2014 E8 schedule

Standings | Composite Schedule | Conference Schedule
Date Away Home Time/Status Links

Sep. 20 Frostburg State  12  Utica  20  Final RC RC
  Alfred  29  Buffalo State  21  Final RC RC
  Hartwick  7  Ithaca  42  Final RC RC
  St. John Fisher  36  Brockport State  20  Final RC

Sep. 27 Salisbury  28  Buffalo State  32  Final RC RC
  St. John Fisher  48  Frostburg State  7  Final RC RC
  Ithaca  17  Alfred  6  Final RC
  Brockport State  28  Utica  42  Final RC RC

Oct. 4 Salisbury  37  St. John Fisher  34  Final - OT RC RC
  Alfred  30  Hartwick  34  Final RC
  Buffalo State  31  Frostburg State  14  Final RC RC
  Utica  10  Ithaca  27  Final RC RC

Oct. 11 Utica  19  Salisbury  36  Final RC
  Buffalo State  38  Ithaca  27  Final RC
  Hartwick  13  St. John Fisher  42  Final RC RC
  Frostburg State  0  Brockport State  46  Final RC

Oct. 18 Brockport State  45  Alfred  42  Final RC RC
  Ithaca  37  Frostburg State  38  Final - 2OT RC
  Hartwick  49  Salisbury  59  Final RC
  St. John Fisher  42  Utica  7  Final RC

Oct. 25 Frostburg State  3  Alfred  14  Final RC
  Salisbury  7  Ithaca  32  Final RC
  Utica  31  Buffalo State  21  Final RC RC
  Brockport State  17  Hartwick  12  Final

Nov. 1 Alfred  23  Salisbury  21  Final RC
  Buffalo State  25  St. John Fisher  35  Final RC RC
  Ithaca  24  Brockport State  14  Final RC
  Frostburg State  35  Hartwick  21  Final RC

Nov. 8 Brockport State  28  Salisbury  40  Final
  Ithaca  19  St. John Fisher  8  Final RC
  Hartwick  10  Buffalo State  35  Final RC RC
  Alfred  14  Utica  35  Final

Nov. 15 Utica  47  Hartwick  24  Final
  St. John Fisher  34  Alfred  12  Final RC
  Buffalo State  55  Brockport State  21  Final RC
  Salisbury  27  Frostburg State  10  Final
iCalendar RSS Feed
Sep. 3: All times Eastern
TBA
Belhaven at Millsaps
7:00 PM
Anna Maria at Coast Guard
7:00 PM
Franklin and Marshall at Lebanon Valley
7:30 PM
Manchester at Trine
8:00 PM
Bethel at UW-Stout
Sep. 4: All times Eastern
7:00 PM
Salisbury at Albright
Live Stats
7:00 PM
Gettysburg at Bridgewater (Va.)
7:00 PM
Averett at Washington and Lee
Live Stats
7:00 PM
St. Lawrence at Morrisville State
7:00 PM
MIT at WPI
Live Stats Video
7:00 PM
Westfield State at Nichols
7:00 PM
Becker at Fitchburg State
7:00 PM
Stevenson at N.C. Wesleyan
8:30 PM
Luther at UW-La Crosse
Sep. 5: All times Eastern
TBA
Hobart at Dickinson
TBA
Norwich at RPI
TBA
Buffalo State at Otterbein
TBA
Lycoming at Susquehanna
TBA
Buena Vista at UW-Platteville
TBA
George Fox at La Verne
12:00 PM
Heidelberg at Cortland State
12:00 PM
Maine Maritime at SUNY-Maritime
12:00 PM
St. John Fisher at Thomas More
Live Stats
12:00 PM
Alfred at Husson
12:00 PM
Framingham State at Endicott
Live Stats
12:00 PM
TCNJ at Christopher Newport
12:00 PM
Westminster (Mo.) at Southwestern Assemblies
1:00 PM
Alma at Finlandia
1:00 PM
Springfield at Western New England
1:00 PM
Wittenberg at Capital
1:00 PM
Ferrum at Emory and Henry
1:00 PM
Guilford at Greensboro
1:00 PM
Earlham at Olivet
Live Stats
1:00 PM
Centre at Hanover
1:00 PM
Wabash at Hampden-Sydney
1:00 PM
Washington and Jefferson at Wooster
Live Stats
1:00 PM
Rowan at Widener
1:00 PM
Ithaca at Union
1:00 PM
Brockport State at Oberlin
1:00 PM
John Carroll at St. Vincent
1:00 PM
Western Connecticut at Hartwick
1:00 PM
Johns Hopkins at Randolph-Macon
1:00 PM
King's at Moravian
1:00 PM
Castleton State at Plymouth State
1:00 PM
Case Western Reserve at Chicago
Video
1:00 PM
Carnegie Mellon at Washington U.
Live Stats
1:30 PM
Illinois Wesleyan at Franklin
Live Stats
1:30 PM
Berry at Maryville (Tenn.)
1:30 PM
Monmouth at Hope
1:30 PM
Bethany at Mount Union
Live Stats
1:30 PM
Bluffton at Wilmington
2:00 PM
Beloit at Concordia-Chicago
2:00 PM
Rockford at Lawrence
2:00 PM
Wisconsin Lutheran at Lake Forest
2:00 PM
Carthage at St. Norbert
2:00 PM
Wheaton (Ill.) at Coe
2:00 PM
Jamestown at Concordia-Moorhead
2:00 PM
Macalester at Carleton
2:00 PM
Minnesota-Morris at Hamline
2:00 PM
Northwestern (Minn.) at St. Olaf
2:00 PM
Dubuque at St. John's
2:00 PM
Illinois College at Aurora
2:00 PM
North Park at Concordia (Wis.)
2:00 PM
UW-River Falls at Simpson
2:00 PM
Hendrix at Austin
2:00 PM
Southwestern at Hardin-Simmons
2:00 PM
Knox at Eureka
2:00 PM
UW-Oshkosh at Robert Morris Univ. (Ill.)
2:00 PM
Maranatha Baptist at Martin Luther
2:00 PM
St. Scholastica at Ripon
3:00 PM
McMurry at East Texas Baptist
3:00 PM
Pacific at College of Idaho
4:00 PM
Puget Sound at Claremont-Mudd-Scripps
Live Stats
4:30 PM
Misericordia at Utica
Live Stats Video Audio
5:00 PM
Defiance at Adrian
6:00 PM
Birmingham-Southern at LaGrange
6:00 PM
UW-Stevens Point at Albion
7:00 PM
Allegheny at Thiel
7:00 PM
Gallaudet at Shenandoah
Live Stats Live Stats Video Audio
7:00 PM
Kalamazoo at Rose-Hulman
Live Stats Video
7:00 PM
Westminster (Pa.) at Hiram
7:00 PM
Marietta at Denison
7:00 PM
Anderson at Taylor (Ind.)
7:00 PM
Mary Hardin-Baylor at Ohio Wesleyan
7:00 PM
Greenville at Millikin
7:00 PM
Trinity (Texas) at Howard Payne
7:00 PM
Texas Lutheran at Sul Ross State
7:00 PM
Mount St. Joseph at Augustana
7:10 PM
St. Thomas at UW-Eau Claire
7:30 PM
Benedictine at Central
8:00 PM
Lakeland at Carroll
8:00 PM
Augsburg at Wartburg
8:00 PM
Gustavus Adolphus at Crown
8:00 PM
Iowa Wesleyan at Cornell
8:00 PM
Frostburg State at Geneva
Maintenance in progress.