Southern Athletic Association Link to official site

2014 SAA schedule

Standings | Composite Schedule | Conference Schedule
Date Away Home Time/Status Links

Sep. 6 Sewanee  13  DePauw  31  Final RC
  Berry  14  Maryville (Tenn.)  41  Final RC
  Rhodes  34  Austin  13  Final
  Hendrix  42  Westminster (Mo.)  28  Final RC
  LaGrange  34  Birmingham-Southern  28  Final - 2OT
  Mary Hardin-Baylor  43  Millsaps  7  Final RC
  Hanover  17  Centre  42  Final

Sep. 13 Centre  34  Defiance  7  Final
  Millsaps  30  Mount St. Joseph  22  Final
  Washington and Lee  19  Sewanee  21  Final RC
  Berry  27  LaGrange  28  Final - 2OT RC
  Birmingham-Southern  12  Huntingdon  29  Final
  Washington U.  22  Rhodes  46  Final RC
  Bacone  14  Hendrix  24  Final

Sep. 20 Sewanee  20  Randolph-Macon  34  Final
  Stetson  37  Birmingham-Southern  19  Final
  Centre  28  Washington and Lee  23  Final
  Rhodes  42  Pomona-Pitzer  21  Final RC

Sep. 27 Rhodes  12  Berry  0  Final RC
Barron Stadium
  Washington U.  20  Centre  50  Final RC RC
  Birmingham-Southern  31  Hendrix  48  Final RC
  Emory and Henry  44  Sewanee  27  Final RC
  Millsaps  15  East Texas Baptist  68  Final RC

Oct. 4 Rhodes  14  Chicago  17  Final
  Millsaps  30  Hendrix  35  Final RC
  Sewanee  9  Birmingham-Southern  20  Final RC
  Washington U.  23  Berry  29  Final - OT RC RC

Oct. 11 Birmingham-Southern  21  Southeastern Univ.  42  Final
  Berry  7  Centre  44  Final RC
  Hendrix  19  Washington U.  59  Final RC
  Sewanee  22  Rhodes  40  Final

Oct. 18 Hendrix  24  Berry  46  Final RC
Barron Stadium
  Birmingham-Southern  16  Millsaps  14  Final
  Centre  31  Sewanee  3  Final

Oct. 25 Sewanee  20  Millsaps  38  Final
  Austin  28  Hendrix  38  Final
  Berry  17  Birmingham-Southern  23  Final RC
  Rhodes  35  Centre  47  Final RC

Oct. 31 Millsaps  15  Berry  10  Final RC

Nov. 1 Birmingham-Southern  10  Rhodes  20  Final
  Centre  35  Hendrix  26  Final RC

Nov. 8 Millsaps  0  Centre  27  Final RC
  Hendrix  23  Rhodes  27  Final
  Berry  26  Sewanee  31  Final RC

Nov. 15 Hendrix  34  Sewanee  11  Final
  Centre  45  Birmingham-Southern  15  Final RC
  Rhodes  19  Millsaps  14  Final
  Southeastern (Fla.)  33  Berry  3  Final RC
Barron Stadium

Nov. 22 Centre  28  John Carroll  63  Final RC
NCAA playoffs, first round
iCalendar RSS Feed
Sep. 1: All times Eastern
7:00 PM
Coast Guard at Anna Maria
7:00 PM
Defiance at Baldwin Wallace
Live Stats
7:00 PM
Washington and Lee at Johns Hopkins
7:30 PM
Trine at Manchester
8:00 PM
Millsaps at Belhaven
Sep. 2: All times Eastern
TBA
Muhlenberg at Wilkes
6:00 PM
Mass-Dartmouth at Mount Ida
6:00 PM
Delaware Valley at Wesley
7:00 PM
N.C. Wesleyan at Stevenson
7:00 PM
Western New England at Springfield
7:00 PM
Fitchburg State at Becker
Video Live Stats
7:00 PM
Albright at Salisbury
7:00 PM
WPI at MIT
7:00 PM
Salve Regina at Worcester State
7:00 PM
Bridgewater State at Curry
7:00 PM
Morrisville State at St. Lawrence
10:00 PM
Adrian at Pacific
Sep. 3: All times Eastern
TBA
Endicott at Framingham State
TBA
Kean at Christopher Newport
TBA
King's at Moravian
Live Stats
TBA
Lebanon Valley at Franklin and Marshall
TBA
Marietta at Denison
TBA
McDaniel at Catholic
TBA
Wisconsin Lutheran at Trinity Int'l
TBA
UW-Platteville at George Fox
Live Stats
12:00 PM
Washington U. at Carnegie Mellon
Live Stats
12:00 PM
Chicago at Case Western Reserve
12:00 PM
Husson at Alfred
12:00 PM
SUNY-Maritime at Maine Maritime
Video
12:00 PM
Cortland at Heidelberg
12:00 PM
Otterbein at Buffalo State
12:00 PM
Ursinus at Bethany
12:00 PM
Sewanee at Kenyon
1:00 PM
Plymouth State at Castleton
Live Stats
1:00 PM
RPI at Norwich
1:00 PM
Randolph-Macon at Dickinson
1:00 PM
Oberlin at Kalamazoo
1:00 PM
Emory and Henry at Ferrum
1:00 PM
Wooster at Washington and Jefferson
1:00 PM
Alfred State at William Paterson
1:00 PM
St. Vincent at Alma
1:00 PM
Concordia (Wis.) at Finlandia
1:00 PM
Olivet at St. John Fisher
1:00 PM
Rowan at Widener
1:00 PM
Hobart at Brockport
1:00 PM
Union at Ithaca
1:00 PM
Susquehanna at Lycoming
1:00 PM
Utica at Misericordia
1:00 PM
The Apprentice School at Methodist
1:00 PM
TCNJ at UW-Whitewater
1:30 PM
Wilmington at Bluffton
1:30 PM
Monmouth at Hope
1:30 PM
Bridgewater at Gettysburg
1:30 PM
Muskingum at Waynesburg
1:30 PM
Juniata at Grove City
2:00 PM
Lakeland at Carroll
Video Live Stats
2:00 PM
UW-Stevens Point at St. Norbert
2:00 PM
Austin at Hendrix
2:00 PM
Maranatha Baptist at Martin Luther
Live Stats
2:00 PM
Millikin at Greenville
Live Stats
2:00 PM
Eureka at Knox
Live Stats
2:00 PM
MacMurray at Rockford
Live Stats
2:00 PM
Gustavus Adolphus at Westminster (Mo.)
Video Live Stats
2:00 PM
UW-La Crosse at Luther
2:00 PM
Beloit at Lake Forest
2:00 PM
Concordia-Moorhead at Jamestown
2:00 PM
Crown at Hamline
Live Stats
2:00 PM
Carleton at Macalester
2:00 PM
Bethel at Dubuque
2:00 PM
St. Scholastica at St. John's
Live Stats
2:00 PM
St. Olaf at Grinnell
2:00 PM
Buena Vista at Mayville St.
2:00 PM
Simpson at UW-Stout
2:00 PM
Aurora at Carthage
2:00 PM
UW-River Falls at Coe
2:00 PM
Ripon at Concordia-Chicago
2:00 PM
Elmhurst at Loras
2:00 PM
Huntingdon at Louisiana College
2:00 PM
North Central (Ill.) at Robert Morris-Chicago
2:00 PM
Benedictine at Wheaton (Ill.)
2:00 PM
John Carroll at UW-Oshkosh
2:30 PM
Southern Virginia at Earlham
Live Stats
2:30 PM
Lawrence at Presentation
4:00 PM
La Verne at Puget Sound
Live Stats
4:00 PM
Central at Whitworth
5:00 PM
Hartwick at Western Connecticut
6:00 PM
Wabash at Albion
6:00 PM
Maryville (Tenn.) at Berry
6:00 PM
Augustana at Mount St. Joseph
6:00 PM
Thomas More at Franklin
Live Stats
6:00 PM
Hampden-Sydney at Averett
6:00 PM
Redlands at Trinity (Texas)
7:00 PM
Hiram at Westminster (Pa.)
7:00 PM
Thiel at Allegheny
7:00 PM
Capital at Wittenberg
7:00 PM
Shenandoah at Gallaudet
Live Stats
7:00 PM
Illinois College at Rose-Hulman
Video Live Stats
7:00 PM
Hanover at Centre
7:00 PM
Geneva at Frostburg State
7:00 PM
Nichols at Westfield State
7:00 PM
Greensboro at Guilford
Live Stats
7:00 PM
LaGrange at Birmingham-Southern
7:00 PM
Hardin-Simmons at Southwestern
7:00 PM
Anderson at North Park
7:00 PM
Ohio Wesleyan at Mary Hardin-Baylor
7:00 PM
East Texas Baptist at Texas Lutheran
7:10 PM
St. Thomas at UW-Eau Claire
Video Live Stats
8:00 PM
Willamette at Rhodes
8:00 PM
Cornell at Iowa Wesleyan
Live Stats
8:00 PM
Augsburg at Northwestern (Minn.)
Live Stats
8:00 PM
Southwestern Assemblies at Howard Payne
8:00 PM
Sul Ross State at UT-Permian Basin
Dec. 18: All times Eastern
Final
Mount Union 49, at St. Thomas 35
@ Salem, Va.
Box Score Recap Recap Photos