Old Dominion Athletic Conference Link to official site

2002 ODAC schedule

Standings | Composite Schedule | Conference Schedule
Date Away Home Time/Status Links

Sep. 7 Catholic  7  John Carroll  56  Final
  Hampden-Sydney  51  Sewanee  17  Final
  Guilford  0  Carson-Newman  44  Final
  Bridgewater  23  McDaniel  20  Final
  Methodist  25  Emory and Henry  15  Final
  Randolph-Macon  17  Chowan  14  Final - OT

Sep. 14 Guilford  41  Methodist  18  Final
  Johns Hopkins  21  Washington and Lee  14  Final
  Shenandoah  6  Bridgewater  48  Final
  Emory and Henry  13  Ferrum  10  Final
  Hampden-Sydney  37  Gettysburg  22  Final
  Catholic  6  Franklin and Marshall  13  Final
  Randolph-Macon  19  Christopher Newport  21  Final

Sep. 21 Sewanee  24  Emory and Henry  25  Final
  Washington and Lee  31  Guilford  30  Final
  Maryville (Tenn.)  0  Bridgewater  42  Final
  Carnegie Mellon  14  Randolph-Macon  17  Final

Sep. 28 Christopher Newport  6  Bridgewater  25  Final
  Guilford  0  Hampden-Sydney  38  Final
  Emory and Henry  7  Davidson  44  Final
  Washington and Lee  13  Centre  19  Final
  Catholic  18  Randolph-Macon  26  Final

Oct. 5 Greensboro  7  Guilford  21  Final
  La Salle  15  Catholic  26  Final
  Hampden-Sydney  7  Bridgewater  38  Final
  Randolph-Macon  3  Washington and Lee  7  Final

Oct. 12 Guilford  24  Ferrum  14  Final
  Emory and Henry  13  Hampden-Sydney  24  Final
  Washington and Lee  20  Catholic  39  Final

Oct. 19 Frostburg State  35  Catholic  41  Final
  Bridgewater  56  Guilford  7  Final
  Hampden-Sydney  44  Washington and Lee  13  Final
  Randolph-Macon  17  Emory and Henry  13  Final

Oct. 26 Sewanee  14  Washington and Lee  26  Final
  Catholic  20  Hampden-Sydney  30  Final
  Emory and Henry  18  Bridgewater  48  Final
  Johns Hopkins  12  Randolph-Macon  17  Final

Nov. 2 Catholic  47  Emory and Henry  48  Final
  Davidson  41  Hampden-Sydney  38  Final
  Washington and Lee  14  Bridgewater  44  Final
  Guilford  14  Randolph-Macon  21  Final

Nov. 9 Emory and Henry  9  Washington and Lee  22  Final
  Catholic  28  Guilford  26  Final
  Hampden-Sydney  51  Maryville (Tenn.)  23  Final
  Bridgewater  52  Randolph-Macon  18  Final

Nov. 16 Guilford  0  Emory and Henry  10  Final
  Bridgewater  34  Catholic  13  Final
  Washington and Lee  6  Greensboro  0  Final
  Randolph-Macon  0  Hampden-Sydney  7  Final

Nov. 30 King's  17  Bridgewater  19  Final RC

Dec. 7 Trinity (Texas)  38  Bridgewater  32  Final
iCalendar RSS Feed
Sep. 1: All times Eastern
7:00 PM
Coast Guard at Anna Maria
7:00 PM
Defiance at Baldwin Wallace
Live Stats
7:00 PM
Washington and Lee at Johns Hopkins
7:30 PM
Trine at Manchester
8:00 PM
Millsaps at Belhaven
Sep. 2: All times Eastern
TBA
Muhlenberg at Wilkes
6:00 PM
Mass-Dartmouth at Mount Ida
6:00 PM
Delaware Valley at Wesley
7:00 PM
N.C. Wesleyan at Stevenson
7:00 PM
Western New England at Springfield
7:00 PM
Fitchburg State at Becker
Video Live Stats
7:00 PM
Albright at Salisbury
7:00 PM
WPI at MIT
7:00 PM
Salve Regina at Worcester State
7:00 PM
Bridgewater State at Curry
7:00 PM
Morrisville State at St. Lawrence
10:00 PM
Adrian at Pacific
Sep. 3: All times Eastern
TBA
Endicott at Framingham State
TBA
Kean at Christopher Newport
TBA
King's at Moravian
Live Stats
TBA
Lebanon Valley at Franklin and Marshall
TBA
Marietta at Denison
TBA
McDaniel at Catholic
TBA
Wisconsin Lutheran at Trinity Int'l
TBA
Sewanee at Kenyon
TBA
UW-Platteville at George Fox
Live Stats
12:00 PM
Washington U. at Carnegie Mellon
Live Stats
12:00 PM
Chicago at Case Western Reserve
12:00 PM
Husson at Alfred
12:00 PM
SUNY-Maritime at Maine Maritime
Video
12:00 PM
Cortland at Heidelberg
12:00 PM
Otterbein at Buffalo State
12:00 PM
Ursinus at Bethany
1:00 PM
Plymouth State at Castleton
Live Stats
1:00 PM
RPI at Norwich
1:00 PM
Randolph-Macon at Dickinson
1:00 PM
Oberlin at Kalamazoo
1:00 PM
Emory and Henry at Ferrum
1:00 PM
Wooster at Washington and Jefferson
1:00 PM
Alfred State at William Paterson
1:00 PM
St. Vincent at Alma
1:00 PM
Concordia (Wis.) at Finlandia
1:00 PM
Olivet at St. John Fisher
1:00 PM
Rowan at Widener
1:00 PM
Hobart at Brockport
1:00 PM
Union at Ithaca
1:00 PM
Susquehanna at Lycoming
1:00 PM
Utica at Misericordia
1:00 PM
TCNJ at UW-Whitewater
1:30 PM
Wilmington at Bluffton
1:30 PM
Monmouth at Hope
1:30 PM
Bridgewater at Gettysburg
1:30 PM
Muskingum at Waynesburg
1:30 PM
Juniata at Grove City
2:00 PM
Lakeland at Carroll
Video Live Stats
2:00 PM
UW-Stevens Point at St. Norbert
2:00 PM
Austin at Hendrix
2:00 PM
Maranatha Baptist at Martin Luther
Live Stats
2:00 PM
Millikin at Greenville
Live Stats
2:00 PM
Eureka at Knox
Live Stats
2:00 PM
MacMurray at Rockford
Live Stats
2:00 PM
Gustavus Adolphus at Westminster (Mo.)
Video Live Stats
2:00 PM
UW-La Crosse at Luther
2:00 PM
Beloit at Lake Forest
2:00 PM
Concordia-Moorhead at Jamestown
2:00 PM
Crown at Hamline
Live Stats
2:00 PM
Carleton at Macalester
2:00 PM
Bethel at Dubuque
2:00 PM
St. Scholastica at St. John's
Live Stats
2:00 PM
St. Olaf at Grinnell
2:00 PM
Buena Vista at Mayville St.
2:00 PM
Simpson at UW-Stout
2:00 PM
Aurora at Carthage
2:00 PM
UW-River Falls at Coe
2:00 PM
Ripon at Concordia-Chicago
2:00 PM
Elmhurst at Loras
2:00 PM
Huntingdon at Louisiana College
2:00 PM
North Central (Ill.) at Robert Morris-Chicago
2:00 PM
Benedictine at Wheaton (Ill.)
2:00 PM
John Carroll at UW-Oshkosh
2:30 PM
Southern Virginia at Earlham
Live Stats
4:00 PM
La Verne at Puget Sound
Live Stats
4:00 PM
Central at Whitworth
5:00 PM
Hartwick at Western Connecticut
6:00 PM
Wabash at Albion
6:00 PM
Maryville (Tenn.) at Berry
6:00 PM
Augustana at Mount St. Joseph
6:00 PM
Thomas More at Franklin
Live Stats
6:00 PM
Hampden-Sydney at Averett
6:00 PM
Redlands at Trinity (Texas)
7:00 PM
Hiram at Westminster (Pa.)
7:00 PM
LaGrange at Birmingham-Southern
7:00 PM
Thiel at Allegheny
7:00 PM
Capital at Wittenberg
7:00 PM
Shenandoah at Gallaudet
Live Stats
7:00 PM
Illinois College at Rose-Hulman
Video Live Stats
7:00 PM
Hanover at Centre
7:00 PM
Geneva at Frostburg State
7:00 PM
Nichols at Westfield State
7:00 PM
Greensboro at Guilford
Live Stats
7:00 PM
Hardin-Simmons at Southwestern
7:00 PM
Anderson at North Park
7:00 PM
Ohio Wesleyan at Mary Hardin-Baylor
7:00 PM
East Texas Baptist at Texas Lutheran
7:10 PM
St. Thomas at UW-Eau Claire
Video Live Stats
8:00 PM
Willamette at Rhodes
8:00 PM
Cornell at Iowa Wesleyan
Live Stats
8:00 PM
Augsburg at Northwestern (Minn.)
Live Stats
8:00 PM
Southwestern Assemblies at Howard Payne
8:00 PM
Sul Ross State at UT-Permian Basin
Dec. 18: All times Eastern
Final
Mount Union 49, at St. Thomas 35
@ Salem, Va.
Box Score Recap Recap Photos