University Athletic Association Link to official site

2013 UAA schedule

Standings | Composite Schedule | Conference Schedule
Date Away Home Time/Status Links

Sep. 7 Washington U.  7  UW-Whitewater  17  Final RC RC
  Carnegie Mellon  10  Grove City  28  Final RC
  Marietta  16  Case Western Reserve  37  Final RC
  Chicago  17  Beloit  0  Final

Sep. 14 Allegheny  7  Carnegie Mellon  26  Final
  Rhodes  7  Washington U.  10  Final RC
  Chicago  23  Concordia-Chicago  13  Final

Sep. 15 Case Western Reserve  2  Oberlin  19  Final RC

Sep. 20 Carnegie Mellon  7  Catholic  19  Final

Sep. 21 Case Western Reserve  33  Frostburg State  36  Final RC
  Washington U.  0  Coe  10  Final RC RC
  Elmhurst  0  Chicago  10  Final

Sep. 28 Linfield  45  Case Western Reserve  0  Final RC
  Geneva  34  Carnegie Mellon  41  Final - 2OT
  Centre  14  Washington U.  31  Final RC
  Kalamazoo  17  Chicago  31  Final

Oct. 5 Carnegie Mellon  34  St. Vincent  7  Final
  Berry  7  Washington U.  44  Final RC RC
  Chicago  34  Rhodes  41  Final

Oct. 12 Carnegie Mellon  24  Westminster (Pa.)  27  Final
  Washington U.  45  Hendrix  41  Final RC

Oct. 19 Carnegie Mellon  21  Mercer  54  Final
  Macalester  7  Chicago  26  Final
  Case Western Reserve  38  Puget Sound  31  Final

Oct. 26 Trinity (Texas)  17  Case Western Reserve  21  Final
  Washington U.  7  Macalester  0  Final RC
  Chicago  6  Pacific  21  Final RC

Nov. 2 Washington U.  9  Carnegie Mellon  7  Final RC
  Chicago  3  Case Western Reserve  16  Final

Nov. 9 Case Western Reserve  0  Washington U.  29  Final RC
  Carnegie Mellon  12  Chicago  14  Final

Nov. 16 Chicago  7  Washington U.  17  Final RC
  Case Western Reserve  35  Carnegie Mellon  32  Final
Academic Bowl

Nov. 23 Washington U.  10  Franklin  17  Final RC RC
NCAA Division III playoffs, first round
iCalendar RSS Feed
Sep. 5: All times Eastern
TBA
Anna Maria at Worcester State
TBA
McDaniel at Catholic
7:00 PM
Albright at Kean
7:00 PM
Widener at Rowan
7:00 PM
WPI at Curry
7:00 PM
Mass-Dartmouth at Mount Ida
7:00 PM
Salve Regina at Bridgewater State
7:30 PM
Trine at Manchester
Sep. 6: All times Eastern
TBA
RPI at Norwich
TBA
Plymouth State at Castleton State
TBA
Carnegie Mellon at Case Western Reserve
TBA
St. Lawrence at Coast Guard
TBA
Thomas More at Wesley
TBA
Rhodes at Austin
TBA
Arizona Christian at George Fox
12:00 PM
Dickinson at Hobart
12:00 PM
Holland College (PEI, Canada) at Maine Maritime
Video
12:00 PM
Otterbein at St. John Fisher
12:00 PM
Union at Ithaca
1:00 PM
Lebanon Valley at Franklin and Marshall
1:00 PM
Emory and Henry at Ferrum
1:00 PM
Washington and Lee at Averett
1:00 PM
Franklin at Illinois Wesleyan
1:00 PM
Hampden-Sydney at Wabash
1:00 PM
Rose-Hulman at Kalamazoo
Live Stats Video
1:00 PM
Wilmington at Olivet
1:00 PM
Adrian at Defiance
1:00 PM
King's at Moravian
1:00 PM
Alfred State at Morrisville State
1:00 PM
Randolph-Macon at Johns Hopkins
1:00 PM
Susquehanna at Lycoming
1:00 PM
Oberlin at Brockport State
1:00 PM
Utica at Misericordia
1:00 PM
Delaware Valley at Montclair State
1:00 PM
Southern Virginia at Methodist
1:00 PM
Ohio Wesleyan at Bluffton
1:00 PM
Marietta at Kenyon
1:00 PM
Merchant Marine at Apprentice
1:30 PM
Alma at Heidelberg
1:30 PM
Berry at Maryville (Tenn.)
1:30 PM
Bridgewater (Va.) at Gettysburg
1:30 PM
Muskingum at Waynesburg
1:30 PM
St. Vincent at John Carroll
1:30 PM
Mount Union at Bethany
1:30 PM
Juniata at Grove City
2:00 PM
Sewanee at DePauw
2:00 PM
Carleton at Macalester
2:00 PM
Albion at UW-Stevens Point
2:00 PM
UW-Platteville at Buena Vista
2:00 PM
UW-Eau Claire at St. Thomas
2:00 PM
Ohio Northern at Washington U.
Live Stats Video
2:00 PM
UW-River Falls at St. John's
2:00 PM
Crown at Gustavus Adolphus
2:00 PM
Concordia-Moorhead at Jamestown
2:00 PM
Simpson at Iowa Wesleyan
2:00 PM
Hope at Monmouth
2:00 PM
Lawrence at Rockford
2:00 PM
Aurora at Illinois College
2:00 PM
Carroll at Lakeland
2:00 PM
Elmhurst at Loras
2:00 PM
Millikin at Greenville
2:00 PM
Coe at Wheaton (Ill.)
2:00 PM
Central at Benedictine
2:00 PM
Presentation at Luther
2:00 PM
Martin Luther at Maranatha Baptist
2:00 PM
MacMurray at Culver-Stockton
2:00 PM
Eureka at Knox
2:00 PM
UW-Stout at Dakota Wesleyan
2:00 PM
Huntingdon at Louisiana College
3:00 PM
St. Norbert at Carthage
4:00 PM
Claremont-Mudd-Scripps at Puget Sound
4:00 PM
Pomona-Pitzer at MIT
4:00 PM
Lewis and Clark at Whitworth
5:00 PM
Hartwick at Western Connecticut
6:00 PM
Salisbury at Christopher Newport
6:00 PM
Augustana at Mount St. Joseph
7:00 PM
Stevenson at N.C. Wesleyan
7:00 PM
Butler at Wittenberg
Live Stats Video
7:00 PM
Shenandoah at Gallaudet
Audio
7:00 PM
Wooster at Washington and Jefferson
7:00 PM
Greensboro at Guilford
7:00 PM
Geneva at Frostburg State
7:00 PM
Thiel at Allegheny
7:00 PM
Taylor (Ind.) at Anderson
7:00 PM
Concordia (Wis.) at North Park
7:00 PM
Beloit at Chicago
Live Stats
7:00 PM
LaGrange at Birmingham-Southern
7:00 PM
Howard Payne at Trinity (Texas)
7:00 PM
Mary Hardin-Baylor at Millsaps
7:00 PM
Sul Ross State at Texas Lutheran
7:00 PM
Robert Morris-Chicago at UW-Oshkosh
7:00 PM
UW-La Crosse at Dubuque
7:30 PM
Hanover at Centre
8:00 PM
St. Olaf at Northwestern (Minn.)
8:00 PM
Hamline at Minnesota-Morris
8:00 PM
Lake Forest at Wisconsin Lutheran
8:00 PM
Wartburg at Augsburg
8:00 PM
Hardin-Simmons at Southwestern
Dec. 20: All times Eastern
Final
at UW-Whitewater 52, Mount Union 14
@ Salem Stadium; Salem, Va.
Box Score Recap Photos Photos
Dec. 14: All times Eastern
Final
UW-Whitewater 16, at Mary Hardin-Baylor 15
Box Score Recap Recap Photos
Final
at Mount Union 41, North Central (Ill.) 40
Box Score Recap Recap Photos

What We're Reading