College Conference of Illinois and Wisconsin Link to official site

2004 CCIW schedule

Standings | Composite Schedule | Conference Schedule
Date Away Home Time/Status Links

Sep. 4 Augustana  38  Central  7  Final
  Benedictine  14  Elmhurst  60  Final
  MacMurray  42  North Park  16  Final
  Illinois Wesleyan  7  Simpson  13  Final
  Carroll  14  Carthage  52  Final
  Millikin  21  Wartburg  36  Final

Sep. 11 North Park  20  Chicago  40  Final
  Carthage  18  Lakeland  14  Final
  Benedictine  0  North Central (Ill.)  34  Final
  Gustavus Adolphus  21  Wheaton (Ill.)  42  Final
@ Elmhurst
  Upper Iowa  28  Augustana  29  Final
  UW-Eau Claire  28  Illinois Wesleyan  7  Final
  Elmhurst  46  Concordia-Chicago  14  Final

Sep. 18 Eureka  7  North Park  14  Final
  Benedictine  0  Carthage  42  Final
  Augsburg  24  North Central (Ill.)  31  Final
  Chicago  27  Elmhurst  39  Final
  Greenville  6  Wheaton (Ill.)  65  Final
  Franklin  14  Millikin  63  Final

Sep. 25 Wheaton (Ill.)  45  Hope  28  Final
  Illinois Wesleyan  31  Chicago  13  Final
  Washington U.  28  North Central (Ill.)  38  Final
  Augustana  23  UW-Platteville  25  Final
  Millikin  26  Albion  31  Final

Oct. 2 Elmhurst  26  Illinois Wesleyan  44  Final
  Augustana  42  North Park  10  Final
  North Central (Ill.)  7  Wheaton (Ill.)  17  Final
  Millikin  13  Carthage  31  Final

Oct. 9 Illinois Wesleyan  18  North Central (Ill.)  21  Final
  Wheaton (Ill.)  45  Millikin  35  Final
  Carthage  0  Augustana  35  Final
  North Park  31  Elmhurst  35  Final

Oct. 16 Elmhurst  6  Wheaton (Ill.)  56  Final
  Augustana  30  Illinois Wesleyan  28  Final
  Millikin  28  North Park  6  Final
  North Central (Ill.)  24  Carthage  27  Final

Oct. 23 Carthage  13  North Park  10  Final
  Elmhurst  20  North Central (Ill.)  31  Final
  Illinois Wesleyan  25  Wheaton (Ill.)  42  Final
  Millikin  17  Augustana  24  Final

Oct. 30 North Park  23  Illinois Wesleyan  35  Final
  Augustana  49  Elmhurst  27  Final
  Wheaton (Ill.)  21  Carthage  39  Final
  North Central (Ill.)  21  Millikin  23  Final

Nov. 6 Carthage  33  Illinois Wesleyan  15  Final
  Millikin  28  Elmhurst  21  Final
  Augustana  10  North Central (Ill.)  31  Final
  North Park  14  Wheaton (Ill.)  56  Final

Nov. 13 Wheaton (Ill.)  39  Augustana  38  Final
  Elmhurst  14  Carthage  49  Final
  North Central (Ill.)  37  North Park  13  Final
  Illinois Wesleyan  24  Millikin  45  Final

Nov. 20 Carthage  31  Alma  28  Final
NCAA First Round Playoff Game
  Mount St. Joseph  7  Wheaton (Ill.)  31  Final

Nov. 27 Wheaton (Ill.)  6  Mount Union  27  Final
NCAA Playoffs- First Round
  Carthage  14  Wooster  7  Final
Second-round NCAA Div. III playoff game

Dec. 4 Carthage  20  Mount Union  38  Final
NCAA Playoffs- Second Round
iCalendar RSS Feed
Sep. 1: All times Eastern
7:00 PM
Coast Guard at Anna Maria
7:00 PM
Defiance at Baldwin Wallace
Live Stats
7:00 PM
Washington and Lee at Johns Hopkins
7:30 PM
Trine at Manchester
8:00 PM
Millsaps at Belhaven
Sep. 2: All times Eastern
TBA
Muhlenberg at Wilkes
6:00 PM
Mass-Dartmouth at Mount Ida
6:00 PM
Delaware Valley at Wesley
7:00 PM
N.C. Wesleyan at Stevenson
7:00 PM
Western New England at Springfield
7:00 PM
Fitchburg State at Becker
Video Live Stats
7:00 PM
Albright at Salisbury
7:00 PM
WPI at MIT
7:00 PM
Salve Regina at Worcester State
7:00 PM
Bridgewater State at Curry
7:00 PM
Morrisville State at St. Lawrence
10:00 PM
Adrian at Pacific
Sep. 3: All times Eastern
TBA
Endicott at Framingham State
TBA
Kean at Christopher Newport
TBA
King's at Moravian
Live Stats
TBA
Lebanon Valley at Franklin and Marshall
TBA
Marietta at Denison
TBA
McDaniel at Catholic
TBA
Wisconsin Lutheran at Trinity Int'l
TBA
Sewanee at Kenyon
TBA
UW-Platteville at George Fox
Live Stats
12:00 PM
Washington U. at Carnegie Mellon
Live Stats
12:00 PM
Chicago at Case Western Reserve
12:00 PM
Husson at Alfred
12:00 PM
SUNY-Maritime at Maine Maritime
Video
12:00 PM
Cortland at Heidelberg
12:00 PM
Otterbein at Buffalo State
12:00 PM
Ursinus at Bethany
1:00 PM
Plymouth State at Castleton
Live Stats
1:00 PM
RPI at Norwich
1:00 PM
Randolph-Macon at Dickinson
1:00 PM
Oberlin at Kalamazoo
1:00 PM
Emory and Henry at Ferrum
1:00 PM
Wooster at Washington and Jefferson
1:00 PM
Alfred State at William Paterson
1:00 PM
St. Vincent at Alma
1:00 PM
Concordia (Wis.) at Finlandia
1:00 PM
Olivet at St. John Fisher
1:00 PM
Rowan at Widener
1:00 PM
Hobart at Brockport
1:00 PM
Union at Ithaca
1:00 PM
Susquehanna at Lycoming
1:00 PM
Utica at Misericordia
1:00 PM
The Apprentice School at Methodist
1:00 PM
TCNJ at UW-Whitewater
1:30 PM
Wilmington at Bluffton
1:30 PM
Monmouth at Hope
1:30 PM
Bridgewater at Gettysburg
1:30 PM
Muskingum at Waynesburg
1:30 PM
Juniata at Grove City
2:00 PM
Lakeland at Carroll
Video Live Stats
2:00 PM
UW-Stevens Point at St. Norbert
2:00 PM
Austin at Hendrix
2:00 PM
Maranatha Baptist at Martin Luther
Live Stats
2:00 PM
Millikin at Greenville
Live Stats
2:00 PM
Eureka at Knox
Live Stats
2:00 PM
MacMurray at Rockford
Live Stats
2:00 PM
Gustavus Adolphus at Westminster (Mo.)
Video Live Stats
2:00 PM
UW-La Crosse at Luther
2:00 PM
Beloit at Lake Forest
2:00 PM
Concordia-Moorhead at Jamestown
2:00 PM
Crown at Hamline
Live Stats
2:00 PM
Carleton at Macalester
2:00 PM
Bethel at Dubuque
2:00 PM
St. Scholastica at St. John's
Live Stats
2:00 PM
St. Olaf at Grinnell
2:00 PM
Buena Vista at Mayville St.
2:00 PM
Simpson at UW-Stout
2:00 PM
Aurora at Carthage
2:00 PM
UW-River Falls at Coe
2:00 PM
Ripon at Concordia-Chicago
2:00 PM
Elmhurst at Loras
2:00 PM
Huntingdon at Louisiana College
2:00 PM
North Central (Ill.) at Robert Morris-Chicago
2:00 PM
Benedictine at Wheaton (Ill.)
2:00 PM
John Carroll at UW-Oshkosh
2:30 PM
Southern Virginia at Earlham
Live Stats
2:30 PM
Lawrence at Presentation
4:00 PM
La Verne at Puget Sound
Live Stats
4:00 PM
Central at Whitworth
5:00 PM
Hartwick at Western Connecticut
6:00 PM
Wabash at Albion
6:00 PM
Maryville (Tenn.) at Berry
6:00 PM
Augustana at Mount St. Joseph
6:00 PM
Thomas More at Franklin
Live Stats
6:00 PM
Hampden-Sydney at Averett
6:00 PM
Redlands at Trinity (Texas)
7:00 PM
Hiram at Westminster (Pa.)
7:00 PM
Thiel at Allegheny
7:00 PM
Capital at Wittenberg
7:00 PM
Shenandoah at Gallaudet
Live Stats
7:00 PM
Illinois College at Rose-Hulman
Video Live Stats
7:00 PM
Hanover at Centre
7:00 PM
Geneva at Frostburg State
7:00 PM
Nichols at Westfield State
7:00 PM
Greensboro at Guilford
Live Stats
7:00 PM
LaGrange at Birmingham-Southern
7:00 PM
Hardin-Simmons at Southwestern
7:00 PM
Anderson at North Park
7:00 PM
Ohio Wesleyan at Mary Hardin-Baylor
7:00 PM
East Texas Baptist at Texas Lutheran
7:10 PM
St. Thomas at UW-Eau Claire
Video Live Stats
8:00 PM
Willamette at Rhodes
8:00 PM
Cornell at Iowa Wesleyan
Live Stats
8:00 PM
Augsburg at Northwestern (Minn.)
Live Stats
8:00 PM
Southwestern Assemblies at Howard Payne
8:00 PM
Sul Ross State at UT-Permian Basin
Dec. 18: All times Eastern
Final
Mount Union 49, at St. Thomas 35
@ Salem, Va.
Box Score Recap Recap Photos