Ohio Athletic Conference Link to official site

2004 OAC schedule

Standings | Composite Schedule | Conference Schedule
Date Away Home Time/Status Links

Sep. 18 Otterbein  17  Capital  24  Final
  Ohio Northern  3  Baldwin-Wallace  31  Final
  Wilmington  17  Muskingum  5  Final
  John Carroll  3  Mount Union  55  Final

Sep. 19 Marietta  31  Heidelberg  8  Final

Sep. 25 Capital  38  Heidelberg  0  Final
  Muskingum  11  Ohio Northern  31  Final
  Baldwin-Wallace  31  Wilmington  7  Final
  Marietta  3  John Carroll  20  Final
  Mount Union  41  Otterbein  10  Final

Oct. 2 Marietta  24  Otterbein  23  Final
  John Carroll  14  Ohio Northern  38  Final
  Muskingum  7  Baldwin-Wallace  14  Final
  Heidelberg  14  Wilmington  26  Final
  Mount Union  49  Capital  7  Final

Oct. 9 Otterbein  24  Baldwin-Wallace  31  Final
  John Carroll  14  Muskingum  7  Final
  Capital  43  Marietta  7  Final
  Ohio Northern  59  Heidelberg  0  Final
  Wilmington  7  Mount Union  49  Final

Oct. 16 Wilmington  10  John Carroll  20  Final
  Ohio Northern  34  Otterbein  17  Final
  Muskingum  21  Capital  47  Final
  Baldwin-Wallace  28  Heidelberg  0  Final
  Marietta  0  Mount Union  57  Final

Oct. 23 Heidelberg  0  John Carroll  24  Final
  Marietta  12  Muskingum  7  Final
  Otterbein  13  Wilmington  20  Final
  Capital  20  Baldwin-Wallace  18  Final
  Mount Union  41  Ohio Northern  27  Final

Oct. 30 John Carroll  0  Otterbein  31  Final
@ Westerville South HS
  Wilmington  7  Marietta  48  Final
  Heidelberg  12  Muskingum  21  Final
  Ohio Northern  38  Capital  35  Final
  Mount Union  24  Baldwin-Wallace  7  Final

Nov. 6 Baldwin-Wallace  0  Marietta  26  Final
  Capital  6  John Carroll  19  Final
  Ohio Northern  23  Wilmington  6  Final
  Otterbein  31  Heidelberg  14  Final
  Muskingum  7  Mount Union  34  Final

Nov. 13 Marietta  21  Ohio Northern  28  Final
  Muskingum  7  Otterbein  31  Final
@ Westerville South HS
  Baldwin-Wallace  0  John Carroll  10  Final
  Capital  49  Wilmington  30  Final
  Heidelberg  10  Mount Union  59  Final
iCalendar RSS Feed
Sep. 5: All times Eastern
TBA
Anna Maria at Worcester State
TBA
McDaniel at Catholic
7:00 PM
Albright at Kean
7:00 PM
Widener at Rowan
7:00 PM
WPI at Curry
7:00 PM
Mass-Dartmouth at Mount Ida
7:00 PM
Salve Regina at Bridgewater State
7:30 PM
Trine at Manchester
Sep. 6: All times Eastern
TBA
RPI at Norwich
TBA
Plymouth State at Castleton State
TBA
Carnegie Mellon at Case Western Reserve
TBA
St. Lawrence at Coast Guard
TBA
Thomas More at Wesley
TBA
Rhodes at Austin
TBA
Arizona Christian at George Fox
12:00 PM
Dickinson at Hobart
12:00 PM
Holland College (PEI, Canada) at Maine Maritime
Video
12:00 PM
Otterbein at St. John Fisher
12:00 PM
Union at Ithaca
1:00 PM
Lebanon Valley at Franklin and Marshall
1:00 PM
Emory and Henry at Ferrum
1:00 PM
Washington and Lee at Averett
1:00 PM
Franklin at Illinois Wesleyan
1:00 PM
Hampden-Sydney at Wabash
1:00 PM
Rose-Hulman at Kalamazoo
Live Stats Video
1:00 PM
Wilmington at Olivet
1:00 PM
Adrian at Defiance
1:00 PM
King's at Moravian
1:00 PM
Alfred State at Morrisville State
1:00 PM
Randolph-Macon at Johns Hopkins
1:00 PM
Susquehanna at Lycoming
1:00 PM
Oberlin at Brockport State
1:00 PM
Utica at Misericordia
1:00 PM
Delaware Valley at Montclair State
1:00 PM
Southern Virginia at Methodist
1:00 PM
Ohio Wesleyan at Bluffton
1:00 PM
Marietta at Kenyon
1:00 PM
Merchant Marine at Apprentice
1:30 PM
Alma at Heidelberg
1:30 PM
Berry at Maryville (Tenn.)
1:30 PM
Bridgewater (Va.) at Gettysburg
1:30 PM
Muskingum at Waynesburg
1:30 PM
St. Vincent at John Carroll
1:30 PM
Mount Union at Bethany
1:30 PM
Juniata at Grove City
2:00 PM
Sewanee at DePauw
2:00 PM
Carleton at Macalester
2:00 PM
Albion at UW-Stevens Point
2:00 PM
UW-Platteville at Buena Vista
2:00 PM
UW-Eau Claire at St. Thomas
2:00 PM
Ohio Northern at Washington U.
Live Stats Video
2:00 PM
UW-River Falls at St. John's
2:00 PM
Crown at Gustavus Adolphus
2:00 PM
Concordia-Moorhead at Jamestown
2:00 PM
Simpson at Iowa Wesleyan
2:00 PM
Hope at Monmouth
2:00 PM
Lawrence at Rockford
2:00 PM
Aurora at Illinois College
2:00 PM
Carroll at Lakeland
2:00 PM
Elmhurst at Loras
2:00 PM
Millikin at Greenville
2:00 PM
Coe at Wheaton (Ill.)
2:00 PM
Central at Benedictine
2:00 PM
Presentation at Luther
2:00 PM
Martin Luther at Maranatha Baptist
2:00 PM
MacMurray at Culver-Stockton
2:00 PM
Eureka at Knox
2:00 PM
UW-Stout at Dakota Wesleyan
2:00 PM
Huntingdon at Louisiana College
3:00 PM
St. Norbert at Carthage
4:00 PM
Claremont-Mudd-Scripps at Puget Sound
4:00 PM
Pomona-Pitzer at MIT
4:00 PM
Lewis and Clark at Whitworth
5:00 PM
Hartwick at Western Connecticut
6:00 PM
Salisbury at Christopher Newport
6:00 PM
Augustana at Mount St. Joseph
7:00 PM
Stevenson at N.C. Wesleyan
7:00 PM
Butler at Wittenberg
Live Stats Video
7:00 PM
Shenandoah at Gallaudet
Audio
7:00 PM
Wooster at Washington and Jefferson
7:00 PM
Greensboro at Guilford
7:00 PM
Geneva at Frostburg State
7:00 PM
Thiel at Allegheny
7:00 PM
Taylor (Ind.) at Anderson
7:00 PM
Concordia (Wis.) at North Park
7:00 PM
Beloit at Chicago
Live Stats
7:00 PM
LaGrange at Birmingham-Southern
7:00 PM
Howard Payne at Trinity (Texas)
7:00 PM
Mary Hardin-Baylor at Millsaps
7:00 PM
Sul Ross State at Texas Lutheran
7:00 PM
Robert Morris-Chicago at UW-Oshkosh
7:00 PM
UW-La Crosse at Dubuque
7:30 PM
Hanover at Centre
8:00 PM
St. Olaf at Northwestern (Minn.)
8:00 PM
Hamline at Minnesota-Morris
8:00 PM
Lake Forest at Wisconsin Lutheran
8:00 PM
Wartburg at Augsburg
8:00 PM
Hardin-Simmons at Southwestern
Dec. 20: All times Eastern
Final
at UW-Whitewater 52, Mount Union 14
@ Salem Stadium; Salem, Va.
Box Score Recap Photos Photos
Dec. 14: All times Eastern
Final
UW-Whitewater 16, at Mary Hardin-Baylor 15
Box Score Recap Recap Photos
Final
at Mount Union 41, North Central (Ill.) 40
Box Score Recap Recap Photos

What We're Reading