sep. 26 Emory and Henry    East Tennessee State    TBA
Sep. 26 Williams    Bowdoin    TBA
Sep. 26 Tufts    Hamilton    TBA
Sep. 26 Middlebury    Wesleyan    TBA
Sep. 26 RPI    WPI    TBA V
Sep. 26 Maine Maritime    MIT    TBA
Sep. 26 Montclair State    Rowan    TBA
Sep. 26 St. Vincent    Grove City    TBA
Sep. 26 Muskingum    Capital    TBA
Sep. 26 Wilkes    FDU-Florham    TBA
Sep. 26 Sul Ross State    Wayland Baptist    TBA
Sep. 26 Huntingdon    Belhaven    TBA
Sep. 26 Springfield    Rochester    12:00 PM
Sep. 26 Endicott    Nichols    12:00 PM
Sep. 26 Framingham State    Western Connecticut    12:00 PM
Sep. 26 Alfred State    Castleton State    12:00 PM
Sep. 26 Trinity (Conn.)    Colby    1:00 PM
Sep. 26 Utica    Cortland State    1:00 PM
Sep. 26 Case Western Reserve    Thiel    1:00 PM
Sep. 26 DePauw    Hiram    1:00 PM
Sep. 26 Denison    Wooster    1:00 PM LS
Sep. 26 Southern Virginia    Salisbury    1:00 PM
Sep. 26 Buffalo State    Morrisville State    1:00 PM
Sep. 26 Alfred    Ithaca    1:00 PM
Sep. 26 Kenyon    Allegheny    1:00 PM
Sep. 26 Susquehanna    Gettysburg    1:00 PM
Sep. 26 Albright    Lycoming    1:00 PM
Sep. 26 St. Lawrence    Union    1:00 PM
Sep. 26 Juniata    Franklin and Marshall    1:00 PM
Sep. 26 Moravian    Dickinson    1:00 PM
Sep. 26 UW-River Falls    Southwestern    1:00 PM
Sep. 26 Minnesota-Morris    Iowa Wesleyan    1:00 PM
Sep. 26 Franklin    Bluffton    1:30 PM
Sep. 26 Heidelberg    Ohio Northern    1:30 PM
Sep. 26 Salve Regina    Coast Guard    1:30 PM
Sep. 26 Earlham    Anderson    1:30 PM
Sep. 26 Hanover    Defiance    1:30 PM
Sep. 26 Mount St. Joseph    Manchester    1:30 PM
Sep. 26 Wilmington    Otterbein    1:30 PM
Sep. 26 Berry    Sewanee    2:00 PM
Sep. 26 Millsaps    Hendrix    2:00 PM
Sep. 26 Birmingham-Southern    Washington U.    2:00 PM LS
Sep. 26 Carthage    Lakeland    2:00 PM
Sep. 26 Concordia-Moorhead    St. Olaf    2:00 PM
Sep. 26 Augsburg    Gustavus Adolphus    2:00 PM
Sep. 26 Carleton    Bethel    2:00 PM
Sep. 26 Millikin    Aurora    2:00 PM
Sep. 26 Elmhurst    Simpson    2:00 PM
Sep. 26 Maranatha Baptist    Concordia-Chicago    2:00 PM
Sep. 26 St. Scholastica    Crown    2:00 PM
Sep. 26 Austin    Howard Payne    2:00 PM
Sep. 26 Westminster (Mo.)    Greenville    2:00 PM
Sep. 26 Beloit    Lake Forest    2:00 PM
Sep. 26 Carroll    Monmouth    2:00 PM
Sep. 26 Ripon    Cornell    2:00 PM
Sep. 26 Eureka    MacMurray    2:00 PM
Sep. 26 Knox    Lawrence    2:00 PM
Sep. 26 Northwestern (Minn.)    Martin Luther    2:00 PM
Sep. 26 St. Norbert    Illinois College    2:00 PM
Sep. 26 Grinnell    Macalester    2:00 PM
Sep. 26 Carnegie Mellon    Geneva    3:00 PM
Sep. 26 Misericordia    Stevenson    3:00 PM LS
Sep. 26 UW-Stevens Point    Finlandia    4:00 PM
Sep. 26 Plymouth State    Mass-Dartmouth    4:00 PM
Sep. 26 Trinity (Texas)    Pacific Lutheran    4:00 PM
Sep. 26 Oberlin    Ohio Wesleyan    7:00 PM
Sep. 26 Waldorf    Buena Vista    8:00 PM
Sep. 26 Louisiana College    East Texas Baptist    8:00 PM
Sep. 26 Pacific    Occidental    10:00 PM
Sep. 26 George Fox    Arizona Christian    10:15 PM
Oct. 3 Bowdoin    Amherst    TBA
Oct. 3 Tufts    Bates    TBA
Oct. 3 Colby    Middlebury    TBA
Oct. 3 Wesleyan    Hamilton    TBA
Oct. 3 Case Western Reserve    Bethany    TBA
Oct. 3 Gallaudet    Mount Ida    TBA
Oct. 3 Carnegie Mellon    Westminster (Pa.)    TBA
Oct. 3 Merchant Marine    RPI    TBA
Oct. 3 Denison    Ohio Wesleyan    TBA
Oct. 3 Nichols    Western New England    TBA
Oct. 3 Western Connecticut    Bridgewater State    TBA
Oct. 3 Mass-Dartmouth    Framingham State    TBA
Oct. 3 UW-La Crosse    UW-River Falls    TBA
Oct. 3 Sewanee    Rhodes    TBA
Oct. 3 Salisbury    TCNJ    12:00 PM
Oct. 3 Union    Springfield    12:00 PM
Oct. 3 Coast Guard    Maine Maritime    12:00 PM
Oct. 3 Fitchburg State    Massachusetts Maritime    12:00 PM LS V
Oct. 3 MIT    Endicott    12:00 PM LS
Oct. 3 Curry    Salve Regina    12:00 PM LS
Oct. 3 Castleton State    Husson    1:00 PM
Oct. 3 Rochester    St. Lawrence    1:00 PM
Oct. 3 DePauw    Kenyon    1:00 PM
Oct. 3 Kean    Frostburg State    1:00 PM
Oct. 3 Emory and Henry    Randolph-Macon    1:00 PM
Oct. 3 Guilford    Washington and Lee    1:00 PM LS
Oct. 3 Catholic    Hampden-Sydney    1:00 PM
Oct. 3 Morrisville State    Alfred    1:00 PM
Oct. 3 Ithaca    Utica    1:00 PM LS V A
Oct. 3 Albright    Misericordia    1:00 PM
Oct. 3 Thiel    St. Vincent    1:00 PM
Oct. 3 Greensboro    Ferrum    1:00 PM
Oct. 3 Gettysburg    McDaniel    1:00 PM
Oct. 3 Lycoming    Lebanon Valley    1:00 PM
Oct. 3 Hartwick    Cortland State    1:00 PM
Oct. 3 Dickinson    Franklin and Marshall    1:00 PM
Homecoming & Family Weekend - Battle for the Wagon
Oct. 3 King's    Stevenson    1:00 PM LS
Oct. 3 Westfield State    Plymouth State    1:00 PM
Oct. 3 Ursinus    Moravian    1:00 PM
Oct. 3 Crown    Westminster (Mo.)    1:00 PM LS
Oct. 3 Williams    Trinity (Conn.)    1:30 PM
Oct. 3 Otterbein    Heidelberg    1:30 PM
Oct. 3 Manchester    Franklin    1:30 PM LS
Oct. 3 Rose-Hulman    Anderson    1:30 PM
Oct. 3 Methodist    Maryville (Tenn.)    1:30 PM
Oct. 3 Baldwin Wallace    Muskingum    1:30 PM
Oct. 3 Bluffton    Hanover    1:30 PM
Oct. 3 Trine    Alma    1:30 PM
Oct. 3 Becker    Norwich    2:00 PM
Oct. 3 Adrian    Olivet    2:00 PM LS
Oct. 3 Anna Maria    SUNY-Maritime    2:00 PM
Oct. 3 Marietta    Wilmington    2:00 PM
Oct. 3 Kalamazoo    Benedictine    2:00 PM
Oct. 3 Concordia (Wis.)    Concordia-Chicago    2:00 PM
Oct. 3 Rockford    Aurora    2:00 PM
Oct. 3 Lakeland    Wisconsin Lutheran    2:00 PM
Oct. 3 Chicago    Birmingham-Southern    2:00 PM
Oct. 3 Illinois Wesleyan    Carthage    2:00 PM
Oct. 3 Bethel    Concordia-Moorhead    2:00 PM
Homecoming
Oct. 3 Gustavus Adolphus    Carleton    2:00 PM
Oct. 3 Buena Vista    Simpson    2:00 PM
Oct. 3 Luther    Dubuque    2:00 PM
Oct. 3 Hardin-Simmons    Trinity (Texas)    2:00 PM
Oct. 3 Southwestern    Austin    2:00 PM
Oct. 3 Lake Forest    Carroll    2:00 PM
Oct. 3 Monmouth    Beloit    2:00 PM
Oct. 3 Coe    Loras    2:00 PM
Oct. 3 Cornell    St. Norbert    2:00 PM
Oct. 3 Greenville    Eureka    2:00 PM
Oct. 3 Macalester    Knox    2:00 PM
Oct. 3 MacMurray    Minnesota-Morris    2:00 PM
Oct. 3 Iowa Wesleyan    Northwestern (Minn.)    2:00 PM
Oct. 3 Illinois College    Ripon    2:00 PM
Oct. 3 N.C. Wesleyan    Huntingdon    2:00 PM
Oct. 3 Sul Ross State    Louisiana College    2:00 PM
Oct. 3 Lawrence    Grinnell    2:00 PM
Oct. 3 UW-Eau Claire    UW-Stevens Point    3:00 PM
Oct. 3 Martin Luther    St. Scholastica    3:00 PM
Oct. 3 Alfred State    Brockport State    4:00 PM
Oct. 3 George Fox    Whitworth    4:00 PM
Oct. 3 Puget Sound    Willamette    4:00 PM
Oct. 3 Pacific Lutheran    Pacific    4:00 PM
Oct. 3 LaGrange    Averett    5:00 PM
Oct. 3 Albion    Hope    5:00 PM
Oct. 3 Rowan    Christopher Newport    6:00 PM
Oct. 3 Allegheny    Oberlin    6:00 PM
Oct. 3 Washington U.    Berry    6:00 PM
Berry College Mountain Day
Oct. 3 Earlham    Mount St. Joseph    6:00 PM
Oct. 3 Bridgewater (Va.)    Shenandoah    7:00 PM LS V A
Oct. 3 Elmhurst    Augustana    7:00 PM
Oct. 3 Whittier    Cal Lutheran    10:00 PM
Oct. 3 Pomona-Pitzer    Redlands    10:00 PM
Oct. 3 La Verne    Occidental    10:00 PM
Oct. 9 Bridgewater State    Mass-Dartmouth    7:00 PM
Oct. 10 Bowdoin    Tufts    TBA
Oct. 10 Middlebury    Amherst    TBA
Oct. 10 Bates    Williams    TBA
Oct. 10 Colby    Wesleyan    TBA
Oct. 10 Merchant Marine    Rochester    TBA
Oct. 10 Otterbein    Capital    TBA
Oct. 10 Worcester State    Fitchburg State    TBA
Sterling Cup
Oct. 10 St. Scholastica    Iowa Wesleyan    TBA
Oct. 10 Massachusetts Maritime    Western Connecticut    12:00 PM
Oct. 10 Norwich    Gallaudet    12:00 PM
Oct. 10 Hamilton    Trinity (Conn.)    1:00 PM
Oct. 10 Mount Ida    Castleton State    1:00 PM
Oct. 10 RPI    St. Lawrence    1:00 PM
Oct. 10 Olivet    Trine    1:00 PM
Oct. 10 Cortland State    Buffalo State    1:00 PM
Oct. 10 Rowan    Salisbury    1:00 PM
Homecoming/Family Weekend
Oct. 10 Shenandoah    Guilford    1:00 PM A
Oct. 10 Bridgewater (Va.)    Emory and Henry    1:00 PM
Oct. 10 Albion    Kalamazoo    1:00 PM
Oct. 10 Maryville (Tenn.)    N.C. Wesleyan    1:00 PM
Oct. 10 Washington and Lee    Hampden-Sydney    1:00 PM
Oct. 10 Christopher Newport    Kean    1:00 PM
Oct. 10 Montclair State    Southern Virginia    1:00 PM
Oct. 10 Ithaca    Hartwick    1:00 PM
Oct. 10 Wilkes    Albright    1:00 PM LS
Oct. 10 Maranatha Baptist    Finlandia    1:00 PM
Oct. 10 Huntingdon    Ferrum    1:00 PM
Oct. 10 Frostburg State    William Paterson    1:00 PM
Oct. 10 FDU-Florham    Lebanon Valley    1:00 PM
Oct. 10 Ohio Wesleyan    Kenyon    1:00 PM
Oct. 10 Randolph-Macon    Catholic    1:00 PM
Oct. 10 Berry    Chicago    1:00 PM LS V
Oct. 10 Hardin-Simmons    McMurry    1:00 PM
Oct. 10 Greenville    Crown    1:00 PM
Oct. 10 Heidelberg    Muskingum    1:30 PM
Oct. 10 WPI    Union    1:30 PM
Oct. 10 Franklin    Earlham    1:30 PM
Oct. 10 Waynesburg    Case Western Reserve    1:30 PM
Oct. 10 Rose-Hulman    Bluffton    1:30 PM
Oct. 10 Hanover    Mount St. Joseph    1:30 PM
Oct. 10 SUNY-Maritime    Becker    2:00 PM
Oct. 10 Husson    Anna Maria    2:00 PM
Oct. 10 Marietta    Baldwin Wallace    2:00 PM
Oct. 10 Greensboro    LaGrange    2:00 PM
Oct. 10 Concordia-Chicago    Lakeland    2:00 PM
Oct. 10 Hope    Rockford    2:00 PM
Oct. 10 Aurora    Concordia (Wis.)    2:00 PM
Oct. 10 Wisconsin Lutheran    Benedictine    2:00 PM
Oct. 10 Carthage    Elmhurst    2:00 PM
Oct. 10 Concordia-Moorhead    Carleton    2:00 PM
Oct. 10 St. Olaf    Gustavus Adolphus    2:00 PM
Oct. 10 Hamline    Bethel    2:00 PM
Oct. 10 Dubuque    Simpson    2:00 PM
Oct. 10 Luther    Central    2:00 PM
Oct. 10 UW-River Falls    UW-Eau Claire    2:00 PM
Oct. 10 Westminster (Mo.)    Eureka    2:00 PM
Oct. 10 UW-Stout    UW-La Crosse    2:00 PM
Oct. 10 Carroll    St. Norbert    2:00 PM
Oct. 10 Birmingham-Southern    Hendrix    2:00 PM
Oct. 10 Northwestern (Minn.)    MacMurray    2:00 PM
Oct. 10 Minnesota-Morris    Martin Luther    2:00 PM
Oct. 10 Ripon    Macalester    2:00 PM
Oct. 10 Illinois College    Monmouth    2:00 PM
Oct. 10 Loras    Buena Vista    2:00 PM
Oct. 10 Millikin    Illinois Wesleyan    2:30 PM
Oct. 10 Westminster (Pa.)    Thiel    3:00 PM
Oct. 10 UW-Stevens Point    UW-Platteville    3:00 PM
Oct. 10 Knox    Lake Forest    3:00 PM
Oct. 10 Southwestern    Okla. Panhandle    3:00 PM
Oct. 10 Grinnell    Cornell    3:00 PM
Oct. 10 Whitworth    Puget Sound    4:00 PM
Oct. 10 Claremont-Mudd-Scripps    La Verne    4:00 PM
Oct. 10 Redlands    Cal Lutheran    4:00 PM
Oct. 10 Willamette    Pacific Lutheran    4:00 PM
Oct. 10 Lewis and Clark    George Fox    4:30 PM
Oct. 10 Alma    Adrian    5:00 PM
Oct. 10 Methodist    Averett    6:00 PM
Oct. 10 Bethany    Carnegie Mellon    6:00 PM
Oct. 10 Utica    Brockport State    6:00 PM
Sep. 3: All times Eastern
TBA
Belhaven at Millsaps
7:00 PM
Anna Maria at Coast Guard
7:00 PM
Franklin and Marshall at Lebanon Valley
7:30 PM
Manchester at Trine
8:00 PM
Bethel at UW-Stout
Sep. 4: All times Eastern
7:00 PM
Salisbury at Albright
Live Stats
7:00 PM
Gettysburg at Bridgewater (Va.)
7:00 PM
Averett at Washington and Lee
Live Stats
7:00 PM
St. Lawrence at Morrisville State
7:00 PM
MIT at WPI
Live Stats Video
7:00 PM
Westfield State at Nichols
7:00 PM
Becker at Fitchburg State
7:00 PM
Stevenson at N.C. Wesleyan
7:00 PM
Mount Ida at Mass-Dartmouth
7:00 PM
Curry at Bridgewater State
8:30 PM
Luther at UW-La Crosse
Sep. 5: All times Eastern
TBA
Hobart at Dickinson
TBA
Buffalo State at Otterbein
TBA
Lycoming at Susquehanna
TBA
Guilford at Greensboro
TBA
Delaware Valley at Montclair State
TBA
Wilkes at Muhlenberg
TBA
Buena Vista at UW-Platteville
TBA
George Fox at La Verne
12:00 PM
Norwich at RPI
12:00 PM
Heidelberg at Cortland State
12:00 PM
Maine Maritime at SUNY-Maritime
12:00 PM
St. John Fisher at Thomas More
Live Stats
12:00 PM
Alfred at Husson
12:00 PM
Framingham State at Endicott
Live Stats
12:00 PM
TCNJ at Christopher Newport
12:00 PM
Worcester State at Salve Regina
Live Stats
12:00 PM
Grove City at Juniata
12:00 PM
Westminster (Mo.) at Southwestern Assemblies
1:00 PM
William Paterson at Alfred State
1:00 PM
Alma at Finlandia
1:00 PM
Springfield at Western New England
1:00 PM
Wittenberg at Capital
1:00 PM
Ferrum at Emory and Henry
1:00 PM
Earlham at Olivet
Live Stats
1:00 PM
Centre at Hanover
1:00 PM
Wabash at Hampden-Sydney
1:00 PM
Washington and Jefferson at Wooster
Live Stats
1:00 PM
Rowan at Widener
1:00 PM
Ithaca at Union
1:00 PM
Brockport State at Oberlin
1:00 PM
John Carroll at St. Vincent
1:00 PM
Western Connecticut at Hartwick
1:00 PM
Johns Hopkins at Randolph-Macon
1:00 PM
Castleton State at Plymouth State
1:00 PM
Methodist at Apprentice
1:00 PM
Case Western Reserve at Chicago
Video
1:00 PM
Carnegie Mellon at Washington U.
Live Stats
1:30 PM
Illinois Wesleyan at Franklin
Live Stats
1:30 PM
Berry at Maryville (Tenn.)
1:30 PM
Monmouth at Hope
1:30 PM
Bethany at Mount Union
Live Stats
1:30 PM
Bluffton at Wilmington
2:00 PM
Kenyon at Sewanee
2:00 PM
Beloit at Concordia-Chicago
2:00 PM
Rockford at Lawrence
2:00 PM
Wisconsin Lutheran at Lake Forest
2:00 PM
Carthage at St. Norbert
2:00 PM
Wheaton (Ill.) at Coe
2:00 PM
Jamestown at Concordia-Moorhead
2:00 PM
Macalester at Carleton
2:00 PM
Minnesota-Morris at Hamline
2:00 PM
Northwestern (Minn.) at St. Olaf
2:00 PM
Dubuque at St. John's
2:00 PM
Illinois College at Aurora
2:00 PM
North Park at Concordia (Wis.)
2:00 PM
UW-River Falls at Simpson
2:00 PM
Hendrix at Austin
2:00 PM
Southwestern at Hardin-Simmons
2:00 PM
Knox at Eureka
2:00 PM
UW-Oshkosh at Robert Morris Univ. (Ill.)
2:00 PM
Maranatha Baptist at Martin Luther
2:00 PM
St. Scholastica at Ripon
2:00 PM
Louisiana College at Huntingdon
2:00 PM
Loras at Elmhurst
3:00 PM
Pacific at College of Idaho
4:00 PM
Puget Sound at Claremont-Mudd-Scripps
Live Stats
4:30 PM
Misericordia at Utica
Live Stats Video Audio
5:00 PM
Defiance at Adrian
6:00 PM
Moravian at King's
6:00 PM
Birmingham-Southern at LaGrange
6:00 PM
UW-Stevens Point at Albion
7:00 PM
Allegheny at Thiel
7:00 PM
Gallaudet at Shenandoah
Live Stats Live Stats Video Audio
7:00 PM
Kalamazoo at Rose-Hulman
Live Stats Video
7:00 PM
Westminster (Pa.) at Hiram
7:00 PM
Marietta at Denison
7:00 PM
Anderson at Taylor (Ind.)
7:00 PM
Mary Hardin-Baylor at Ohio Wesleyan
7:00 PM
Greenville at Millikin
7:00 PM
Trinity (Texas) at Howard Payne
7:00 PM
Texas Lutheran at Sul Ross State
7:00 PM
Mount St. Joseph at Augustana
7:10 PM
St. Thomas at UW-Eau Claire
7:30 PM
Benedictine at Central
8:00 PM
McMurry at East Texas Baptist
8:00 PM
Lakeland at Carroll
8:00 PM
Augsburg at Wartburg
8:00 PM
Gustavus Adolphus at Crown
8:00 PM
Iowa Wesleyan at Cornell
8:00 PM
Frostburg State at Geneva
Maintenance in progress.