Minnesota Intercollegiate Athletic Conference Link to official site

2003 MIAC schedule

Standings | Composite Schedule | Conference Schedule
Date Away Home Time/Status Links

Sep. 6 Northwestern (Minn.)  6  Hamline  30  Final
  St. Olaf  10  Luther  23  Final
  Augsburg  20  Jamestown  19  Final
  St. Thomas  19  St. Norbert  21  Final
  Minn. St. Moorhead  28  Concordia-Moorhead  42  Final
  Gustavus Adolphus  34  Buena Vista  37  Final
  Whitworth  10  Bethel  25  Final

Sep. 13 Carleton  16  St. Olaf  40  Final
  Augsburg  20  UW-Eau Claire  52  Final
  St. Thomas  6  Bethel  40  Final
  St. John's  74  Hamline  7  Final
  Concordia-Moorhead  24  Gustavus Adolphus  2  Final

Sep. 20 Bethel  36  Concordia-Moorhead  19  Final
  Gustavus Adolphus  24  Carleton  14  Final
  Hamline  0  St. Thomas  54  Final
  St. Olaf  24  Augsburg  31  Final
  UW-Eau Claire  10  St. John's  24  Final

Sep. 27 St. Thomas  3  UW-Stout  51  Final
  Augsburg  7  Gustavus Adolphus  28  Final
  Concordia-Moorhead  45  Carleton  7  Final
  St. John's  45  St. Olaf  6  Final
  Bethel  50  Hamline  6  Final

Oct. 4 Carleton  0  Augsburg  19  Final
  Hamline  14  Concordia-Moorhead  57  Final
  Bethel  45  UW-Eau Claire  42  Final
  St. Olaf  9  St. Thomas  27  Final
  Gustavus Adolphus  13  St. John's  35  Final

Oct. 11 St. Thomas  0  Gustavus Adolphus  21  Final
  St. John's  44  Carleton  0  Final
  Hamline  40  Macalester  0  Final
  Bethel  33  St. Olaf  7  Final
  Concordia-Moorhead  32  Augsburg  13  Final

Oct. 18 Carleton  13  St. Thomas  35  Final
  St. Olaf  43  Hamline  13  Final
  Gustavus Adolphus  26  Bethel  40  Final
  Augsburg  9  St. John's  63  Final

Oct. 25 St. Thomas  14  Augsburg  17  Final
  Bethel  41  Carleton  14  Final
  Macalester  14  St. Olaf  47  Final
  Concordia-Moorhead  12  St. John's  24  Final
  Hamline  7  Gustavus Adolphus  28  Final

Nov. 1 St. Olaf  14  Concordia-Moorhead  47  Final
  Carleton  31  Hamline  7  Final
  Augsburg  10  Bethel  44  Final
  Azusa Pacific  23  Gustavus Adolphus  10  Final
  St. John's  15  St. Thomas  12  Final RC

Nov. 6 Hamline  6  Augsburg  23  Final

Nov. 8 St. Olaf  41  Gustavus Adolphus  27  Final
  Bethel  26  St. John's  29  Final RC
  Carleton  45  Macalester  13  Final
  Concordia-Moorhead  34  St. Thomas  20  Final

Nov. 15 Crown  0  St. John's  50  Final RC
  Concordia-Moorhead  41  Menlo  44  Final
  Carleton  43  Colorado College  40  Final

Nov. 22 Bethel  7  Wartburg  21  Final

Nov. 29 St. Norbert  13  St. John's  38  Final RC

Dec. 6 Linfield  25  St. John's  31  Final RC

Dec. 13 RPI  10  St. John's  38  Final RC

Dec. 20 St. John's  24  Mount Union  6  Final RC
NCAA Div III National Championship Game @ Salem, VA
iCalendar RSS Feed
Sep. 1: All times Eastern
7:00 PM
Coast Guard at Anna Maria
7:00 PM
Defiance at Baldwin Wallace
Live Stats
7:00 PM
Washington and Lee at Johns Hopkins
7:30 PM
Trine at Manchester
8:00 PM
Millsaps at Belhaven
Sep. 2: All times Eastern
TBA
Muhlenberg at Wilkes
6:00 PM
Mass-Dartmouth at Mount Ida
6:00 PM
Delaware Valley at Wesley
7:00 PM
N.C. Wesleyan at Stevenson
7:00 PM
Western New England at Springfield
7:00 PM
Fitchburg State at Becker
Video Live Stats
7:00 PM
Albright at Salisbury
7:00 PM
WPI at MIT
7:00 PM
Salve Regina at Worcester State
7:00 PM
Bridgewater State at Curry
7:00 PM
Morrisville State at St. Lawrence
10:00 PM
Adrian at Pacific
Sep. 3: All times Eastern
TBA
Endicott at Framingham State
TBA
Kean at Christopher Newport
TBA
King's at Moravian
Live Stats
TBA
Lebanon Valley at Franklin and Marshall
TBA
Marietta at Denison
TBA
McDaniel at Catholic
TBA
Wisconsin Lutheran at Trinity Int'l
TBA
Sewanee at Kenyon
TBA
UW-Platteville at George Fox
Live Stats
12:00 PM
Washington U. at Carnegie Mellon
Live Stats
12:00 PM
Chicago at Case Western Reserve
12:00 PM
Husson at Alfred
12:00 PM
SUNY-Maritime at Maine Maritime
Video
12:00 PM
Cortland at Heidelberg
12:00 PM
Otterbein at Buffalo State
12:00 PM
Ursinus at Bethany
1:00 PM
Plymouth State at Castleton
Live Stats
1:00 PM
RPI at Norwich
1:00 PM
Randolph-Macon at Dickinson
1:00 PM
Oberlin at Kalamazoo
1:00 PM
Emory and Henry at Ferrum
1:00 PM
Wooster at Washington and Jefferson
1:00 PM
Alfred State at William Paterson
1:00 PM
St. Vincent at Alma
1:00 PM
Concordia (Wis.) at Finlandia
1:00 PM
Olivet at St. John Fisher
1:00 PM
Rowan at Widener
1:00 PM
Hobart at Brockport
1:00 PM
Union at Ithaca
1:00 PM
Susquehanna at Lycoming
1:00 PM
Utica at Misericordia
1:00 PM
The Apprentice School at Methodist
1:00 PM
TCNJ at UW-Whitewater
1:30 PM
Wilmington at Bluffton
1:30 PM
Monmouth at Hope
1:30 PM
Bridgewater at Gettysburg
1:30 PM
Muskingum at Waynesburg
1:30 PM
Juniata at Grove City
2:00 PM
Lakeland at Carroll
Video Live Stats
2:00 PM
UW-Stevens Point at St. Norbert
2:00 PM
Austin at Hendrix
2:00 PM
Maranatha Baptist at Martin Luther
Live Stats
2:00 PM
Millikin at Greenville
Live Stats
2:00 PM
Eureka at Knox
Live Stats
2:00 PM
MacMurray at Rockford
Live Stats
2:00 PM
Gustavus Adolphus at Westminster (Mo.)
Video Live Stats
2:00 PM
UW-La Crosse at Luther
2:00 PM
Beloit at Lake Forest
2:00 PM
Concordia-Moorhead at Jamestown
2:00 PM
Crown at Hamline
Live Stats
2:00 PM
Carleton at Macalester
2:00 PM
Bethel at Dubuque
2:00 PM
St. Scholastica at St. John's
Live Stats
2:00 PM
St. Olaf at Grinnell
2:00 PM
Buena Vista at Mayville St.
2:00 PM
Simpson at UW-Stout
2:00 PM
Aurora at Carthage
2:00 PM
UW-River Falls at Coe
2:00 PM
Ripon at Concordia-Chicago
2:00 PM
Elmhurst at Loras
2:00 PM
Huntingdon at Louisiana College
2:00 PM
North Central (Ill.) at Robert Morris-Chicago
2:00 PM
Benedictine at Wheaton (Ill.)
2:00 PM
John Carroll at UW-Oshkosh
2:30 PM
Southern Virginia at Earlham
Live Stats
2:30 PM
Lawrence at Presentation
4:00 PM
La Verne at Puget Sound
Live Stats
4:00 PM
Central at Whitworth
5:00 PM
Hartwick at Western Connecticut
6:00 PM
Wabash at Albion
6:00 PM
Maryville (Tenn.) at Berry
6:00 PM
Augustana at Mount St. Joseph
6:00 PM
Thomas More at Franklin
Live Stats
6:00 PM
Hampden-Sydney at Averett
6:00 PM
Redlands at Trinity (Texas)
7:00 PM
Hiram at Westminster (Pa.)
7:00 PM
Thiel at Allegheny
7:00 PM
Capital at Wittenberg
7:00 PM
Shenandoah at Gallaudet
Live Stats
7:00 PM
Illinois College at Rose-Hulman
Video Live Stats
7:00 PM
Hanover at Centre
7:00 PM
Geneva at Frostburg State
7:00 PM
Nichols at Westfield State
7:00 PM
Greensboro at Guilford
Live Stats
7:00 PM
LaGrange at Birmingham-Southern
7:00 PM
Hardin-Simmons at Southwestern
7:00 PM
Anderson at North Park
7:00 PM
Ohio Wesleyan at Mary Hardin-Baylor
7:00 PM
East Texas Baptist at Texas Lutheran
7:10 PM
St. Thomas at UW-Eau Claire
Video Live Stats
8:00 PM
Willamette at Rhodes
8:00 PM
Cornell at Iowa Wesleyan
Live Stats
8:00 PM
Augsburg at Northwestern (Minn.)
Live Stats
8:00 PM
Southwestern Assemblies at Howard Payne
8:00 PM
Sul Ross State at UT-Permian Basin
Dec. 18: All times Eastern
Final
Mount Union 49, at St. Thomas 35
@ Salem, Va.
Box Score Recap Recap Photos