Minnesota Intercollegiate Athletic Conference Link to official site

2010 MIAC schedule

Standings | Composite Schedule | Conference Schedule
Date Away Home Time/Status Links

Sep. 4 Concordia (Wis.)  10  Augsburg  62  Final RC
  Bethel  34  Simpson  12  Final RC RC
  St. Olaf  28  Luther  21  Final
  Carleton  35  Crown  49  Final
  St. Thomas  40  St. Norbert  7  Final RC
  Northwestern (Minn.)  10  St. John's  56  Final RC
  Concordia-Moorhead  24  Dickinson St.  29  Final RC

Sep. 11 Pacific Lutheran  27  Hamline  20  Final RC
  Martin Luther  7  Augsburg  35  Final RC RC
  Concordia (Wis.)  10  Bethel  54  Final RC
  Wartburg  27  Gustavus Adolphus  6  Final RC
  Valley City St.  0  Concordia-Moorhead  42  Final RC
  Simpson  0  St. Olaf  34  Final
  UW-River Falls  3  St. Thomas  27  Final RC
  St. John's  20  UW-Eau Claire  23  Final - OT RC

Sep. 18 Bethel  55  Carleton  20  Final RC
  Hamline  38  Augsburg  42  Final RC
  Concordia-Moorhead  28  St. John's  40  Final RC
  St. Thomas  49  St. Olaf  14  Final RC
  Northwestern (Minn.)  0  Gustavus Adolphus  29  Final RC

Sep. 25 Carleton  45  Hamline  21  Final
  St. John's  48  Augsburg  10  Final RC
  Concordia-Moorhead  7  St. Thomas  56  Final RC RC
  St. Olaf  19  Gustavus Adolphus  14  Final RC

Oct. 2 Augsburg  28  Carleton  38  Final
  Bethel  19  St. Olaf  17  Final RC
  Gustavus Adolphus  38  Concordia-Moorhead  14  Final RC RC
  Macalester  30  Hamline  49  Final
  St. Thomas  27  St. John's  26  Final - OT RC

Oct. 9 Carleton  14  Concordia-Moorhead  26  Final RC
  Augsburg  17  St. Thomas  55  Final RC
  St. John's  14  Bethel  17  Final RC
  Hamline  14  Gustavus Adolphus  42  Final RC

Oct. 16 Concordia-Moorhead  35  Augsburg  16  Final RC
  Gustavus Adolphus  0  Bethel  20  Final RC RC
  St. Thomas  61  Hamline  17  Final
  Carleton  24  St. Olaf  49  Final

Oct. 23 Augsburg  14  St. Olaf  48  Final
  Bethel  6  St. Thomas  10  Final RC RC
  Gustavus Adolphus  13  St. John's  33  Final RC
  Hamline  3  Concordia-Moorhead  30  Final RC
  Carleton  42  Macalester  27  Final RC

Oct. 30 St. Thomas  43  Gustavus Adolphus  6  Final RC RC
  St. John's  31  Carleton  13  Final
  Concordia-Moorhead  20  Bethel  36  Final RC RC
  St. Olaf  42  Hamline  10  Final

Nov. 6 Gustavus Adolphus  14  Augsburg  17  Final RC RC
  Bethel  52  Hamline  0  Final RC
  St. John's  42  St. Olaf  17  Final
  Carleton  7  St. Thomas  38  Final RC

Nov. 13 Augsburg  6  Bethel  19  Final RC
  Hamline  0  St. John's  49  Final
  St. Olaf  21  Concordia-Moorhead  24  Final - OT RC

Nov. 14 Carleton  13  Gustavus Adolphus  23  Final RC

Nov. 20 Benedictine  10  St. Thomas  57  Final RC
  Bethel  28  Wartburg  20  Final RC RC

Nov. 27 Bethel  15  Wheaton (Ill.)  10  Final RC
  Linfield  17  St. Thomas  24  Final - 2OT RC

Dec. 4 Bethel  12  St. Thomas  7  Final RC

Dec. 11 Bethel  14  Mount Union  34  Final RC
iCalendar RSS Feed
Sep. 1: All times Eastern
7:00 PM
Coast Guard at Anna Maria
7:00 PM
Defiance at Baldwin Wallace
Live Stats
7:00 PM
Washington and Lee at Johns Hopkins
7:30 PM
Trine at Manchester
Live Stats
8:00 PM
Millsaps at Belhaven
Sep. 2: All times Eastern
6:00 PM
Mass-Dartmouth at Mount Ida
6:00 PM
Delaware Valley at Wesley
7:00 PM
Muhlenberg at Wilkes
7:00 PM
N.C. Wesleyan at Stevenson
7:00 PM
Western New England at Springfield
Video Live Stats
7:00 PM
Fitchburg State at Becker
Video Live Stats
7:00 PM
Albright at Salisbury
7:00 PM
WPI at MIT
Live Stats
7:00 PM
Salve Regina at Worcester State
7:00 PM
Bridgewater State at Curry
7:00 PM
Morrisville State at St. Lawrence
10:00 PM
Adrian at Pacific
Sep. 3: All times Eastern
12:00 PM
Endicott at Framingham State
Live Stats
12:00 PM
Washington U. at Carnegie Mellon
Live Stats
12:00 PM
Chicago at Case Western Reserve
12:00 PM
Husson at Alfred
12:00 PM
SUNY-Maritime at Maine Maritime
Video
12:00 PM
Cortland at Heidelberg
12:00 PM
Otterbein at Buffalo State
12:00 PM
Ursinus at Bethany
12:00 PM
Sewanee at Kenyon
1:00 PM
King's at Moravian
Live Stats
1:00 PM
Kean at Christopher Newport
1:00 PM
McDaniel at Catholic
Live Stats
1:00 PM
Lebanon Valley at Franklin and Marshall
1:00 PM
Plymouth State at Castleton
Live Stats
1:00 PM
RPI at Norwich
1:00 PM
Randolph-Macon at Dickinson
1:00 PM
Oberlin at Kalamazoo
1:00 PM
Emory and Henry at Ferrum
1:00 PM
Wooster at Washington and Jefferson
1:00 PM
Alfred State at William Paterson
1:00 PM
St. Vincent at Alma
Live Stats
1:00 PM
Concordia (Wis.) at Finlandia
1:00 PM
Olivet at St. John Fisher
1:00 PM
Rowan at Widener
1:00 PM
Hobart at Brockport
1:00 PM
Union at Ithaca
1:00 PM
Susquehanna at Lycoming
1:00 PM
Utica at Misericordia
1:00 PM
The Apprentice School at Methodist
1:00 PM
TCNJ at UW-Whitewater
1:30 PM
Wilmington at Bluffton
1:30 PM
Monmouth at Hope
1:30 PM
Bridgewater at Gettysburg
1:30 PM
Muskingum at Waynesburg
1:30 PM
Juniata at Grove City
2:00 PM
Wisconsin Lutheran at Trinity Int'l
2:00 PM
Lakeland at Carroll
Video Live Stats
2:00 PM
UW-Stevens Point at St. Norbert
2:00 PM
Austin at Hendrix
2:00 PM
Maranatha Baptist at Martin Luther
Live Stats
2:00 PM
Millikin at Greenville
Live Stats
2:00 PM
Eureka at Knox
Live Stats
2:00 PM
MacMurray at Rockford
2:00 PM
Gustavus Adolphus at Westminster (Mo.)
Video Live Stats
2:00 PM
UW-La Crosse at Luther
2:00 PM
Beloit at Lake Forest
2:00 PM
Concordia-Moorhead at Jamestown
2:00 PM
Crown at Hamline
Live Stats
2:00 PM
Carleton at Macalester
2:00 PM
Bethel at Dubuque
2:00 PM
St. Scholastica at St. John's
Live Stats
2:00 PM
St. Olaf at Grinnell
2:00 PM
Buena Vista at Mayville St.
2:00 PM
Simpson at UW-Stout
2:00 PM
Aurora at Carthage
2:00 PM
UW-River Falls at Coe
2:00 PM
Ripon at Concordia-Chicago
Video Live Stats
2:00 PM
Elmhurst at Loras
2:00 PM
Huntingdon at Louisiana College
2:00 PM
North Central (Ill.) at Robert Morris-Chicago
2:00 PM
Benedictine at Wheaton (Ill.)
2:00 PM
John Carroll at UW-Oshkosh
2:30 PM
Southern Virginia at Earlham
Live Stats
2:30 PM
Lawrence at Presentation
4:00 PM
UW-Platteville at George Fox
4:00 PM
La Verne at Puget Sound
Video Live Stats
4:00 PM
Central at Whitworth
5:00 PM
Hartwick at Western Connecticut
Live Stats
6:00 PM
Wabash at Albion
6:00 PM
Maryville (Tenn.) at Berry
6:00 PM
Augustana at Mount St. Joseph
6:00 PM
Thomas More at Franklin
Live Stats
6:00 PM
Hampden-Sydney at Averett
7:00 PM
Denison at Marietta
7:00 PM
Hiram at Westminster (Pa.)
7:00 PM
Thiel at Allegheny
7:00 PM
Capital at Wittenberg
Live Stats
7:00 PM
Shenandoah at Gallaudet
Live Stats
7:00 PM
Illinois College at Rose-Hulman
Video Live Stats
7:00 PM
Geneva at Frostburg State
7:00 PM
Nichols at Westfield State
7:00 PM
Greensboro at Guilford
Live Stats
7:00 PM
LaGrange at Birmingham-Southern
7:00 PM
Hardin-Simmons at Southwestern
Live Stats
7:00 PM
Anderson at North Park
7:00 PM
Ohio Wesleyan at Mary Hardin-Baylor
7:00 PM
East Texas Baptist at Texas Lutheran
7:10 PM
St. Thomas at UW-Eau Claire
Video Live Stats
7:30 PM
Hanover at Centre
8:00 PM
Willamette at Rhodes
8:00 PM
Cornell at Iowa Wesleyan
Live Stats
8:00 PM
Augsburg at Northwestern (Minn.)
Live Stats
8:00 PM
Southwestern Assemblies at Howard Payne
8:00 PM
Sul Ross State at UT-Permian Basin
8:30 PM
Redlands at Trinity (Texas)
Dec. 18: All times Eastern
Final
Mount Union 49, at St. Thomas 35
@ Salem, Va.
Box Score Recap Recap Photos