North Coast Athletic Conference Link to official site

2004 NCAC schedule

Standings | Composite Schedule | Conference Schedule
Date Away Home Time/Status Links

Sep. 25 Wabash  46  Earlham  0  Final

Oct. 2 Oberlin  30  Kenyon  39  Final
  Ohio Wesleyan  14  Wabash  17  Final
  Hiram  0  Earlham  40  Final
  Wittenberg  47  Denison  21  Final
  Allegheny  13  Wooster  35  Final

Oct. 9 Denison  23  Hiram  0  Final
  Allegheny  14  Ohio Wesleyan  17  Final
  Wabash  44  Oberlin  17  Final
  Earlham  14  Wittenberg  56  Final
  Wooster  84  Kenyon  21  Final

Oct. 16 Oberlin  28  Earlham  38  Final
  Kenyon  9  Allegheny  42  Final
  Ohio Wesleyan  35  Denison  6  Final
  Wittenberg  74  Hiram  0  Final
  Wooster  33  Wabash  30  Final

Oct. 23 Kenyon  24  Ohio Wesleyan  30  Final
  Denison  20  Earlham  7  Final
  Hiram  0  Allegheny  59  Final
  Wabash  35  Wittenberg  49  Final
  Oberlin  13  Wooster  59  Final

Oct. 30 Earlham  49  Kenyon  32  Final
  Allegheny  16  Wabash  10  Final
  Denison  35  Oberlin  14  Final
  Wittenberg  24  Ohio Wesleyan  28  Final
  Wooster  59  Hiram  0  Final

Nov. 6 Hiram  12  Kenyon  20  Final
  Ohio Wesleyan  24  Oberlin  14  Final
  Earlham  7  Allegheny  26  Final
  Wabash  38  Denison  7  Final
  Wittenberg  58  Wooster  64  Final - OT

Nov. 13 Oberlin  48  Hiram  7  Final
  Kenyon  22  Denison  56  Final
  Allegheny  21  Wittenberg  42  Final
  Wooster  24  Ohio Wesleyan  6  Final
iCalendar RSS Feed
Sep. 3: All times Eastern
TBA
Belhaven at Millsaps
7:00 PM
Anna Maria at Coast Guard
7:00 PM
Franklin and Marshall at Lebanon Valley
7:30 PM
Manchester at Trine
8:00 PM
Bethel at UW-Stout
Sep. 4: All times Eastern
7:00 PM
Salisbury at Albright
Live Stats
7:00 PM
Gettysburg at Bridgewater (Va.)
7:00 PM
Averett at Washington and Lee
Live Stats
7:00 PM
St. Lawrence at Morrisville State
7:00 PM
MIT at WPI
Live Stats Video
7:00 PM
Westfield State at Nichols
7:00 PM
Becker at Fitchburg State
7:00 PM
Stevenson at N.C. Wesleyan
8:30 PM
Luther at UW-La Crosse
Sep. 5: All times Eastern
TBA
Hobart at Dickinson
TBA
Norwich at RPI
TBA
Buffalo State at Otterbein
TBA
Lycoming at Susquehanna
TBA
Buena Vista at UW-Platteville
TBA
George Fox at La Verne
12:00 PM
Heidelberg at Cortland State
12:00 PM
Maine Maritime at SUNY-Maritime
12:00 PM
St. John Fisher at Thomas More
Live Stats
12:00 PM
Alfred at Husson
12:00 PM
Framingham State at Endicott
Live Stats
12:00 PM
TCNJ at Christopher Newport
12:00 PM
Westminster (Mo.) at Southwestern Assemblies
1:00 PM
Alma at Finlandia
1:00 PM
Springfield at Western New England
1:00 PM
Wittenberg at Capital
1:00 PM
Ferrum at Emory and Henry
1:00 PM
Guilford at Greensboro
1:00 PM
Earlham at Olivet
Live Stats
1:00 PM
Centre at Hanover
1:00 PM
Wabash at Hampden-Sydney
1:00 PM
Washington and Jefferson at Wooster
Live Stats
1:00 PM
Rowan at Widener
1:00 PM
Ithaca at Union
1:00 PM
Brockport State at Oberlin
1:00 PM
John Carroll at St. Vincent
1:00 PM
Western Connecticut at Hartwick
1:00 PM
Johns Hopkins at Randolph-Macon
1:00 PM
King's at Moravian
1:00 PM
Case Western Reserve at Chicago
Video
1:00 PM
Carnegie Mellon at Washington U.
Live Stats
1:30 PM
Illinois Wesleyan at Franklin
Live Stats
1:30 PM
Berry at Maryville (Tenn.)
1:30 PM
Monmouth at Hope
1:30 PM
Bethany at Mount Union
Live Stats
1:30 PM
Bluffton at Wilmington
2:00 PM
Beloit at Concordia-Chicago
2:00 PM
Rockford at Lawrence
2:00 PM
Wisconsin Lutheran at Lake Forest
2:00 PM
Carthage at St. Norbert
2:00 PM
Wheaton (Ill.) at Coe
2:00 PM
Jamestown at Concordia-Moorhead
2:00 PM
Macalester at Carleton
2:00 PM
Minnesota-Morris at Hamline
2:00 PM
Northwestern (Minn.) at St. Olaf
2:00 PM
Dubuque at St. John's
2:00 PM
Illinois College at Aurora
2:00 PM
North Park at Concordia (Wis.)
2:00 PM
UW-River Falls at Simpson
2:00 PM
Hendrix at Austin
2:00 PM
Southwestern at Hardin-Simmons
2:00 PM
Knox at Eureka
2:00 PM
UW-Oshkosh at Robert Morris Univ. (Ill.)
2:00 PM
Maranatha Baptist at Martin Luther
2:00 PM
St. Scholastica at Ripon
3:00 PM
McMurry at East Texas Baptist
3:00 PM
Pacific at College of Idaho
4:00 PM
Puget Sound at Claremont-Mudd-Scripps
Live Stats
4:30 PM
Misericordia at Utica
Live Stats Video Audio
5:00 PM
Defiance at Adrian
6:00 PM
Birmingham-Southern at LaGrange
6:00 PM
UW-Stevens Point at Albion
7:00 PM
Allegheny at Thiel
7:00 PM
Gallaudet at Shenandoah
Live Stats Live Stats Video Audio
7:00 PM
Kalamazoo at Rose-Hulman
Live Stats Video
7:00 PM
Westminster (Pa.) at Hiram
7:00 PM
Marietta at Denison
7:00 PM
Anderson at Taylor (Ind.)
7:00 PM
Mary Hardin-Baylor at Ohio Wesleyan
7:00 PM
Greenville at Millikin
7:00 PM
Trinity (Texas) at Howard Payne
7:00 PM
Texas Lutheran at Sul Ross State
7:00 PM
Mount St. Joseph at Augustana
7:10 PM
St. Thomas at UW-Eau Claire
7:30 PM
Benedictine at Central
8:00 PM
Lakeland at Carroll
8:00 PM
Augsburg at Wartburg
8:00 PM
Gustavus Adolphus at Crown
8:00 PM
Iowa Wesleyan at Cornell
8:00 PM
Frostburg State at Geneva
Maintenance in progress.