Ohio Athletic Conference Link to official site

2004 OAC schedule

Standings | Composite Schedule | Conference Schedule
Date Away Home Time/Status Links

Sep. 4 Baldwin-Wallace  27  Allegheny  14  Final
  Adrian  24  Heidelberg  14  Final
  Dubuque  8  Marietta  13  Final
  Otterbein  41  Defiance  6  Final
  Wilmington  10  Mount St. Joseph  21  Final
  Westminster (Pa.)  0  Ohio Northern  31  Final
  Muskingum  6  Wooster  27  Final
  Mount Union  38  Washington U.  0  Final
  Wittenberg  16  Capital  49  Final

Sep. 11 John Carroll  20  Hope  21  Final

Sep. 18 Otterbein  17  Capital  24  Final
  Ohio Northern  3  Baldwin-Wallace  31  Final
  Wilmington  17  Muskingum  5  Final
  John Carroll  3  Mount Union  55  Final

Sep. 19 Marietta  31  Heidelberg  8  Final

Sep. 25 Capital  38  Heidelberg  0  Final
  Muskingum  11  Ohio Northern  31  Final
  Baldwin-Wallace  31  Wilmington  7  Final
  Marietta  3  John Carroll  20  Final
  Mount Union  41  Otterbein  10  Final

Oct. 2 Marietta  24  Otterbein  23  Final
  John Carroll  14  Ohio Northern  38  Final
  Muskingum  7  Baldwin-Wallace  14  Final
  Heidelberg  14  Wilmington  26  Final
  Mount Union  49  Capital  7  Final

Oct. 9 Otterbein  24  Baldwin-Wallace  31  Final
  John Carroll  14  Muskingum  7  Final
  Capital  43  Marietta  7  Final
  Ohio Northern  59  Heidelberg  0  Final
  Wilmington  7  Mount Union  49  Final

Oct. 16 Wilmington  10  John Carroll  20  Final
  Ohio Northern  34  Otterbein  17  Final
  Muskingum  21  Capital  47  Final
  Baldwin-Wallace  28  Heidelberg  0  Final
  Marietta  0  Mount Union  57  Final

Oct. 23 Heidelberg  0  John Carroll  24  Final
  Marietta  12  Muskingum  7  Final
  Otterbein  13  Wilmington  20  Final
  Capital  20  Baldwin-Wallace  18  Final
  Mount Union  41  Ohio Northern  27  Final

Oct. 30 John Carroll  0  Otterbein  31  Final
@ Westerville South HS
  Wilmington  7  Marietta  48  Final
  Heidelberg  12  Muskingum  21  Final
  Ohio Northern  38  Capital  35  Final
  Mount Union  24  Baldwin-Wallace  7  Final

Nov. 6 Baldwin-Wallace  0  Marietta  26  Final
  Capital  6  John Carroll  19  Final
  Ohio Northern  23  Wilmington  6  Final
  Otterbein  31  Heidelberg  14  Final
  Muskingum  7  Mount Union  34  Final

Nov. 13 Marietta  21  Ohio Northern  28  Final
  Muskingum  7  Otterbein  31  Final
@ Westerville South HS
  Baldwin-Wallace  0  John Carroll  10  Final
  Capital  49  Wilmington  30  Final
  Heidelberg  10  Mount Union  59  Final

Nov. 27 Wheaton (Ill.)  6  Mount Union  27  Final
NCAA Playoffs- First Round

Dec. 4 Carthage  20  Mount Union  38  Final
NCAA Playoffs- Second Round

Dec. 11 Mary Hardin-Baylor  38  Mount Union  35  Final RC
NCAA Playoffs- Semifinals
iCalendar RSS Feed
Sep. 3: All times Eastern
TBA
Belhaven at Millsaps
7:00 PM
Anna Maria at Coast Guard
7:00 PM
Franklin and Marshall at Lebanon Valley
7:30 PM
Manchester at Trine
8:00 PM
Bethel at UW-Stout
Sep. 4: All times Eastern
7:00 PM
Salisbury at Albright
Live Stats
7:00 PM
Gettysburg at Bridgewater (Va.)
7:00 PM
Averett at Washington and Lee
Live Stats
7:00 PM
St. Lawrence at Morrisville State
7:00 PM
MIT at WPI
Live Stats Video
7:00 PM
Westfield State at Nichols
7:00 PM
Becker at Fitchburg State
7:00 PM
Stevenson at N.C. Wesleyan
7:00 PM
Mount Ida at Mass-Dartmouth
7:00 PM
Curry at Bridgewater State
8:30 PM
Luther at UW-La Crosse
Sep. 5: All times Eastern
TBA
Hobart at Dickinson
TBA
Buffalo State at Otterbein
TBA
Lycoming at Susquehanna
TBA
Guilford at Greensboro
TBA
Delaware Valley at Montclair State
TBA
Wilkes at Muhlenberg
TBA
Buena Vista at UW-Platteville
TBA
George Fox at La Verne
12:00 PM
Norwich at RPI
12:00 PM
Heidelberg at Cortland State
12:00 PM
Maine Maritime at SUNY-Maritime
12:00 PM
St. John Fisher at Thomas More
Live Stats
12:00 PM
Alfred at Husson
12:00 PM
Framingham State at Endicott
Live Stats
12:00 PM
TCNJ at Christopher Newport
12:00 PM
Worcester State at Salve Regina
Live Stats
12:00 PM
Grove City at Juniata
12:00 PM
Westminster (Mo.) at Southwestern Assemblies
1:00 PM
William Paterson at Alfred State
1:00 PM
Alma at Finlandia
1:00 PM
Springfield at Western New England
1:00 PM
Wittenberg at Capital
1:00 PM
Ferrum at Emory and Henry
1:00 PM
Earlham at Olivet
Live Stats
1:00 PM
Centre at Hanover
1:00 PM
Wabash at Hampden-Sydney
1:00 PM
Washington and Jefferson at Wooster
Live Stats
1:00 PM
Rowan at Widener
1:00 PM
Ithaca at Union
1:00 PM
Brockport State at Oberlin
1:00 PM
John Carroll at St. Vincent
1:00 PM
Western Connecticut at Hartwick
1:00 PM
Johns Hopkins at Randolph-Macon
1:00 PM
Castleton State at Plymouth State
1:00 PM
Methodist at Apprentice
1:00 PM
Case Western Reserve at Chicago
Video
1:00 PM
Carnegie Mellon at Washington U.
Live Stats
1:30 PM
Illinois Wesleyan at Franklin
Live Stats
1:30 PM
Berry at Maryville (Tenn.)
1:30 PM
Monmouth at Hope
1:30 PM
Bethany at Mount Union
Live Stats
1:30 PM
Bluffton at Wilmington
2:00 PM
Kenyon at Sewanee
2:00 PM
Beloit at Concordia-Chicago
2:00 PM
Rockford at Lawrence
2:00 PM
Wisconsin Lutheran at Lake Forest
2:00 PM
Carthage at St. Norbert
2:00 PM
Wheaton (Ill.) at Coe
2:00 PM
Jamestown at Concordia-Moorhead
2:00 PM
Macalester at Carleton
2:00 PM
Minnesota-Morris at Hamline
2:00 PM
Northwestern (Minn.) at St. Olaf
2:00 PM
Dubuque at St. John's
2:00 PM
Illinois College at Aurora
2:00 PM
North Park at Concordia (Wis.)
2:00 PM
UW-River Falls at Simpson
2:00 PM
Hendrix at Austin
2:00 PM
Southwestern at Hardin-Simmons
2:00 PM
Knox at Eureka
2:00 PM
UW-Oshkosh at Robert Morris Univ. (Ill.)
2:00 PM
Maranatha Baptist at Martin Luther
2:00 PM
St. Scholastica at Ripon
2:00 PM
Louisiana College at Huntingdon
2:00 PM
Loras at Elmhurst
3:00 PM
Pacific at College of Idaho
4:00 PM
Puget Sound at Claremont-Mudd-Scripps
Live Stats
4:30 PM
Misericordia at Utica
Live Stats Video Audio
5:00 PM
Defiance at Adrian
6:00 PM
Moravian at King's
6:00 PM
Birmingham-Southern at LaGrange
6:00 PM
UW-Stevens Point at Albion
7:00 PM
Allegheny at Thiel
7:00 PM
Gallaudet at Shenandoah
Live Stats Live Stats Video Audio
7:00 PM
Kalamazoo at Rose-Hulman
Live Stats Video
7:00 PM
Westminster (Pa.) at Hiram
7:00 PM
Marietta at Denison
7:00 PM
Anderson at Taylor (Ind.)
7:00 PM
Mary Hardin-Baylor at Ohio Wesleyan
7:00 PM
Greenville at Millikin
7:00 PM
Trinity (Texas) at Howard Payne
7:00 PM
Texas Lutheran at Sul Ross State
7:00 PM
Mount St. Joseph at Augustana
7:10 PM
St. Thomas at UW-Eau Claire
7:30 PM
Benedictine at Central
8:00 PM
McMurry at East Texas Baptist
8:00 PM
Lakeland at Carroll
8:00 PM
Augsburg at Wartburg
8:00 PM
Gustavus Adolphus at Crown
8:00 PM
Iowa Wesleyan at Cornell
8:00 PM
Frostburg State at Geneva
Maintenance in progress.