Iowa Intercollegiate Athletic Conference Link to official site

2010 IIAC schedule

Standings | Composite Schedule | Conference Schedule
Date Away Home Time/Status Links

Sep. 2 Rockford  7  Dubuque  41  Final RC

Sep. 4 North Central (Ill.)  41  Cornell  7  Final
  Bethel  34  Simpson  12  Final RC RC
  Elmhurst  26  Loras  14  Final
  UW-Oshkosh  28  Central  34  Final RC RC
  UW-Platteville  31  Buena Vista  2  Final RC
  St. Olaf  28  Luther  21  Final
  Coe  48  Iowa Wesleyan  21  Final
  Monmouth  7  Wartburg  27  Final

Sep. 11 Luther  31  Northwestern (Minn.)  7  Final
  Simpson  0  St. Olaf  34  Final
  Wartburg  27  Gustavus Adolphus  6  Final RC
  Loras  31  Rockford  21  Final
  Olivet Nazarene  7  Coe  45  Final
  Buena Vista  27  Peru St.  7  Final
  Cornell  20  Macalester  24  Final RC
  Dubuque  17  UW-Platteville  21  Final RC
  Central  28  Augustana  23  Final RC

Sep. 18 Dubuque  8  Central  34  Final RC
  Coe  42  Luther  19  Final RC
  Loras  7  Simpson  14  Final
  Cornell  14  Wartburg  34  Final

Sep. 25 Loras  0  Wartburg  34  Final RC
  Central  28  Coe  37  Final RC RC
  Simpson  14  Buena Vista  33  Final
  Cornell  10  Dubuque  28  Final

Oct. 2 Coe  24  Dubuque  22  Final RC
  Luther  30  Simpson  24  Final
  Central  52  Cornell  0  Final RC
  Buena Vista  14  Loras  17  Final

Oct. 9 Wartburg  28  Buena Vista  0  Final RC
  Simpson  10  Central  38  Final RC
  Cornell  21  Luther  24  Final
  Dubuque  6  Loras  14  Final

Oct. 16 Central  45  Luther  26  Final RC
  Wartburg  31  Coe  21  Final RC
  Buena Vista  26  Cornell  14  Final
  Simpson  7  Dubuque  35  Final

Oct. 23 Loras  6  Central  27  Final RC
  Luther  26  Buena Vista  20  Final
  Coe  42  Simpson  21  Final
  Dubuque  17  Wartburg  55  Final RC

Oct. 30 Luther  18  Wartburg  24  Final RC
  Loras  6  Coe  34  Final RC
  Simpson  21  Cornell  13  Final RC
  Central  35  Buena Vista  7  Final RC

Nov. 6 Dubuque  23  Luther  30  Final
  Buena Vista  14  Coe  44  Final
  Wartburg  20  Central  17  Final RC RC
  Cornell  12  Loras  37  Final

Nov. 13 Coe  47  Cornell  7  Final RC
  Wartburg  27  Simpson  14  Final
  Buena Vista  14  Dubuque  21  Final
  Luther  10  Loras  24  Final

Nov. 20 Coe  21  Wheaton (Ill.)  31  Final RC
  Bethel  28  Wartburg  20  Final RC RC
iCalendar RSS Feed
Sep. 1: All times Eastern
7:00 PM
Coast Guard at Anna Maria
7:00 PM
Defiance at Baldwin Wallace
Live Stats
7:00 PM
Washington and Lee at Johns Hopkins
7:30 PM
Trine at Manchester
Live Stats
8:00 PM
Millsaps at Belhaven
Sep. 2: All times Eastern
6:00 PM
Mass-Dartmouth at Mount Ida
6:00 PM
Delaware Valley at Wesley
7:00 PM
Muhlenberg at Wilkes
7:00 PM
N.C. Wesleyan at Stevenson
7:00 PM
Western New England at Springfield
Video Live Stats
7:00 PM
Fitchburg State at Becker
Video Live Stats
7:00 PM
Albright at Salisbury
7:00 PM
WPI at MIT
Live Stats
7:00 PM
Salve Regina at Worcester State
7:00 PM
Bridgewater State at Curry
7:00 PM
Morrisville State at St. Lawrence
10:00 PM
Adrian at Pacific
Sep. 3: All times Eastern
12:00 PM
Endicott at Framingham State
Live Stats
12:00 PM
Washington U. at Carnegie Mellon
Live Stats
12:00 PM
Chicago at Case Western Reserve
12:00 PM
Husson at Alfred
12:00 PM
SUNY-Maritime at Maine Maritime
Video
12:00 PM
Cortland at Heidelberg
12:00 PM
Otterbein at Buffalo State
12:00 PM
Ursinus at Bethany
12:00 PM
Sewanee at Kenyon
1:00 PM
King's at Moravian
Live Stats
1:00 PM
Kean at Christopher Newport
1:00 PM
McDaniel at Catholic
Live Stats
1:00 PM
Lebanon Valley at Franklin and Marshall
1:00 PM
Plymouth State at Castleton
Live Stats
1:00 PM
RPI at Norwich
1:00 PM
Randolph-Macon at Dickinson
1:00 PM
Oberlin at Kalamazoo
1:00 PM
Emory and Henry at Ferrum
1:00 PM
Wooster at Washington and Jefferson
1:00 PM
Alfred State at William Paterson
1:00 PM
St. Vincent at Alma
Live Stats
1:00 PM
Concordia (Wis.) at Finlandia
1:00 PM
Olivet at St. John Fisher
1:00 PM
Rowan at Widener
1:00 PM
Hobart at Brockport
1:00 PM
Union at Ithaca
1:00 PM
Susquehanna at Lycoming
1:00 PM
Utica at Misericordia
1:00 PM
The Apprentice School at Methodist
1:00 PM
TCNJ at UW-Whitewater
1:30 PM
Wilmington at Bluffton
1:30 PM
Monmouth at Hope
1:30 PM
Bridgewater at Gettysburg
1:30 PM
Muskingum at Waynesburg
1:30 PM
Juniata at Grove City
2:00 PM
Wisconsin Lutheran at Trinity Int'l
2:00 PM
Lakeland at Carroll
Video Live Stats
2:00 PM
UW-Stevens Point at St. Norbert
2:00 PM
Austin at Hendrix
2:00 PM
Maranatha Baptist at Martin Luther
Live Stats
2:00 PM
Millikin at Greenville
Live Stats
2:00 PM
Eureka at Knox
Live Stats
2:00 PM
MacMurray at Rockford
2:00 PM
Gustavus Adolphus at Westminster (Mo.)
Video Live Stats
2:00 PM
UW-La Crosse at Luther
2:00 PM
Beloit at Lake Forest
2:00 PM
Concordia-Moorhead at Jamestown
2:00 PM
Crown at Hamline
Live Stats
2:00 PM
Carleton at Macalester
2:00 PM
Bethel at Dubuque
2:00 PM
St. Scholastica at St. John's
Live Stats
2:00 PM
St. Olaf at Grinnell
2:00 PM
Buena Vista at Mayville St.
2:00 PM
Simpson at UW-Stout
2:00 PM
Aurora at Carthage
2:00 PM
UW-River Falls at Coe
2:00 PM
Ripon at Concordia-Chicago
Video Live Stats
2:00 PM
Elmhurst at Loras
2:00 PM
Huntingdon at Louisiana College
2:00 PM
North Central (Ill.) at Robert Morris-Chicago
2:00 PM
Benedictine at Wheaton (Ill.)
2:00 PM
John Carroll at UW-Oshkosh
2:30 PM
Southern Virginia at Earlham
Live Stats
2:30 PM
Lawrence at Presentation
4:00 PM
UW-Platteville at George Fox
4:00 PM
La Verne at Puget Sound
Video Live Stats
4:00 PM
Central at Whitworth
5:00 PM
Hartwick at Western Connecticut
Live Stats
6:00 PM
Wabash at Albion
6:00 PM
Maryville (Tenn.) at Berry
6:00 PM
Augustana at Mount St. Joseph
6:00 PM
Thomas More at Franklin
Live Stats
6:00 PM
Hampden-Sydney at Averett
7:00 PM
Denison at Marietta
7:00 PM
Hiram at Westminster (Pa.)
7:00 PM
Thiel at Allegheny
7:00 PM
Capital at Wittenberg
Live Stats
7:00 PM
Shenandoah at Gallaudet
Live Stats
7:00 PM
Illinois College at Rose-Hulman
Video Live Stats
7:00 PM
Geneva at Frostburg State
7:00 PM
Nichols at Westfield State
7:00 PM
Greensboro at Guilford
Live Stats
7:00 PM
LaGrange at Birmingham-Southern
7:00 PM
Hardin-Simmons at Southwestern
Live Stats
7:00 PM
Anderson at North Park
7:00 PM
Ohio Wesleyan at Mary Hardin-Baylor
7:00 PM
East Texas Baptist at Texas Lutheran
7:10 PM
St. Thomas at UW-Eau Claire
Video Live Stats
7:30 PM
Hanover at Centre
8:00 PM
Willamette at Rhodes
8:00 PM
Cornell at Iowa Wesleyan
Live Stats
8:00 PM
Augsburg at Northwestern (Minn.)
Live Stats
8:00 PM
Southwestern Assemblies at Howard Payne
8:00 PM
Sul Ross State at UT-Permian Basin
8:30 PM
Redlands at Trinity (Texas)
Dec. 18: All times Eastern
Final
Mount Union 49, at St. Thomas 35
@ Salem, Va.
Box Score Recap Recap Photos